Jump to content

bSome1

Sign in to follow this  
 • entries
  7
 • comments
  42
 • views
  14,698

SOMEDAY

Sign in to follow this  
Shoon

607 views

Żyjemy w kraju, w którym prawo jest absurdalne, tak samo zresztą jak rząd, w dodatku bezmyślny. No po prostu jajca mi się kurczą, jak widzę kolejne mordy polityków na bilbordach, jak się szczerzą w reklamach, jaka to Polska jest dobra dla obywatela, czego to oni nam nie robią. W sumie chyba większość ludzi widzi, że to wszystko to pewna chujnia, która w końcu muszą nam sprzedać, bo przecież nie będą zarabiać na rodzinę, dom i A8 na budowie, czy w agencji reklamowej.Czego możemy się spodziewać po kraju? VAT?u co najmniej 23%, dziur na drodze, chujowych urzędów i wydymania obywateli z kasy. Ale cóż z takimi malutkimi zastrzeżeniami, mamy przecież sprawnie działający NFZ, na zabiegi czekamy tylko od 6 miesięcy do 5 lat, autostrady są bezpieczne i płatne co kilkadziesiąt kilometrów, 4 pasy ruchu, co prawda w 2 strony, ale pozapierdalać można. Tu nie ma dnia, żeby coś się nie działo. Zawsze kogoś okantują, wyruchają i zostawią na pastwę losu.

Kryzys idzie? Drodzy państwo, powiedźcie mi kiedy Polska nie była w kryzysie? Od wielu stuleci nasz naród dostaje batem po dupie, 3 rozbiory, w pytke wojen, 123 lata pod zaborami, a jednak zacisnęliśmy poślady i wyszliśmy na mapę. I nie mówcie, że teraz nie ma kryzysu, z każdą kolejną ustawą nasz kraj upada. Ale nie o tym chciałem.

Wracając z lekka do służby zdrowia, mój przyjaciel miał ostatnio wypadek na motorze. W skrócie powiem tylko, że winą był żwir rozsypany na drodze międzymiastowej. Efektem było złamanie kręgosłupa (dokładnie to nie pamiętam co), ale spokojnie ? żyje i trzyma się całkiem nieźle. Na miejsce przyjechała karetka, ale powiedzieli mu, że do Olsztyna (do specjalistycznego szpitala wojewódzkiego) go nie zabiorą, bo niedługo kończy im się zmiana i nie zdążą. Chłopak leżał godzinę w karetce, po czym go w końcu przewieziono. Nikt oczywiście też nie pomyśli, że może mieć poważny krwotok wewnętrzny, skoro podczas wypadku, z głowy zleciał mu kask. Więc, za przeproszeniem, co to jest za odpierdalanie?!

To jest kraj, w którym zabroniono palenia marihuany, która przecież ludzi uszczęśliwia i powoduje pewien odlot, odejście od świata na pewien czas. I teraz powiedźcie mi, co jest w tym złego, że człowiek posiedzi i pouśmiecha się przez godzinę/dwie, a w dodatku będzie głodny, kupi bułki w sklepie i parówki, dzięki czemu napędzi PKB? NIELEGALNE! A jak już [beeep] gościu, codziennie kupuje pół litra, po czym napierdala żonę i dzieci w domu, to już w porządku. I rząd chce sprawiedliwości?

Gdzie jest [beeep] ta sprawiedliwość, kiedy zarobki mojego gospodarstwa domowego + 3 moich sąsiadów w sumie są mniejsze niż zarobki polityka, którego praca ogranicza się do czytania gazetki, wciśnięcia odpowiedniego guziczka na głosowaniu, oraz opierdalania się podczas obrad niczym ja na j. polskim. Z tym, że moje opierdalactwo, ma wpływ tylko na mnie i moje własne oceny, a jego działania spłyną po całym kraju?

Więc co innego nam pozostaje, jak rozsiąść się wygodnie na fotelu przed komputerem/telewizorem, siorbać spokojnie ciepłą herbatkę i patrzeć na prawdziwy komedio-dramat na Wirtualnej Polsce, czy też oglądając TVN i zdjęcia oblężonego sejmu z Błękitnego24.

Pewnego dnia, wzejdziemy z wiatrem i osądzimy tych kłamców,

Pewnego dnia, wyrwiemy się z łańcuchów własnej woli i polecimy dalej.

/L.

riseback.wordpress.com

Sign in to follow this  


12 Comments


Recommended Comments

Komentarz ...AAA... skasowany? blink_prosty.gif

Ten wpis to taka formułka jaką recytuje sobie w duszy każdego dnia, by chwile później o niej zapomnieć. Wiele rzeczy mnie wkurza, ale żeby marnować energie na zrzędzenie, po co?

]To jest kraj, w którym zabroniono palenia marihuany, która przecież ludzi uszczęśliwia i powoduje pewien odlot, odejście od świata na pewien czas. I teraz powiedźcie mi, co jest w tym złego, że człowiek posiedzi i pouśmiecha się przez godzinę/dwie, a w dodatku będzie głodny, kupi bułki w sklepie i parówki, dzięki czemu napędzi PKB? NIELEGALNE!

Wrzuć jeszcze kilka obrazków jaka to jest lecznicza i fajna, a potem wracaj na kwejka. No offence, ale ten cały pogląd, że zielsko jest fajne i zdrowe jest co najmniej irytujący. Natomiast wiedza poparta paroma obrazkami czy innym badziewiem z internetu jest irytująca w jeszcze większym stopniu.

