Jump to content
  • entries
    10
  • comments
    52
  • views
    6,227

Wpis dla słuchaczy Punk Rocka, Metalu, Alternatywy...


Padrick22

363 views

 Share

Witam!

Chciałbym poruszyć pewien pozytywny temat dotyczący muzyki, którą to zdarza mi się słuchać (czyli takiej jak w tytule :D). Mieszkam niedaleko Mińska Mazowieckiego, który z kolei jest niedaleko Warszawy :) (Jest może na forum ktoś z tych okolic?). W tym roku już trzeci raz będzie organizowany RiMfest, czyli Rock in Mińsk festiwal, już niedługo, bo 24 października. Tam za jedyne 10 (!) złotych można posłuchać aż 9 (!!!) zespołów grających rocka, alternatywę, grunge, metal, hardcore, a nawet funk. Jest to pewnego rodzaju konkurs, w którym początkujące kapele grają po kilka utworów, po czym następują obrady Jury (w pierwszej edycji był w nim Olaf Deriglasof), które wybiera 3 najlepsze zespoły i wręcza nagrody. Podczas obrad występuje zwykle kapela z okolic Mińska, a po konkursie gra gwiazda wieczoru (w pierwszej edycji Happysad ? za 10 złotych :D ). Cieszy mnie to, ponieważ dzięki takim właśnie eventom młode obiecujące kapele mogą zdobyć trochę rozgłosu, bo nagroda na tym festiwalu staje się coraz bardziej poważana w undergroundowym środowisku muzycznym. A poza tym można posłuchać naprawdę dobrej muzyki. Pierwsza edycja była według mnie lepsza od drugiej (może znacie takie zespoły jak Orchid, Phantom Taxi Ride: oni właśnie brali udział w konkursie w pierwszej edycji). W tym roku odbędzie się także Los Alamos fest, również po raz trzeci. Nie wiem dokładnie jaka jest formuła festiwalu, bo na ostatnim grały głównie metalowe kapele, a to nie do końca mój ulubiony rodzaj muzyki. Ale oprócz tego grał też zespół organizujący cały event, czyli Los Alamos, grający Rock gitarowy, z kobiecym wokalem. (BTW - całkiem nieźli są).

Jak dla mnie jest super, bo można posłuchać fajnej muzyki, niedaleko od mojego miejsca zamieszkania i do tego tanio. No i jest pretekst, żeby spędzić weekendowy wieczór inaczej niż zwykle. Jestem Ciekaw, czy u was (jeśli nie jesteście z okolic Mińska Maz. :D) też organizują takie festiwale i jak się trzymają małe obiecujące kapele w innych regionach kraju. Piszcie, komentujcie, czekam na wasze opinie.

PS. RiMfest organizują młodzi ludzie, niektórzy jeszcze w liceum, wielu studentów. Poświęcają swój czas, żeby zrobić coś dla nas, prostych słuchaczy muzyki niezbyt popularnej w Polsce. Chwała im za to:) Jeżeli ktoś z organizatorów to czyta, to z góry dzięki, oby tak dalej!

 Share

5 Comments


Recommended Comments

Idea zacna, w sumie mam niedaleko, ale się nie wybieram (Happysad? <rzygi>), bo kapel punkowych wolę słuchać jak na nie (na żywo) patrzeć, o publiczności nie wspominając ;] (oj, znowu będzie że troluję, oj)

Link to comment

Ale jednak nie ma to jak posłuchać dobrej muzy na żywo. A poza tym to jest w kinie więc, można sobie spokojnie posiedzieć i posłuchać, jak nie chcesz pogować z brudnymi metalami :D

Kurde, "Ten" RamzesXIII mieszka w moich okolicach :D

Link to comment
...muzyki niezbyt popularnej w Polsce...

To prawda, ale boli :< U mnie w szkole są 4 (inkluding mi) osoby słuchające rocka/metalu/czegoś "innego". Oczywiście jak włączą muzykę w telefonie, to 'NIE MASZ SŁUCHAWEK!?". Techno czy reprezentacja jotpe (polecam kolorowe kredki na youtube) oczywiście wszystkim odpowiadają.

Link to comment
Oczywiście jak włączą muzykę w telefonie, to 'NIE MASZ SŁUCHAWEK!?".

A nie masz? Słuchanie muzyki z telefonu to nie słuchanie tylko torturowanie urządzenia oraz narządu słuchu osób wokół. A jeżeli wydaje Ci się że rock/metal jest niepopularny, to jestem w dużym błędzie, bo ja od nadmiaru tej muzyki wokół dostaję kociokwiku (powiedzmy).

Link to comment

To zależy jeszcze gdzie. W mińsku i okolicach jest dosyć spora scena rockowa, no i dużo ludzi tego słucha, ale też sporo słucha pseudo rockowych zespołów (te wszystkie fall out boye...). No i jest dużo metali, a ja za taką muzą nie przepadam :)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...