Jump to content
  • entries
    44
  • comments
    128
  • views
    44,691

de Blob 2: The Underground - review [X360]


JackReno

344 views

 Share

Każdy z nas będąc dzieckiem siedział przy stole i z wywieszonym jęzorem mazał kredkami po pustych przestrzeniach ograniczonych wyraźnymi konturami. Czasami robiliśmy to byle jak, często jednak usilnie staraliśmy się nie wyjść poza linie i z dziecinną precyzją dobierając kolory nadawaliśmy obrazkom drugie życie. Mowa oczywiście o kolorowankach ? obowiązku każdego przedszkolaka. de Blob 2: The Underground to nic innego jak kolorowanie na ekranie. Z tym, że tutaj nadajemy barwy całemu miastu!

WIĘC CHODŹ, POMALUJ MÓJ ŚWIAT...

Główny bohater to sympatyczny... owalny kształt o imieniu Blob. Potrafi on wchłonąć jeden kolor na raz i tym samym zwiększyć swoje rozmiary. Rozliczne barwy czerpie ze specjalnych punktów do tego przeznaczonych rozproszonych po planszy. Wszystko po to, by w wyznaczonym czasie pomalować miasteczko zgodnie z wytycznymi. Banalne? A jakże! Ale ile frajdy!

deblob201.jpg

Poziom trudności zabawy sukcesywnie rośnie wraz z naszymi postępami. W kolejnych etapach musimy ożywić większy obszar miasta, paleta kolorów powiększa się o nowe barwy, a elementy do pomalowania stają się trudniej dostępne. Tutaj idealnie widać, że produkcja jest nie tylko pozycją reprezentującą gatunek gier zręcznościowych, ale też logicznych. Budowla kilkupiętrowa wymaga odpowiedniego zagospodarowania czasem. Należy działać szybko, ale nie bezmyślnie, bowiem całe kolorowanie odbywa się poprzez dotknięcie ściany Blobem. Nie oznacza to jednak, że gra wymaga od nas chirurgicznej precyzji, mimo to trzeba poświęcić nieco uwagi, by przypadkowo nie zmienić koloru raz już oblanej prawidłową barwą ściany.

MISSION POSSIBLE

W kampanii, z jaką będziemy mieli do czynienia, zwiedzimy 11 dzielnic miasteczka Prisma City. Nie determinuje to faktu, że tylko główne wytyczne będą stanowiły o żywotności gry. Zadań pobocznych jest naprawdę sporo i choć nie urozmaicają zabawy w materii samej rozgrywki, to dają dodatkową porcję świetnego gameplayu. Czasami będzie to ?zaliczenie? wszystkich drzewek w miasteczku, czy też dotknięcie plakatów rozklejonych na domach. Pozornie nic ciekawego ? w rzeczywistości naprawdę przyjemny dodatek. Nie można zapomnieć o misjach, których akcja rozgrywa się we wnętrzach budowli. Również tutaj cała idea tkwi w tańcach z barwami. Jeśli chcemy pojechać windą, nasz Blob musi zmienić barwę na żółtą, dźwignie uruchamiają się tylko wtedy, kiedy będą przemalowane na odpowiedni kolor. Można rzec, że tutaj ciągle robi się to samo. Nie będzie to stwierdzenie błędne. Ale to naprawdę absolutnie nie sprawia, że gra się nudzi.

deblob202.jpg

Oczywiście, żeby nie było zbyt łatwo, na naszej drodze staną różne przeszkody, z którymi Blob będzie musiał się uporać. Pierwszą z nich są potworki, które potrafią przyssać się do naszego bohatera lub też strącić go do atramentu (co skutkuje utraceniem życia). Przemoc jest tutaj oczywiście mocno umowna ? wystarczy wskoczyć na oponenta, by go wyeliminować. Kolejnym utrudnieniem bywa niewielka ilość basenów z farbkami. Często bywa tak, że ich zawartość nie jest adekwatna do ilości potrzebnej do pomalowania obiektów oznaczonych w wytycznych misji. Sadzawki napełniają się z czasem, jednak o bezczynnym staniu w miejscu w oczekiwaniu na przypływ odpowiedniego surowca nie ma mowy ? czas goni i często to możemy dotkliwie odczuć.

ZIMNO, CIEPŁO, GORĄCO!

Projekty poszczególnych poziomów są naprawdę pomysłowe. Architektura Prisma City różni się w każdej dzielnicy licznymi detalami. Początkowo wszystko jest szaro-bure, jednak gdy tylko zakasamy rękawy i weźmiemy się do roboty, możemy podziwiać przepiękny, kolorowy świat, który tętni życiem. Początkowo statyczne elementy po oblaniu barwami zaczynają działać, jak choćby drzewa wdzięcznie kołyszące się na wietrze, czy też fontanny uruchamiające się po odpowiednim zastosowaniu kolorów.

de Blob 2: The Underground to pozycja dedykowana dla dzieci, jednak wszyscy gracze, niezależnie od wieku, z pewnością będą się przy niej doskonale bawić. Niesamowita grafika napawa optymizmem, gameplay naprawdę cieszy i daje masę dziecięcej radości, a ukryte bonusy potrafią zmotywować do działania. Ta produkcja po raz kolejny udowadnia, że prosty pomysł potrafi przyciągnąć do ekranu na wiele godzin. Polecam gorąco!

Plusy:

+ Prosty pomysł...

+ ...i jego wykonanie

+ Duże pokłady grywalności

+ Fajne połączenie gry logicznej i zręcznościowej

Minusy:

- Niektórych zapewne znudzi ciągłe malowanie

- Kamera czasami daje się we znaki

OCENA: 9/10

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...