Jump to content

WTOMIGRAJ !

  • entries
    15
  • comments
    50
  • views
    21,158

GADŻET DLA CIEBIE


Peci

575 views

 Share

Wydawcy prześcigają się w pomysłach gadżetów promujących różne tytuły. Oprócz pospolitych koszulek, czapeczek, figurek trafiają się rzeczy całkiem unikatowe.

W okresie oszałamiającej i kompletnie niezrozumiałej dla zwykłego śmiertelnika fali popularności Pac Mana, duet dwóch brodaczy z Ohio, nagrywający dla Columbi, przygotował nowatorski album koncepcyjny. Po raz pierwszy w historii fonografii osiem utworów poświęcono w całości grom na komputery ośmiobitowe ? obok Pac Mana pojawiły się tu tak popularne tytuły jak Donkey Kong, Frogger czy Asteroids.

pac-man-fever.jpg

Pac Man jest, Blinky jest, Pinky jest, Inky jest, Clyde też jest. A gdzie Pani Pacmanowa?

Sam album zatytułowano krótko ? Pac-Man Fever. Taka forma nie tylko dobrze oddawała fascynację komputerami ( świetnie pokazaną w filmie War Games)i wskazywała na przebojową lokomotywę płyty. Był to również parodystyczny ukłon w kierunku albumu Cat Scrach Fever Teda Nugenta, artysty któremu wiele zawdzięczały zespoły pokroju The Beatles czy wykonawcy w osobie Erica Claptona.

Grafiką okładki stał się oryginalny screen, pożyczony z Pac Mana, natomiast w papierowej wkładce umieszczono coś w rodzaju solucji do gry. Dostępny był również picture disk.

DSC00701.JPG

A tak wygląda nieco już nadgryziona zębem czasu wkładka

W nagraniach, oprócz typowych dla lat osiemdziesiątych motywów syntezatorowych i elektronicznego perkusisty, po raz pierwszy wykorzystano oryginalne sample z gier. Nagrywano je zresztą w dosyć chałupniczych warunkach, głównie tam, gdzie stały automaty z poszczególnymi tytułami (bary, sklep mięsny, stacje benzynowe).

Wykrojony przed oficjalną premierą albumu singiel z piosenką o gorączce Pac Mana sprzedał się przeszło w dwóch milionach egzemplarzy. Album poradził sobie nieco gorzej, osiągając w sumie 900 tysięcy sprzedanych sztuk. W opinii specjalistów skupionych w organizacji RIAA (odpowiednik naszego Zaiksu) dzieło duetu zasłużyło na Złotą Płytę.

W 2002 r, na prośbę fanów, K-tel International przygotowała nagraną na nowo wersję albumu. Wkrótce potem pochodzące z niego piosenki stały się dostępne w grze Rock Band, na Xboxa 360 i Playstation 3.

A tu macie kilka kawałków z albumu:

Pac Man Fever:

http://www.youtube.com/watch?v=0-MONIvP6kI

Do the Donkey Kong:

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...