Jump to content
  • entries
    101
  • comments
    520
  • views
    60,049

Moje pierwsze Cysisowe wrażenia...


wojtekwlodyka28

727 views

 Share

Ok, bez zbędnego owijania w bawełnę zacznę od grafiki, bo to jest pierwszy element jaki wogule rzuca się w oczy i jest on chyba najbardziej niesamowity i przełomowy. Dalej nie będę się nad nią rozpisywał, bo nie chciałem w tym wpisie skupiać się na tym co wszyscy z was (, a przynajmniej duża większość...) widziała. Opisze dziś dla was te elementy o których nie wszyscy słyszeli lub takie które wyjątkowo zapadły w moją pamięć.

Zaczynimy do muzyki która najbardziej mnie zaskoczyła. Po soundtackowo genialnej dwójce spodziewałem się równie dobrego sountracku i teraz jestem rzeczywiście zaskoczony tym, że kompozytorom udało się uzyskać jeszcze lepszy efekt muzyczny niż w poprzedniej części gry (mówię tutaj o dobraniu odpowiedniej muzyki do odpowiedniej sytuacji, a nie o samej muzyce). Twórcy postawili na bardzo dobry motyw: muzyka przyspiesza w wolniejszych etapach rozgrywki. Co to daje? Gra się ogólnie dynamiczniej i przejścia między etapami wydają się krótsze i intensywniejsze co pozwala na jeszcze "głębsze" wczucie się w klimat Cysisowej miejskiej dżungli.

Obiecywane lepsze AI jest rzeczywiście lepsze, co nie oznacza, że idealne. Bardzo często zdarzają się sytuacje gdy zastrzeliwszy jednego przeciwnika, jego kompani nic sobie z tego nie robią i nawet nie drgną by schować się za osłoną. Także często nie wychodzi im praca w grupach - próbując otoczyć naszą postać często wszyscy idą uparcie w jedną stronę, tak że bardzo łatwo ich wszystkich zlikwidować jednym granatem.

Do gry wróciły cepidy, lecz ujawniają się oni dopiero w 1/3 rozgrywki fabularnej i ich rola jest drugorzędna. Nie chcę wam zdradzać fabuły więc wszystkiego wam o nich nie powiem, ale są oni dużo słabsi niż w poprzedniej części gry, ale za to otrzymaliśmy ich kilka rodzajów więc w ogólnym rozrachunku wychodzą na plus. Fauna i flora gry jest naprawdę rozwinięta. Bardzo wiarygodnie przedstawiono rośliny które powoli "oblegają" wszystkie budynki i dostają się w najgłębsze zakamarki zniszczonej metropolii. Zwierząt jest również dużo co często doprowadza do zabawnych sytuacji. Weźmy np. takie sarenki które chodząc mogą nam dużo pomóc... w jaki sposób? W jeden z misji gdy ostro obrywałem i byłem jedną kulę od śmierci takowa sarna zwróciła uwagę żołnierzy który magicznie postanowi przestać we mnie strzelać i urządzili sobie małe polowanie wybijając w ten sposób wszystkie sarenki na danej lokacji smile_prosty.gif

Mamy również... wiewiórki (i to jakie słodkie). Wyobraźcie sobie, te małe zwierzątka ktoś musiał zaprojektować, pokryć teksturami, zaanimować, dodać prymitywne algorytmy AI i to wszystko po to żeby 95 % graczy nie zwróciło na nie najmniejszej uwagi... ale są!!! biggrin_prosty.gif.

Świetnie prezentuje się multiplayer, ale wydaje mi się że znowu nie przekona on do siebie zbyt dużej ilości graczy:/ Powodem są moim zdaniem problemy z połączeniem do serwerów i częste lagi, ale to nie zmienia faktu, że od poprzedniej części twórcy dużo zmienili jeżeli chodzi rozgrywkę sieciową. W pewnym sensie to tyle co dzisiaj chciałbym wam przekazać jeżeli chodzi o pierwsze wrażenia. Pisze je po solidnych 7-8 godzinach spędzonych z produkcją więc nawet na tej podstawie mógłbym już pisać recenzję, ale napiszę ją gdy będę pewien, że nie przeoczę każdego względnie ważnego elementu smile_prosty.gif Na dzisiaj to byłoby ta tyle, ale mam jeszcze solidną porcję screenów które jeszcze bardziej urzeczowią nam pierwszej wrażenia(możliwe spoilery!!!):

bANO1J5.jpg

Screenshot zrobiony na najniższych ustawieniach graficznych... co jak co, ale robi wrażenie!

XjNsbJU.jpg

Wspominałem coś o wiewiórkach? biggrin_prosty.gif Musicie przyznać, że są słitaśne <3

n8mRvoe.jpg

Ten Screen mówi jedno... mimikę twarzy wykonano fenomenalnie!!!!

DsD3Yyi.jpg

I oto nasz łuk, a właściwie jego kastomizacja... jest na co popatrzeć!!!

3iB6tih.jpg

Możecie mówić wszystko, ale lokacje zaprojektowano po prostu przepięknie!

6tniZQx.jpg

Jazda tym maleństwem sprawia dużo przyjemności... szkoda tylko, że tak krótko confused_prosty.gif

nqHOSFC.jpg

A tu już multiplayer biggrin_prosty.gif Musiałem się pochwalić xD

 Share

6 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...