Jump to content
  • entries
    64
  • comments
    629
  • views
    41,604

Rozmyślenia...


komi89

365 views

 Share

Tak się zastanawiam do czego można porównać blogowanie na FA. Chyba najbardziej do kinematografii. Dużo reżyserów, filmy o różnej tematyce, nagrody, wyróżnienia. Jedne filmy wspaniałe, do których można wracać w nieskończoność, innych nie można dokończyć, takie słabe.

Tak samo jest z blogami. Autorów całe zatrzęsienie, tematy też różne. Można dostać jakieś tam wyróżnienia, choć nie są one tak wymierne jak w filmach. Jedne wpisy kapitalne, inne beznadziejne. Pełna analogia. Choć tak samo może być w przypadku książek, muzyki czy innej dziedziny sztuki. Bo pisanie blogu na pewnym poziomie uważam za niezwykłą sztukę.

Chciałbym chwilkę zatrzymać się przy wyróżnieniach. Na FA istnieją tak zwane "Promowane wpisy". Nie wiem na jakiej zasadzie przyznawane są takie wyróżnienia, ale kilka wpisów naprawdę nie zasługiwało na taką nagrodę. Oczywiście nie będę tutaj "rzucał" nickami użytkowników, tą wiedzę zachowam dla siebie Wiele innych wpisów bardziej zasługuje na taką nagrodę. Moglibyście mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie przyznawane są Promowane wpisy?

Jest jeszcze jedna nagroda, najbardziej prestiżowa. Chodzi tu oczywiście o Smugglerki. To niczym Oscar dla reżysera. Nominacje, głosowanie, później wspaniała gala wręczenia najbardziej prestiżowej nagrody na FA. Dla zwycięzcy to wielki prestiż i wyróżnienie (prawda Owcze?;)).

Podsumowując, blogowanie to sztuka. Jeszcze tutaj, gdzie potencjalnych odbiorców liczymy w tysiące naprawdę trzeba się wyróżnić, aby blog został przynajmniej zauważony.

PS. Do osób zainteresowanych futbolem. Czy chcecie, abym pisał o transferach przeprowadzonych w tym okienku transferowym? Proszę o opinię.

A na koniec, na rozluźnienie, kapitalny kawałek na karnawał:

 Share

10 Comments


Recommended Comments

Też nie rozumiem tych Promowanych Wpisów. Raz zobaczyłem tam swój własny wpis o wrażeniach z demka Dead Space 2, a nie było to nic szczególnego, tylko zwykły opis, komentarz. Promowane powinny być wpisy oryginalne, ciekawe, z których można się czegoś nauczyć.

Link to comment
Na FA istnieją tak zwane "Promowane wpisy". Nie wiem na jakiej zasadzie przyznawane są takie wyróżnienia, ale kilka wpisów naprawdę nie zasługiwało na taką nagrodę.

Szkoda, że nie rzucasz nickami, bo wyróżniłbyś się konsekwencją. W tej chwili mogę wziąć te słowa np. do siebie, gdyż swojego czasu dość sporo moich wpisów było promowanych, a do wyżej cenionej przez Ciebie nagrody nominowany nie byłem w ogóle.

Jest jeszcze jedna nagroda, najbardziej prestiżowa. Chodzi tu oczywiście o Smugglerki.

A nie uważasz, że nagroda ta może oznaczać nie tyle najbardziej rzetelny blog, co po prostu najpopularniejszy? Tak jak z przykładowymi filmami - American Pie oglądał co drugi, Lot nad Kukułczym Gniazdem już niekoniecznie. Oczywiście nie deprecjonuję Smugglerka, gdyż to bardzo ważne, że blog trafia do szerokiego grona. Pytanie jednak, czy tylko to jest ważne?

Dla mnie nagrodą jest każdy komentarz dłuższy niż jedno zdanie.

Link to comment
Podsumowując, blogowanie to sztuka.

Trolling is a art. :trollface:

Ciekawe, kto mnie poprawi? <ok>

Powinno byc chyba Trolling is an art.

u haz won teh internet

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...