Jump to content
  • entries
    37
  • comments
    94
  • views
    24,638

Tarantino


masti92

280 views

 Share

Kolejny ciężki dzień w szkole, pomimo szczerych chęci nie wyszło tak jakbym sobie życzył. To też wracając autobusem do domu zastanawiałem się co by dzisiaj obejrzeć, pierwsze myśli przesunęły się w kierunku taniej komedii lub tandetnego horroru na wyluzowanie, na szczęście im dłużej autobus stał w korku, tym bliżej dobrych tematów się znajdowałem. Siedząc już przed komputerem pewien byłem jaką płytę sięgnąć z półki, postanowiłem odświeżyć sobie film który kiedyś oglądałem nawet kilka razy w miesiącu, a ostatnio jakoś nie znajdowałem na niego czasu, mam na myśli Kill Bill. Oficjalnie stwierdzam że choć widziałem na prawdę sporo filmów z różnych kategorii gatunkowych i estetycznych, ten film jest najlepszym z nich wszystkich. Poziom który Tarantino osiągnął w tym filmie, jest nie do doścignięcia przez inne produkcje, dla oka niezaznajomionego z twórczością pana T. film wydaje się zbiorem banałów i idiotyzmów, lecz oczywistym jest że reżyser ten nie przypada do gustu każdemu, a jedynie tym którzy potrafią docenić subtelny pastisz i inteligentne dialogi. Jednocześnie denerwuje mnie to że takie filmy już się nie pojawiają, poziom który Tarantino osiągnął w Kill Billu i Pulp Fiction (i w paru innych jego starszych produkcjach) zdaje się spadać, co oczywiście ma na celu ściągnięcie do kin większej liczy ludzi, gubi się w tym jednak wyjątkowy styl filmów od Tarantina. Mam tu na myśli Bękarty Wojny, oglądałem ten film cztery razy, i nie dostrzegam w nim już zbyt wiele tej wyjątkowości filmów Tarantino, a boję się że jeśli ten reżyser kontynuować będzie swoją obecną postawę, już nigdy nie znajdzie się inny artysta kręcący filmy, które będą podziwiał w stopniu równym jak Kill Bill.

Ah, brakuje mi trochę tych czasów gdy pierwszy raz sięgałem po Kill Bill, mam nadzieję że kiedyś inny film przyniesie mi podobne emocje.

http://www.youtube.com/watch?v=ENyGj_NQKkU...feature=related

Pozdrawiam

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Plakat z "Wściekłych psów" ma u mnie honorowe miejsce na ścianie, zaraz obok "Mechanicznej pomarańczy" ;)

Polecam też 4 pokoje, trochę w innym stylu ale też świetne.

Link to comment
Rewelacyjne dzieło Pana T., oczywiście jak trafnie zauważyłeś nie dla każdego.

Jak coś jest nie dla każdego, to jest dla zagorzałych fanów Tarantino, a skoro jest dla fanów tego reżysera to oni będą wychwalać ten film pod niebiosa, niezależnie od jakości filmu. Krótko mówiąc: ten argument jest bez sensu.

Link to comment

Tak się składa że "fani" twórczości Tarantino, oglądają również inne filmy, które również są w stanie obiektywnie oceniać, mimo że to nie Tarantino był reżyserem. Twój argument również jest bez sensu, mogę długo wymieniać filmy najróżniejszych reżyserów które uważam za wybitne. A sam Kill Bill przyciągnął wielu ludzi do zaznajomienia się z twórczością Tarantino, nie doceniają go zazwyczaj ludzie którzy szukają filmów łatwych w odbiorze z długimi wymianami ognia.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...