Jump to content
  • entries
    70
  • comments
    216
  • views
    29,505

Poprawność...


kraven2000

231 views

W skrócie:

Fenicjanie wymyślili PIENIĄDZ a nie PIENIĄŻKI

Dotyczy to również w ogóle zdrabniania wszystkiego jak leci...ileż można?

STARCZY to jest uwiąd, mówimy i piszemy WYSTARCZY

Nie mówi się z Paniom, drogom itd, tylko z Panią, drogą...

Rozumiem, że przekleństwa dodają +1 do siły wypowiedzi, sam lubię przeklinać..ale do ^*&^% nędzy - Przekleństwo ma wzmocnić wypowiedź a nie służyć za przecinek!

O akcentowaniu nawet nie wspomnę, choć to jest do wybaczenia - jesteśmy z każdej strony atakowani przez ludzi, którzy nie potrafią akcentować tak mocno, że już chyba niewielu Polaków potrafi odpowiednio się wysławiać.

W Polsce panuje ruch prawostronny - dotyczy to również chodnika. Przestrzeganie tej drobnej zasady naprawdę usprawni poruszanie się po zatłoczonych drogach w dużych miastach.

Nie wyprzedzaj osoby idące na przeciw Ciebie, jeżeli nie masz miejsca...no chyba, że chcesz się napotkać na mój łokieć.

Myśl! Czerwone światło naprawdę nie zostało stworzone po to, żebyś się spóźnił ale żebyś przeżył na ruchliwej ulicy! Tutaj szczególne pozdrowienia dla pieszych na Nowym Świecie w Warszawie, którzy idąc w stronę smolnej nie mogą odczekać 5 sekund na zielone i idą przed siebie, bez patrzenia.

Co jeszcze was wkurza z takich codziennych głupot?

4 Comments


Recommended Comments

Tak, ruch prawostronny na chodniku powinien być egzekwowany pałkami i kopniakami. Polskim drogom(ha!) również mówimy nie. W każdym razie - starczy narzekania :)

To nie chodzi o narzekanie, jedynie o zwrócenie uwagi, że pewne drobne sprawy mogą naprawdę poprawić jakość naszego życia (jakby nie patrzeć, tłumy na chodnikach nie są naturalnym środowiskiem). Wystarczy tylko czasami przystanąć i sobie to życie ułatwiać :)

Link to comment
Co jeszcze was wkurza z takich codziennych głupot?

Parkowanie przed bramą prow. do posesji/bramą wyjazdową. Wychodzę ze szkoły, a naprzeciwko koleś trąbił z jakieś 10 minut. Kierowca drugiego auta tylko wzruszył ramionami i leniwie przeprakował samochód... Poza tym - zatrzymywanie się na chodnikach. Tłok, tłum ludzi, a osoba przede mną naglę się zatrzymuje, i przez to robi się mały zamęt :P

Link to comment

"Pieniążki", krew mnie zalewa jak to słyszę! Równie irytujące jest mieszanie języków, np. "witam all". "Bo all jest szybciej niż wszystkich". Ręka, noga, mózg na ścianie.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...