110247

Podsumowujemy! - czyli po 14 kolejce Ekstraklasy

mistew

124 wyświetleń

Po szaleństwach ostatnich kolejek tym razem trochę więcej spokoju i mniej zaskoczeń. Kto miał wygrać ten wygrał, czasem co prawda po lekkich kontrowersjach, ale co tam. Za parę tygodni będziemy pamiętać tylko o wynikach, bez całej otoczki. Zaczynamy już czternaste w tym sezonie podsumowanie!

Górnik Zabrze - Korona 2:1

Cierzniak to ciapa,porażka Korony to głównie jego wina,choć trzeba powiedzieć że to nie było dobry mecz. Górnik chcial się zrehabilitować za ostatnią klęskę i się udało. A Korona chyba jednak jest za słaba na walkę o najwyższe cele.

[Castiel]

Legia - Arka 3:0

Trudno zupełnie bez emocji podchodzić do tego meczu... To wszystko było takie koszmarne. Bohaterami dramatu byli Masaki Toma (japoński sędzia) oraz Norbert Witkowski, który - o ironio! - rozgrywał 100. mecz w Ekstraklasie! Po srogich batach w Krakowie Wojciech Skaba i Bruno Mezenga zostali wystawieni w podstawowym składzie. Arka zagrała bez kompleksów, z trzema napastnikami! W 20 minucie szansa Arki! Budziński sam na sam przed bramkarzem, mógł pobiec w lewo, w prawo... A on po prostu na niego wpadł! O losie! W 39 minucie chyba druga akcja ofensywna Legii. Radović jednak nie dochodzi do dośrodkowania, bramkarz łapie piłkę, za to Serb ciągnie za koszulkę Marciano Brumę. Jako że Bruma to człek impulsywny, to łapie Radovića za spodenki w rewanżu. Sędzia widzi jednak drugą część akcji, no i karny. Druga połowa to nudy. Czerwona kartka dla Płotki raczej nie przysłużyła się autorytetowi sędziego. W 81. minucie kiks Witkowskiego, dziesięć minut później kolejny i Legia wygrała bardzo niezasłużenie nad Arką.

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 2:1

Podopieczni Oresta Lenczyka pod jego wodzą spisują się znakomicie. Jako, że nie chcieli sobie psuć świetnego humoru starali się pokonać u siebie Ruch Chorzów. W pierwszej połowie gospodarze przeprowadzili kilka groźnych sytuacji. Wśród tych wartych odnotowania była okazja do strzelenia gola przez Sotirovicia. Kapitalne podanie Mili, nie zostało wykorzystane przez Serba, gdyż uderzył wprost w bramkarza. Po zagraniu piłki ręką przez Nykiela, Śląsk otrzymał rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze, podszedł Kaźmierczak i fatalnie spudłował. Gospodarze sprawiali ogromne zagrożenie przy stałych fragmentach gry. Takie dwie sytuacje zakończyły się bramkami. Pierw własnego bramkarza w 63 minucie pokonał Wojciech Grzyb. Osiem minut później uczynił to Piotr Celeban, który jak pokazały powtórki był na spalonym. Honorowego gola dla chorzowian na jedenaście minut przed końcem strzelił Komac. W doliczonym czasie mieliśmy do czynienia z kuriozalną sytuacją. Ruch wyprowadzał kontrę i nagle na boisku pojawiła się druga piłka. Sędzia zgodnie z przepisami musiał przerwać akcję.

634258650849705135.JPG

[Diacon]

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź 3:1

Miał być cud... No bo przecież przyszedł polski Mourinho, jeden z podobno najlepszych Polskich trenerów! A tu kiszka. Najwyższa porażka w tym sezonie. Gole Lukjanovsa, Buzały i Wiśniewskiego przesądziły o porażce. Nie wiem czy za trenera Kretka byłoby lepiej, ale gorzej raczej nie. Łatwo o utrzymanie nie będzie, Widzew coś się nam ostatnio zawiesił...

Lech - Polonia B. 1-0

Poznański Lech podejmował bytomską Polonię i aby podtrzymać zwycięską serię i powolny marsz ku górze tabeli musiał ten mecz po prostu wygrać. Zaczęło się dla Kolejorza dobrze, bo już w 6 minucie Rudnevs wykorzystał fatalny błąd Gąsińskiego. W tej sytuacji Łotysz musiał dopełnić tylko formalności, kierując piłkę do pustej bramki. Wszyscy się spodziewali, że od tego momentu Lech zacznie grać swobodniej, co spowoduje, że na boisku zrobi się ciekawiej. Tak się niestety nie stało. Piłkarze nie stworzyli wielkiego widowiska. Piłkarze obu drużyn mieli wyraźnie rozregulowane celowniki, bo niewiele mieliśmy celnych strzałów. Należy również dodać, że Kolejorz miał ogromne szczęście, gdyż dwukrotnie Kotorowskiego uratowała poprzeczka. W tym raz po wybiciu kolegi z drużyny. Kiepski mecz, ale kibiców Lecha na pewno cieszy opuszczenie strefy spadkowej przez ich piłkarzy.

[Diacon]

Jagiellonia - Cracovia 4:2

Jagiellonia od początku rzuciła się do ataku, w czym prym wiódł Grosicki, który już w 4 minucie trafił w słupek. W sumie cała pierwsza połowa wyglądała identycznie - przewaga Jagi i bidne kontrataki Cracovii, jak na przykład Polczak, którego strzał pewnie obronił Sandomierski. Nie można bylo jednak narzekać na brak bramek. Zaczął - a jakże! - Grosicki, który minął obrońcę i skierował piłkę do bramki. Pawlusiński próbował coś zdziałać, jednak to gospodarze strzelili w 38 minucie na 2:0 po akcji Burkhardta, Frankowskiego i Grosickiego, który to skierował piłkę do siatki. Trzy minuty później Kupisz i 3:0. Przed przerwą jeszcze jedna groźna sytuacja Pasów, lecz Sandomierski ładnie wybronił. W 47 minucie jeszcze niemrawym po przerwie Białostocczanom gola strzelił Saidi. W 62. minucie gola na 4:1 strzelił Burkhardt! Mimo to Jaga w drugiej połowie grała dużo słabiej, dzięki temu pole do popisu miały Pasy. Nieźle grał Saidi, który w 72 minucie strzelił na 4:2. Mimo wszystko jednak Jaga zmiotła rywali.

Wisła Kraków ? Zagłębie Lubin 1:0

Gdyby jeszcze te kilka minut... Przez 88. minut Wisła nie mogła w żaden sposób napocząć defensywy Zagłebia. Gdyby nie celny strzał Kirma, mogłoby się skończyć bezbramkowym remisem. Wisła ma już trzy zwycięstwa z rzędu! Jednak przez cały mecz było im ciężko, defensywa Zagłębia miała przewagę liczebną. Właściwie przed przerwą nie zagrażali bramce Zagłębia. Jeden jedyny raz Garguła strzelił, lecz Isailović sparował. Jednak ładne podanie Żurawia, idealny strzał Kirma i wpadło! Mecz obserwował ponoć trener Smuda, pewnie się wynudził setnie...

PGE GKS - Polonia 3:2

Niedoszły zawodnik Polonii pogrążył Czarne Koszule strzelając hattricka. Polonia odpowiedziała tylko dubltem Gołębiewskiego ale to było za malo. Na koniec zagadka-jak to możliwe że Polonia w 10 grała lepiej niż w 11? Odpowiedzi prosze wysyłać do trenera Janasa. Każda pomoc się liczy.