 • Upvote 3

Share this comment


Link to comment
Kryzys idzie?
A ty siedzisz przed komputerem? Hmmm, ciekawe.

W skrócie powiem tylko, że winą był żwir rozsypany na drodze międzymiastowej.

Jest przecinek przed, że. Plus ci za to.
To jest kraj, w którym zabroniono palenia marihuany, która przecież ludzi uszczęśliwia i powoduje pewien odlot, odejście od świata na pewien czas.
To prawda, uszczęśliwia, powoduje odlot i jest dosyć (oczywiście jest tam jakoś szkodliwa) zdrowa jak na narkotyk, lecz czemu nie wymieniłeś skutków ubocznych? Zaniki pamięci, totalny brak ogaru oraz oczy, które ledwo widzą po użyciu smile_prosty.gif

Share this comment


Link to comment

No i widzicie, czepiacie się. Tak siedzę piszę, wy to czytacie i mnie to wystarcza. Lubię pisać i niejako daje mi to pewną satysfakcję, a wy tego nie rozumiecie. Co do marihuany, to nie jestem ćpunem, jak to mnie nazwano. Ale widzę w tym o wiele lepsze rozwiązanie niż alkohol. Oczywiście nie mówię o piwku przy meczu, na co stać wielu polaków i nie mam do nich o to żalu, ale nigdy nie słyszeliście o tym, jak to rodziny są katowane przez alkoholików?

Zanik pamięci? A po alkoholu to się nie zdarza?

Ktoś tu wspomniał o wiedzy w kwejka. Dla ścisłości nie przeglądam takich poratli, bo zwyczejnie się tam nie odnajduję. Moja wiedza jest oparta na wielu rozsądnych źródłach w tym oficjalnych.

Ale w zasadzie po co wam to pisze. Tłumaczyć się nie muszę. Pisze dla siebie głównie. Krytyka się liczy, ale chociaż ją uzasadnijcie.

Pozdrawiam ;)

Share this comment


Link to comment

Po co? Żeby komentarz zniknął? Chyba, że to jakiś nowy sposób polemiki.

Edit down: Niewątpliwie. Tak czy inaczej nie stracę kolejnych 15 minut na skrobaniu merytorycznego komentarza.

Share this comment


Link to comment

Nie wiem AAA o jaki komentarz chodzi. Ja nic nie usuwam, bo to jest bez sensu. Jeśli ktoś mi coś mówi to biorę to na siebie. Niezależnie od treści.

Share this comment


Link to comment

Zaniki pamięci, totalny brak ogaru oraz oczy, które ledwo widzą po użyciu smile_prosty.gif

Na Twoim miejscu zgłosiłbym się do dilera z żądaniem zwrotu kosztów. Jakiś chłam spyla :P

Co do MJ... Ja osobiście jestem za depenalizacją narkotyków, a w dłuższej perspektywie legalizacją tych lżejszych. I nie chodzi o "hurr, zioło zdrowe, a wy polskie wsioki trujcie się spirytusem za 15zł/l!!111" tylko o prosty rachunek ekonomiczny i społeczny. Zakaz tworzy szarą strefę, poza jakąkolwiek kontrolą. Państwo nie wie co jest sprzedawane, kto to sprzedaje, skąd to pochodzi nie zarabia na tym w żaden sposób i w efekcie ma ograniczone pole manewru kiedy przychodzi do leczenia osób uzależnionych czy nawet zwykłej pomocy społecznej. Przecież program leczenia uzależnień w Polsce to fikcja, nie ma nawet porządnego leczenia metadonem, a uzależnieni boją się, gdyż były sytuacje w których policja robiła obławy na tych oficjalnie leczących się.

Kurna, nic bardziej mnie nie denerwuje niż hipokryzja połączona z poczuciem spełnienia swych obowiązków ("Bo u nas w Polsce to nie ma tego diabelskiego hipisowskiego nasienia z zachodu - wszystkich wsadzimy do pierdla!"). Prohibicja narkotykowa, podobnie jak alkoholowa, jedynie nabija kieszenie policji i służbom antynarkotykowym. A zwykły człowiek, który z jakiś przyczyn zaczął brać, prędzej czy później zostaje rozjechany przez walec Wojny z Narkomanią (fun fact: to prohibicja stworzyła wielkie kartele które teraz mordują się w Meksyku).

Nawet ONZ to dostrzegło...

 • Upvote 1

Share this comment


Link to comment

@Klekotsan miałem akurat film nie dawno w szkole o maryście :D.

Co do autora

Tłumaczyć się nie muszę. Pisze dla siebie głównie

Piszesz dla siebie na blogu? Łał, to takie ekscytujące...

 • Upvote 1

Share this comment


Link to comment

Naukowcy odkryli lek na raka.

Reakcja gimbusów: nie wierzcie internetom

Obrazek na 9gagu, kwejku, czymkolwiek innym, z podpisem, że marihuana leczy raka.

Reakcja gimbusów: OJEJ TO PRAWDA, JAK ONI MOGĄ POWSTRZYMYWAĆ NAS PRZED PALENIEM TEGO

 • Upvote 1

Share this comment


Link to comment

@Klekotsan miałem akurat film nie dawno w szkole o maryście biggrin_prosty.gif.

Co do autora

Cytuj

Tłumaczyć się nie muszę. Pisze dla siebie głównie

Piszesz dla siebie na blogu? Łał, to takie ekscytujące...

Dodajesz chujowy komentarz? Łaał, to takie żałosne z Twojej strony. Pozdrawiam.

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...