Jump to content
 • entries
  133
 • comments
  612
 • views
  86,421

Miecz przeznaczenia


Wosq

884 views

-Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś Ty.

W pewnym sensie odpowiedź na to, co jest drugim końcem można znaleźć w tomie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego o wspomnianym wyżej tytule. Od jakiegoś czasu prowadzę sobie listę ukończonych gier i książek i nie byłem pewny, czy ten tom mam już za sobą, więc postanowiłem go sobie odświeżyć. Do czynienia miałem z 10 letnim wydaniem, które nie ma tak efektownej okładki jak te nowsze ani papier nie jest tak przyjemny w odbiorze, ale nie przeszkadzało mi to.

miecz_przeznaczenia.jpg

Opowiadań jest 6. W tym ciekawe i nieco zaskakujące" Coś więcej". Elementem twórczości Sakowskiego, który najbardziej przypadł mi do gustu są dialogi. Jak zwykle podlane ironiczno-filozoficznym sosem. Do tego dosyć szczegółowe opisy. Mimo, że zbytnio nie ma się do czego przyczepić, to po lekturze czułem pewien niedosyt. Może to kwestia tego, że Geralta nigdy dość :)

Największą i jedyną wadą tomu jest to, że czyta się go zdecydowanie zbyt szybko. Całe szczęście, że czas potrzebny na jego przeczytanie nie wypełniony jest nudą. Kto nie czytał jeszcze, niech czym prędzej nadrabia zaległości. Zarówno "Miecz przeznaczenia" jak i "Ostatnie życzenie" pozwalają lepiej zrozumieć sagę. Z resztą nie tylko ją, bo i w komputerowe adaptacje gra się przyjemniej. Trochę w nich różnych smaczków i od razu wiadomo, co jak i dlaczego. Mimo wspomnianego niedosytu, polecam.

3 Comments


Recommended Comments

Hehe, pamiętam, jak odkładałem "Ostatnie Życzenie" w kąt, ponieważ nie chciałem za szybko skończyć tej genialnej książki. : ] Powiem tyle: każdy tom jest warty uwagi i polecanie - kto nie czyta - grzeszy!

Pozdrawiam. :happy:

 • Upvote 1
Link to comment

Każde opowiadanie jest klimatycznie i szkoda, że jest ich tak mało. W pięcioksiągu Wiedźmina brakuje mi właśnie takich epizodycznych przygód, nie związanych z głównym wątkiem. Chciałbym żeby kiedyś jeszcze powstał chociaż jeden tomik nowych opowiadań od Sapkowskiego.

 • Upvote 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...