Jump to content

Moje Fado

  • entries
    348
  • comments
    1,405
  • views
    469,514

Krótko o pewnym aktorze


bielik42

319 views

 Share

Bywałeś ty kiedyś na sztuce przez duże "S"?

Nie wiem ilu z was, drodzy czytający, było kiedyś w teatrze/operze/widziało operetkę lub jakąkolwiek inna sztukę. O ile mi wiadomo teatr nie jest obecnie zbyt popularnym miejscem na spędzanie wolnego czasu(choćby przez młodzież). Wiadomo że zdarzają się wyjątki i są ludzie lubujący się w uczęszczaniu na różnorakie spektakle i cieszący oczy tzw. "kulturą wysoką" (o niej będzie innym razem). Cóż, nie mogę powiedzieć, że jestem jedną z nich, gdyż po prostu w moim mieście NIE ma teatru, a do najbliższego mam 50 km. Szkoda.

Pomijając aspekt popularności chciałbym omówić pewien fenomen, a fenomenem tym jest aktor - Mariusz Kiljan.

z5997738N,Mariusz-Kiljan-bedzie-jednym-z

Jako że uczęszczam do prywatnego ogólniaka dwa razy na rok szkolny mamy organizowaną wycieczkę do teatru. Taka wycieczka to sama przyjemność, gdyż połowę kwoty wpłaca dyrektor, a my jedziemy na ciekawe przedstawienie. Niestety na samym spektaklu ogarnął mnie niesmak, gdyż większość moich drogich znajomych miało założone słuchawki i nic sobie nie robiło ze sztuki! Ale to nieważne. Ważna jest sztuka.

Tuż przed wyjazdem pewien mędrek klasowy stwierdził, że widział owe przedstawienie i jest ono wyjątkowo głupie, większość klasy mu uwierzyła, ale ja postanowiłem się o tym przekonać...

Sztuka zwała się "20 najśmieszniejszych piosenek na świecie" a głównym aktorem był wymieniony wyżej pan Kiljan. Przedstawienie odbyło się na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Jadąc na miejsce nie miałem pojęcia nawet kto wyreżyserował tą sztukę, i jakież było moje zaskoczenie gdy na afiszu zobaczyłem nazwisko pana Satanowskiego, którego wcześniej widziałem i słyszałem na koncercie "Satan z Grzywką" emitowanym przez TVP Kulturę. Ucieszyłem się, gdyż wcześniej widziałem na internecie świetną interpretacje wiersza Juliana Tuwima "Całujcie mnie wszyscy w dupę" w jego wykonaniu.

Gdy zaczęła się przedstawienie wielce się zdziwiłem i rozbawiłem, gdyż zobaczyłem człowieka, który na koncercie "Satan z Grzywką" wyśpiewał doskonałą parodię Czerwonego Kapturka i Jasia i Małgosi. Był to właśnie Kiljan. Cała sztuka była doskonała, ubawiłem się setnie, a gdy pojawił się motyw pijanego wszyscy niemal płakali ze śmiechu. :laugh:

Nie chce nikomu psuć zabawy, więc nie rozpiszę całego przedstawienia, powiem tylko, że polegało ono na przedstawieniu kolejnych etapów leczenia człowieka chorego psychicznie. Doskonałe efekty i muzyka, dwukrotnie grano na bis, a oklaski brzmiały jeszcze długo po wyjściu aktora. Przednia zabawa.

W internecie jest zapis z pierwszego pokazu, jest co prawda kiepskiej jakości i nie zawiera wszystkich piosenek, ale warto się nim zainteresować.

Dla zainteresowanych dorzucam:

Polecam, naprawdę warto.

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...