Jump to content
  • entries
    67
  • comments
    170
  • views
    45,820

Poznań Game Arena 2013 - Wnioski po konferencji prasowej


melon1992

1,117 views

W środę 9.10.2013 o godzinie 12:00 odbyła się konferencja prasowa dotycząca Targów Rozrywki, Gier i Multimediów POZNAŃ GAME ARENA 2013. Wybrałem się na to spotkanie w celu zdobycia wszelkich możliwych informacji na temat imprezy, która odbędzie się w dniach 18-20 października 2013r. czyli już za 9 dni!

Prezentacją zajął się niezawodny Darek Wawrzyniak, natomiast ja postaram się przedstawić poniżej fakty, które udało mi się zdobyć/zapamiętać.

Zacznijmy od tego, iż organizatorzy spodziewają się frekwencji na poziomie 40 000 zwiedzających oraz 320 przedstawicieli mediów.

Jeśli chodzi o kolejne liczby, to PGA '13, zaoferuje nam 380 stanowisk do gier, co daje 28 godzin rozrywki podczas 3 dni targów, a oprócz tego setki tytułów gier oraz innych atrakcji.

Hasło przewodnie to przede wszystkim EMOCJE!

Poznań Game Arena będzie lepsze niż w zeszłym roku o czym poinformował nas na samym wstępie wicedyrektor targów PGA. Będziemy mieć do dyspozycji aż 59 wystawców (w zeszłym roku 30), a w dodatku na targach będą obecni producenci gier!

Pełna lista wystawców poniżej:

1ndieworld.com

4Max Agito.pl

Alstor

AMD

Art Future

ASUS

Bad Alien

Black Moon Design

CDP.pl

CHIP

Cooler Master

Creative

Crunching Koalas

Crytek

Dark Stork Studios

Dark Workshop

DFour Games

Digital Melody

Doodle Doom

Duma Szlachecka

E-blue

Enermax

Evil Indie Games

Farm 51

Forcetop

Galeria Plakatu

Gamedot

Gazeta Wyborcza

Hama

HI-REZ Studio

IMGN PRO

Kingston Technology

Koshmaar

LAMA Plus

Lenovo

LG

MadCatz

Microsoft

Natec

NTT System

Politechnika Poznańska

PVP.net.pl - turniej DOTA 2 / LOL

Raidsonic Technology

Razer

Retro Games

RIOT Games

Sinus

SOS

SteelSeries

Studio Radia ESKA

Team Scorpion

Tesoro

Turtle Entertaiment - Finały Ligi Cybersport

Universal Soldiers

Vinyl Pixels

Wspieram.to

X Note

Xtodie

Na tegorocznej edycji (drugi rok z rzędu) odbędą się Finały Ligi Cybersport. W tym roku platformą, na której skupimy uwagę będzie League of Legends.

Na stoiskach Agito.pl i Lenovo można będzie zagrać w CS: Global Offensive oraz FIFĘ 2014 (jeśli chodzi o piłkę kopaną - można będzie zmierzyć się z obecnym Mistrzem Polski!). Organizatorzy zapewniają, iż na targach dostępne będą wyjątkowe symulatory rajdowe. Wiem, że stoisko LG będzie posiadać w pełni multimedialny symulator "zbudowany" na bazie Porsche 911!

Jeśli chodzi o sceny PGA, tu mała zmiana - będą 2 sceny: scena główna poświęcona wszelakim konkursom/prezentacjom etc. oraz dodatkowa scena poświęcona części merytorycznej. Ta dodatkowa przestrzeń została stworzona z myślą o osobach, które chciały by w spokoju podyskutować o branży gier.

Pierwszy raz na Poznań Game Arena znajdziemy strefę polskich studiów deweloperskich, producentów/twórców gier! Zaprezentuje się 14 firm, którym udało się zrealizować projekt i wydały swoje gry. Będzie można tu przetestować około 50 polskich tytułów.

Ponownie na targach zawita ZTG. To już 6 edycja Zjazdu Twórców Gier organizowanego przez Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej. Ta impreza odbywać się będzie na Pawilonie 14.

Oprócz tego - Konkurs Cosplay. Jednak nie będzie to już spontaniczny projekt jak to miało miejsce w zeszłym roku. Tym razem będzie to w pełni zorganizowany konkurs, na który wpłynęły 22 zgłoszenia, a w niedzielę 20 października odbędzie się rozstrzygnięcie. Jest do dobry moment, aby zobaczyć coś przyjemnego dla oka czy też zrobić fajne zdjęcia. Zakładam, że cosplaye będą się kręcić po targach przez cały weekend smile_prosty.gif

Bardzo istotną sprawą na tegorocznych targach PGA jest pojawienie się po raz pierwszy w historii firmy CRYTEK - jeden ze światowych liderów, jeśli chodzi o tworzenie gier! Zaprezentuje ona pozycję - Warface.

Wybrane turnieje i gry obecne na PGA 2013:

League of Legends

DOTA2

World of Tanks

FIFA 2014

Counter Strike: Global Offensive

Warface

PES 2014

Diablo III (wersja PS3)

NBA 2014

Borderlands 2 GOTY

Metro

Bioshock Infinite

Trackmania Stadium II

Tekken

Deadfall Adventures

Smite

Euro Truck Simulator 2

GTA V

Atrakcji będzie co niemiara, bo wszystkiego nie dam rady wam teraz przekazać. smile_prosty.gif Po więcej informacji kierujcie się na fanpage PGA na facebooku oraz na oficjalną stronę internetową.

Linki:

Poznań Game Arena FB - facebookowy fanpage,

Poznań Game Arena - oficjalna strona WWW,

PGA back to POZnan* - grupa wspierająca projekt (nieskromnie mówiąc zainicjowana przeze mnie).

5 Comments


Recommended Comments

Oficjalne przypomnienie na blogach zawsze się przyda. Przy odrobinie szczęścia(dla mnie) będę też wolontariuszem na ZTG. Ogólnie polecam, bo po mimo, że w zeszłym roku nie wypaliło tak, jak miało to głównie ze względu na niezdecydowanie organizatorów/inwestorów, co ich on/off zniechęciło.

@down

O to miło.

Link to comment

Fajnie, że pojawiło się jakieś info o tym tutaj :) Jakby ktoś był chętny na pooglądanie mojej mordy to w sobotę rano strzelam wykładem o projektowaniu i prototypowaniu poziomów na ZTG.

Link to comment

Japanicon jest w te same dni ._. Czy organizatorzy PGA podali już plan, wiadomo np. jakie prelekcje i o której godzinie odbędą się na tym Zjeździe Twórców Gier? Najchętniej właśnie wszedłbym tylko na te panele, bo poza tym to i tak niczego ciekawego nie pokażą :F.

Link to comment

Dzięki. Przyjdę chyba na niedzielny panel o polskich lokalizacjach, bo będzie tam facet, który pracował przy polonizacji Warcrafta 3, nawet widziałem z nim

na dubscore :D.
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...