Jump to content
  • entries
    21
  • comments
    102
  • views
    10,409

Pięć i pół godziny


EsseaZireael

406 views

 Share

Mam osobisty stosunek do szkoły - najchętniej bym ją wysłała w kosmos z wszystkimi placówkami. Wczoraj były wyniki egzaminów gimnazjalnych. Prosty przykład na to, że wiedza to nie wszystko. Ocana dobra z angielskiego, a na egzeminie 50/50 pkt. I odwrotnie ocena celująca - 40 pkt. A egzamin pokazuje, jak łatwo spieprzyć ludziom życie. I tyle w tym temacie. Dziękuję bardzo.

Mam do polecenia film "Wyspa". :klaszcze:

Co to jest życie mamo

W życiu piękne są tylko chwile. WIęc żyje dalej. Nikt nie może powiedziec co to jest życie. Je trzeba przeżyć. Chwycić za nos.

P.S. A wy jak wspominacie egzaminy i szkoły?

Essea Zireael

 Share

13 Comments


Recommended Comments

z tego co slyszalem to jest tak jak napisal marcin... takze podniecac sie walnieciem maxa nie ma co. Najlepiej sie nie ucz,tez ktos sprzatac w tym kraju musi...

Link to comment
z tego co slyszalem to jest tak jak napisal marcin... takze podniecac sie walnieciem maxa nie ma co. Najlepiej sie nie ucz,tez ktos sprzatac w tym kraju musi...

Oj robaczki! mi nie chodzi o samą naukę i egzamin. Tylko o to jak sie do cholery ocenia.

Link to comment

Wyspa to naprawdę dobry film, również polecam!

Co do egzaminów - dziś pisałem praktyczny zawodowy, raczej zdam. Dlaczego raczej? 75% jako minimum to nie mało, zwłaszcza, że można łatwo coś zawalić.

Zobaczycie jak to będzie jak przyjdzie pójść do pracy:) Nie narzekajcie na szkołę, będziecie do niej jeszcze nie raz tęsknić:)

Link to comment

Starszy kolega mówi: no niestety nasz system edukacyjny, czy też sama jego część sprawdzająca przyswojoną wiedzę, jest po prostu zła i niedopracowana. Wszelkie egzaminy nie sprawdzają na ile cię stać i co wiesz a to, czy dostosowałeś się do toku myślenia który ci się narzuca. Oni mówią ci jak i co masz myśleć, a jeśli się nie dostosujesz przypinają ci łatkę "głąba" i osoby niewykwalifikowanej. Niestety ten system zabija indywidualizm i twórcze, samodzielne myślenie. To powszechnie wiadome ale zostawia się to tak jak jest.

A Wyspa to rzeczywiście film godzien uwagi. To nie tylko czarująca Scarlett ale także zdolny Ewan McGregor. Sci-fi sensacyjna historia, poruszająca ważne moralne problemy.

Link to comment
Tja, egzamin gimnazjalny niejednemu spieprzył żywot... pff

spieprzyć życie potrafi. może nie tak super dosłownie, ale jednak troszke tak. bo niby poco zapiernicza się 3 lata? jeden egzamin i np. goodbye wymarzone LO (które jako jedyne ma coś co cię interesuje).

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...