Jump to content

Dark Side

  • entries
    45
  • comments
    104
  • views
    38,466

Kinowe Propozycje na Lato (część 2)


Pejsol

702 views

 Share

No i oto część 2 (część 1) mojego przeglądu kinowych premier, na które warto zwrócić uwagę w ciągu 2,3 najbliższych wolnych (lub nie) miesięcy. Oczywiście to nie jedyne premiery, ale tylko te większe, głośniejsze, ciekawsze (?). Proszę bardzo:

12 Sierpnia

Oszukać przeznaczenie 5 (3D)

przeznaczenie5.jpg

O czym: Nieważne dokąd uciekniesz, nieważnie gdzie się schowasz... nie oszukasz śmierci. W Oszukać przeznaczenie 5 Śmierć jest jak zawsze wszechobecna. Jej moce zostają wyzwolone, gdy przeczucie jednego człowieka ratuje grupę robotników od śmierci pod gruzami mostu wiszącego. Przeznaczeniem tych ludzi było nie przetrwać. Teraz w przerażającym wyścigu z czasem, przeklęta grupa gorączkowo próbuje odkryć sposób ucieczki przed złowrogim planem Śmierci.

- no i kolejna część wymyślnego "rozwalania" ludzi (idą na rekord Piły ?). Teraz chce nam się to wcisnąć w 3D. Wygląda na to, że nikt się jeszcze nie nauczył że nie oszuka przeznaczenia ...

W obsadzie m.in. Emma Bell, Jacqueline MacInnes Wood, Nicholas D'Agosto i Tony Todd.

19 Sierpnia

Conan Barbarzyńca (3D)

conanc.jpg

O czym: Conan od najmłodszych lat przejawia talent wojownika. Jednak nim zdąży dorosnąć w jego rodzinnych stronach rozgorzeje krwawa wojna. Khalar Singh ? potężny władca i czarnoksiężnik zgładzi całe plemię małego Conana. Prawie całe - na swoje nieszczęście nie zdoła schwytać walecznego chłopca.

Mijają lata. Conan jest już dojrzałym wojownikiem, który nie ma sobie równych. Od lat realizuje krwawy plan zemsty - podąża tropem Khalara i likwiduje bez litości kolejnych jego popleczników. Pewnego dnia przyjdzie mu zmierzyć walkę, na którą czekał całe życie. Nim jednak do niej dojdzie, musi ocalić z jego rąk dziedziczkę odwiecznej mocy władców Acheronu. Jeśli Khalarowi uda się złożyć rytualną ofiarę z jej życia, posiądzie drzemiąca w niej moc i stanie się niepokonany.

- próba pokazania na nowo, z innej strony historii Conana. Pierwotnie została przedstawiona z udziałem Arnolda Schwarzeneggera i trzeba przyznać, że były gubernator wydaje się być niedoścignionym ideałem jeśli chodzi o kreację głównego bohatera. Jak spisze się nowy ? W Grze o Tron zagrał bardzo podobną charakterem postać i spodobał mi się tam. Oby i tu się spisał. Zobaczymy pewnie efektowną siekaninę, nic więcej się nie spodziewam. No i oczywiście w 3D.

W obsadzie m.in. Jason Momoa, Rose McGowan, Ron Perlman, Stephen Lang i Rachel Nichols.

O północy w Paryżu

midnightinparis.jpg

O czym: W "O północy w Paryżu" śledzimy losy niedawno zaręczonej pary. Inez i Gil przybywają do światowej stolicy romansu, by zaplanować ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana, a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni !

- niby nie wyróżniająca się, kolejna komedia romantyczna. Ale gdy zobaczymy że stoi za nią Woody Allen, to okaże się że nie wypada prychnąć na nią i przejść obok. Obraz do tego wypełniony znanymi nazwiskami i pierwszą damą Francji !

W obsadzie m.in. Rachel McAdams, Marion Cotillard, Owen Wilson, Carla Bruni, Tom Hiddleston, Michael Sheen i Adrien Brody.

Smerfy (3D)

smerfy.jpg

O czym: Przygody uwielbianych przez wszystkich Smerfów - tym razem na dużym ekranie. Uciekając przed Gargamelem, Smerfy przedostaną się przez magiczny portal do dziwnego świata, niepodobnego do niczego, co do tej pory widziały: do Nowego Jorku. Papa Smerf i jego rodzina będą desperacko szukać drogi powrotnej do domu, zanim Gargamel ich dopadnie.

