Jump to content
  • entries
    38
  • comments
    354
  • views
    38,109

BLOGI - sprawa autorów?


FollF

692 views

 Share

Jako, że o tym się dużo mówi, pomyślałem, że i ja napiszę to co myślę, to co czuje.

Po pierwsze: blogi zanikają. Odszedł Dariusz, zniknął Ramzes, kolejni zawieszają lub kończą swą działalność. Jasne przychodzi i "świeża krew", ale młodych bloggerów jest jak na lekarstwo. NIE jest to tylko sprawa autora, ale i czytającego. Wspierajcie swoich ulubionych bloggerów, nie zniechęcajcie ich do pisania. Psia krew, niech już piszą durnie, ale nie zmuszajcie ich, aż do zamknięcia blogów. Oczywiście, niech podwyższą swój poziom, ale nie trzeba na nich naciskać.

Po drugie: brak czytających. Czy tylko ja wczoraj na blogach zauważyłem najniższą do tej pory (odkąd ja jestem) liczbę osób. No wiecie co?! Dodatek dodatku ma aż/tylko 12x odwiedzających?! Oczywiście, inicjatywa Berlina zachęciła do przeglądania, ale mało kto wychodzi po za jeden wpis na konkretnym blogu. Nie żebym, oś miał do jego inicjatywy, lecz... jest to nadal mało skuteczne. Mało, kto w dobie newsów włączy akurat ten.

Po trzecie: nie spełnione obietnice redakcji. Wszystkie te obietnice noworoczne (LINK) nie zostały spełnione. Oczywiście są jakieś usprawiedliwienia, ale... Staje się to nudne czekać, a nie dostać nawet przeproszenia.

A na koniec: popieram inicjatywę pojętą na blogu Qubusia. Jeśli nam nie pomogą, musimy sobie pomóc sami...

MILE WIDZIANE KOMENTARZE!!!
 Share

12 Comments


Recommended Comments

@Up.

Od czasu Kosmicznej Symfonii nagle zaroiło się od twoich fanów. Popełnij wpis, a zobaczysz, że będziesz mile odbierany. Dziękuj za to Berlinowi...

Link to comment

Już podziękowałem gdzie indziej. Z tego miejsca dziękuję również Hrabuli - bez niego nie miałbym motywacji. A co do wpisu, mówisz masz. Jutro będzie.

Qbuś rzucił jak najbardziej słuszne hasło i jak u niego napisałem, należy wszelkie pomysły konsekwentnie wcielać w życie. Zwłaszcza, jeśli coś możemy zorganizować sami. Może pora na jakiś event? (W konkursach akurat udziału nigdy nie brałem, więc się nie wypowiem)

Link to comment

Tak jak pisałem w komentarzu do wpisu Qbusia, żywotność blogów zależy od czytających. Bez nich nie damy rady nic uciągnąć. Pisać dla siebie to mogę i offline. Jeśli publikuję coś na blogu, oczekuję że ktoś to przeczyta i SKOMENTUJE. Ostra krytyka czy miłe dla ucha (oka?) pochwały: to już nie ma dla mnie znaczenia. Ważny jest sam fakt odbioru. Blogi są też świetnym miejscem do poznania ciekawych ludzi i porozmawiania z nimi. Nie pozwólmy im upaść.

Link to comment

Oczywiście to czy ktoś będzie nas czytał, zależy od jakości naszych wpisów. Musimy więc być jednocześnie odbiorcami i autorami. Los blogów leży w rękach nas wszystkich.

Link to comment

Jest tak mało czytających z prostego powodu: beznadziejne umiejscowione najnowsze wpisy. Kiedyś jak były obok newsów, to rzucały się w oczy i co ciekawsze tytuły się otwierało. Teraz trzeba zjechać na sam dół - mi się nie chce, z newsami rzadko jestem na bieżąco i przeglądam tylko te z góry. Beznadziejna szukajka blogów - kiedyś próbowałem znaleźć konkretny i dałem sobie spokój, to jakaś kpina. I "lansowanie" w polecanych tych nic nie wnoszących blogów kilku osób, które robią tak nieciekawe wpisy (jeżeli robią, bo wpis na 2 miesiące to cud), że aż szkoda.

No i sami piszący. Za dużo tematów o grach jak dla mnie, za mało o samych użytkownikach.

Link to comment

Temat umiejscowienia też już wałkowany był, mam nadzieję że w końcu coś trafi do "tych z góry". W każdym razie, DO WAS, LENIE, APELUJĘ O WYSŁUCHANIE NASZYCH PRÓŚB ;)

Ogólnie, cały system blogów i implementacji w serwisie wymaga renowacji. Wyszukiwarka jest faktycznie beznadziejna.

Co do zbyt dużej ilości wpisów o grach, to się nie zgodzę. Wszak jesteśmy miłośnikami gier, więc powinniśmy pisać o tym co lubimy. Owszem, o grach można napisać niebanalnie i tego oczekuję. Oczywiście, nie obrażę się na falę wpisów o czymś innym. Lubię poszerzać horyzonty :D

Link to comment

Tekst baardzo powierzchowny bowiem blogi na CD-A to nie cały blogowy świat. Ja prowadzę bloga już od 2009 roku i nadal się jakoś trzyma. A to że nie macie o nim pojęcia to nie znaczy że ja nie piszę. Po prostu wiele blogów jest niezauważanych. Dziękuję.

Link to comment
Co do zbyt dużej ilości wpisów o grach, to się nie zgodzę. Wszak jesteśmy miłośnikami gier, więc powinniśmy pisać o tym co lubimy. Owszem, o grach można napisać niebanalnie i tego oczekuję.

Jak chcę poczytać o jakiejś grze, to wolę sprawdzić opinie na forum. A z tymi wpisami najczęściej jest tak, że autorzy powtarzają innych autorów, recenzentów - no bo o czym innym mają pisać.

Link to comment
Jak chcę poczytać o jakiejś grze, to wolę sprawdzić opinie na forum. A z tymi wpisami najczęściej jest tak, że autorzy powtarzają innych autorów, recenzentów - no bo o czym innym mają pisać.

Cieszę się że użyłeś słowa "najczęściej" bo czułbym się urażony :D

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...