Jump to content

bSome1

Sign in to follow this  
  • entries
    7
  • comments
    42
  • views
    14,708

Narzekanie i ból [PL]

Sign in to follow this  
Shoon

736 views

Polska. Kraj ludzi którym nigdy nic nie pasuje. A to za mało płacą, a to za dużo pracuję, a to podatki za wysokie, a to drogi krzywe, a to bloki stare, a to wszystko drogie, a to urzędy nawalają...

Nie mam pretensji o te wszystkie żale to ludzi, ale jakoś nie potrafię tego zrozumieć, tej całej polskiej mentalności. Jest źle - narzekamy, jest dobrze - także narzekamy, bo na pewno zaraz będzie jeszcze gorzej niż poprzednio, albo poprawa nadchodziła za długo.

Patrzcie jakie niezadowolenie płynie z ust naszych rodaków podczas wyborów parlamentarnych, albo co głośniejszej afery.

"Przecież to chamy i buraki! Co oni wyprawiają, ja to bym lepiej zrobił! " - to zapraszam do próby wstąpienia do sejmu i zmiany tego co jest. Wiem, że ciężko... Ale przy dobrych chęciach i szczerej pracy (o ile po drodze na wiejską nie odwali) może się udać.

Co lepsze nasze, rodowite narzekanie przekłada się na cięte riposty choćby w internecie. Wystarczy spojrzeć na pierwsze z brzegu komentarze ludzi, na których dowodzie widnieje biały orzeł na czerwonym tle. Zabawne, bo to nie jest nienawiść, albo wrogość wobec rodaków. Sam nie wiem jak to nazwać, ale po prostu chcemy drugiemu dokopać. Kłócimy się jakie to nasze miasto jest piękne i jakie to laski tu są, mimo że 2 lata temu przeprowadziliśmy się z rodzinnej wioski Podśmiechujki na przedmieścia metropolii. Towarzyszy przy tym "sranie" się o rodowitość i szlachectwo, jakby rozdawali przy tym jakieś nagrody. I po co to wszystko?

Oczywiście od uszczypliwego komentarza do prawdziwej "wojny" internetowej 2 gówniarzy jest blisko, bo jeden to" profesjonalnie i [beeep] gra w CS'a, a drugi to lamka, ciskająca w Minecrafcie creepery."

Można i tak, zapamiętajcie jedną rzecz. Jak 2 gości kłóci się w komentarzach, wybucham szczerym śmiechem. Bo wcale nie pokazujecie jacy to jesteście [beeep]iści, bo "wjedziecie komuś na chate i skujecie morde", ale jakimi ciotkami jesteście, bo nie potraficie obojętnie przejść obok "skakania" kretyna. Nie oczekujcie, ze ktos wam powie "Brawo, wygrales talon! Na ku*we i balon..."

A btw. - groźby są karalne.

Miłej sobotniej nocy. /L.

Sign in to follow this  


3 Comments


Recommended Comments

Sorry, ale weź nie narzekaj jak we Francji mają tam takiego zawalistego gościa, a nam tylko podatki i VAT drożeje, wszelkie prodykty tak samo. Wiek emerytalny rośnie i pensje się zmniejszają :/

Share this comment


Link to comment

Osobiście do nie tak dawna miałem mentalność depresyjno-pesymistyczną, ot że to co się nie udaje to wina innych, a co gorsza ci inni mają lepiej. A potem pewnego dnia takie *puff* i uznałem że przecież świetnie żyję, i są ludzie w gorszym położeniu. Wszystkie zmiany należy zacząć od siebie, tak i narzekać powinniśmy jedynie na siebie :) A Polska jest krajem spod szyldu: bądź tolerancyjny - nienawidź wszystkich na równi.

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...