- dlaczego ? Ja się pytam dlaczego hollywood bierze tak miło wspominaną z mego dzieciństwa bajkę i przerabia ją na film ? I to nie w znanej rysunkowej konwencji, tylko jako film aktorski z generowanymi komputerowo smerfami. Pewnych rzeczy nie powinno się "ruszać", nie wystarczyli im niebiescy Na'vi ?

W obsadzie m.in. Neil Patrick Harris, Sofía Vergara, Jayma Mays, Hank Azaria i głosy Jonathana Wintersa, Antona Yelchina, Paula Reubensa i Katy Perry.

Szefowie Wrogowie

szefowie.jpg

O czym: Nick, Kurt i Dale są przekonani, że jedynym sposobem na uczynienie ich uciążliwej pracy nieco bardziej znośną byłoby uwolnienie się od swoich na wskroś nieznośnych szefów. Ponieważ odejście z pracy nie wchodzi w grę, pod wpływem paru nadprogramowych drinków i kilku rad od byłego hochsztaplera trzej przyjaciele obmyślają złożony i pozornie niezawodny plan uwolnienia się od pracodawców? na dobre. Jest tylko jeden problem - jedynie w nieomylnym umyśle może zrodzić się perfekcyjny plan.

- i kolejna komedia, tym razem w lekko kryminalnym sosie. Usłyszałem o niej całkiem niedawno i przyznać muszę, że ma potencjał. Nie wyjdzie raczej poza ramy prostej, mającej bawić przede wszystkim, rozrywki. Bez zbędnego wysilania szarych komórek. Ale lista osób występujących w niej wydaje się być przekonująca. (nie mówię jednak że znane nazwisko = dobry film, o nie)

W obsadzie m.in. Colin Farrell, Jamie Foxx, Jennifer Aniston, Jason Bateman, Kevin Spacey, Jason Sudeikis i Donald Sutherland.

26 Sierpnia

Kowboje i Obcy

kowboje.jpg

O czym: Rok 1873, Arizona. Nieznajomy, niepamiętający swojej przeszłości trafia do miasta Absolution na pustyni. Jedyną wskazówką co do jego historii jest tajemnicza bransoleta, którą ma owiniętą wokół nadgarstka. Absolution wkrótce doświadczy strachu, jakiego sobie nawet nie wyobraża, kiedy położone na odludziu miasteczko zostanie napadnięte przez najeźdźców z nieba. Teraz obcy, którego mieszkańcy odrzucili, jest ich jedyną nadzieją na przetrwanie. W miarę jak rewolwerowiec zaczyna sobie powoli przypominać kim jest i gdzie był, zaczyna rozumieć, że posiada sekret, który może dać miasteczku szansę w walce z siłami kosmitów.

- nooo, chyba kowboje jeszcze nie walczyli z kosmitami (jakoś ostatnio na pewno). To dostaliśmy produkcję gdzie będą. Wspierani przez "Bonda", "Indianę Jonesa" i "Trzynastkę". Może wyjść fajne widowisko, raczej nic więcej. Na plus jak dla mnie pani Wilde w obsadzie. Coraz więcej zaczyna sobie pogrywać na dużym ekranie.

W obsadzie m.in. Daniel Craig, Harrison Ford, Olivia Wilde, Sam Rockwell, Clancy Brown, Keith Carradine i Jon Favreau (także jako reżyser).

2 Września

Colombiana

colombiana.jpg

O czym: Cataleya Restrepo jako mała dziewczynka była świadkiem brutalnego morderstwa rodziców. Teraz, kiedy jest już dorosła, staje się zawodowym zabójcą. Jest piękna, silna i zdeterminowana. Jako płatna morderczyni, z zimną krwią wykonuje kolejne egzekucje. Obsesyjnie tropi i eliminuje osoby powiązane ze śmiercią swoich rodziców. Z każdym kolejnym zabójstwem Cataleya zbliża się do upragnionego celu ? zabicia gangstera, który był odpowiedzialny za zamordowanie najbliższych.

- na podstawie scenariusza Luca Bessona i nie trudno tu o jakieś skojarzenia i nawiązania do Leona Zawodowca i mścicielki Matyldy. Gdzieś zakulisowo wspomina się o Leonie 2 z dorosłą Portman, ale pozostaje to na razie w sferze ewentualnych planów. Colombiana wpisuje się idealnie w ten pomysł.

