Jump to content

Dark Side

  • entries
    45
  • comments
    104
  • views
    38,466

Lista Przebojów "Prawdziwych Polaków" #3


Pejsol

262 views

 Share

Notowanie numer 3. Jak wyglądał tydzień moim okiem. Top 5:

1) "Kowalski, raport taktyczny !" - Komisja Millera ds. 10.04.10

--> No i ni stąd ni zowąd okazało się że oficjalna polska komisja, badająca okoliczności katastrofy z 10 kwietnia, zakończyła prace. Raport trafił na biurko premiera, po zapoznaniu się z nim i przetłumaczeniu go na angielski i rosyjski przez tłumaczy, zostanie opublikowany dla opinii publicznej. Niech narzekacze cieszą się, że prace nad raportem nie zostaną zakończone za kilka lat, tak jak to porządnie i według normalnie przyjętych procedur stać się powinno.

Nie oczekuję jakichś cudów i odkrycia tajemnic Atlantydy po tym raporcie, bo normalnie myślący ludzie wiedza że doszło do katastrofy, była zła pogoda, lotnisko w badziewnym stanie, podjęto złą decyzję w sprawie lądowania (w skutek chęci uniknięcia podpadnięcia "wielkiemu szefowi" albo wywołania politycznych nieporozumień). I tyle, bez kombinowania, rosyjskich laserów i dział magnetycznych (!).

2) "Puściliśmy Bąki" - Polska i Polacy

--> zaczęła się polska prezydencja w radzie UE. Nie jest to żaden sukces wynikający z jakichś naszych działań, po prostu wypadła nasza kolej. Ale jest to wielka sprawa dla nas i duży sprawdzian. To także szansa na pozytywną promocję kraju, ale czy będzie ona możliwa w trakcie trwania kampanii wyborczej ? Gadżetem naszej prezydencji jest klasyczna zabawka z dzieciństwa wielu z nas - bączek. Oby nie okazało się, że po prezydencji bączek będzie jej symbolem.

3) "Komisja komisją, ale prawda musi być po naszej stronie" - Antek & Jarek

--> oprócz komisji Millera, prace zakończyła także komisja PiS-owska, przepraszam, komisja parlamentarna badająca okoliczności tragedii z 10 kwietnia. Można było się spodziewać wyników jej prac, skoro wiodącą jej siłą był PiS. Jej raport jest oczywiście aktem oskarżenia rządu Polskiego i Rosji, to stek bzdur, nieprofesjonalnych analiz i manipulacji prawdziwymi faktami. To polityczna publikacja, z jasno określonym wnioskiem już na początku. Straszny jest jej nowy fakt - do katastrofy doszło 15m nad ziemią, wtedy samolot został obezwładniony ... szkoda słów ...

4) "Weź pan jeszcze nerkę" - Rząd Grecji

--> a tam nadal bałagan i tragedia finansowa. By dostać kolosalne pieniądze z UE, Grecja musi ostro przyciąć swoje wydatki i jeszcze gdzieś poszukać pieniędzy. Wyprzedaje więc majątek kraju, na sprzedaż idzie prawie wszystko co się da. Nie oszczędzono nawet znanego portu w Pireusie. Co jeszcze będą gotowi sprzedać ?

5) "I'm Singing in the rain" - Uczniowie na wakacjach

--> dla masy młodzieży szkolnej i studentów (kto kampania wrześniowa ? :wink: ) zaczęły się wakacje. No i jak zawsze aura nam się posypała i zaczęło padać. Ciągle leje, grzmi, jest ciemno. Nic tylko iść do szkoły i odrabiać już sobie wrzesień. Oby się to wyprostowało wkrótce.

 Share

1 Comment


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...