W obsadzie m.in. Zoe Saldana, Cliff Curtis, Michael Vartan i Callum Blue.

16 Września

Johnny English Reborn

johnnyenglish.jpg

O czym: Kolejna część uwielbianych przygód tajnego agenta. Tym razem będzie musiał uporać się ze zdrajcami w najbliższym otoczeniu Jej królewskiej mości?

- kontynuacja filmu z 2003 gdzie Rowan Atkinson sprawdzał się w roli tajnego agenta. Wszystko oczywiście w wykreowanym przez niego stylu Fasoli. Są role które definiują i przyklejają się do aktora na całe życie. To nieszczęście/szczęście miał Rowan i już chyba zawsze będzie kojarzył się nam z jedną rolą. I nie będzie nią raczej agent Jej Królewskiej Mości. Oby film nie okazał się marną próbą wyciśnięcia czegoś ze starego pomysłu, przy udziale kiepskiej jakości humoru.

W obsadzie m.in. Rowan Atkinson, Rosamund Pike, Pierce Brosnan, Gillian Anderson i Ben Miller.

30 Września - bonus

Bitwa Warszawska 1920 (3D)

O czym: Warszawa, rok 1920. Ola jest aktorką warszawskiego teatru rewiowego i narzeczoną Jana, lewicującego poety i kawalerzysty. Po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front, Jan postanawia oświadczyć się Oli i natychmiast ożenić. Ślubu w kościele św. Anny w Warszawie udziela młodym ksiądz Ignacy Skorupka. Podczas walk Jan zostaje posądzony o sympatie komunistyczne i bolszewicką agitację. Sąd wojskowy skazuje go na karę śmierci. Tymczasem Olę nachodzi w teatrze natrętny wielbiciel, kapitan żandarmerii Kostrzewa. Wkrótce Ola wstępuje do Ochotniczej Legii Kobiet jako sanitariuszka i przygotowuje się do obrony Warszawy. Wciąż ma nadzieję na odnalezienie męża, po którym wszelki ślad zaginął? Wątek miłosny przeplata się z dramatycznymi wydarzeniami, których nie szczędzi bohaterom historia.

- no i mamy kolejną próbę zmierzenia się z jakimś polskim mitem historycznym - tym razem tytułową bitwą warszawską czyli obroną stolicy przed bolszewikami w 1920 roku. Boję się strasznie realizacji tego projektu, bo wiem jak wychodzą nam tego typu produkcje (i w ogóle polskie produkcje). Oby nie ociekało to wszystko patosem i sztandarowymi hasłami patriotycznymi, oby uchroniono się przed kiczem. Zobaczymy jak wyjdzie nam nasza pierwsza, duża produkcja w 3D.

W obsadzie m.in. Borys Szyc, Natasza Urbańska, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Wojciech Malajkat, Zbigniew Zamachowski, Wiktor Zborowski, Bogusław Linda ...

I to by było na tyle. Jak wspomniałem na wstępie, to nie jedyne premiery w Polskich kinach, może wśród niewymienionych znajdzie się jakaś perełka, wtedy na pewno o niej usłyszycie. I nie przepijcie całego Lata, znajdźcie chwilę choć na jeden film. I to w kinie a nie ściągnięty z internetu !
 Share

10 Comments


Recommended Comments

Mówcie co chcecie, ale Johny English był ŚWIETNY! Czekam na sequel. Ogólnie z ww. jeszcze jestem zainteresowany paroma tytułami.

Link to comment

Choć z reguły odnowienia starych marek sprawiają ból i rozczarowanie, ja z chęcią wybrałbym się na Conana... A i tymi "kowbojami" to, mówiąc szczerze, nieźle mnie zaintrygowałeś. Tak chory pomysł musi zaowocować czymś niezwykłym - ale czy niezwykle dobrym, czy niezwykle kiepskim, to już druga sprawa :tongue:.

Link to comment
Albo będą tragiczne wakacje, albo wybrałeś tylko takie filmy "ambitne". To ja już wolę polecić http://www.nowehoryzonty.pl/

Wybierałem duże tytuły kinowe, z reguły na które szeroka publiczność preferuje chodzić. Ambitne, niszowe, artystyczne kino nie dociera do mas, większość widzów i tak nie skuma danego konceptu. Głównie idą oni do kina dla łatwej rozrywki, niezobowiązującego odprężenia się.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...