109973

Polonia - Zastal - czyli krótka relacja z meczu PLK

mistew

202 wyświetleń

Wczoraj w hali na Kole (Obozowa 60) odbył się mecz Tauron Basketligi, pomiędzy znajdującą się na 9. pozycji Polonią, a zaskakującym wiceliderem - Zastalem Zieloną Górą. Niestety ja sam, przez ukochaną komunikację miejską, spóźniłem się jakieś 2 minuty (a w koszykówce to cała wieczność!). No nic, kupuję bilet za 10 zł na balkon. Pomijając to, że ten bilet jest tańszy, to z balkonu lepiej widać zawody i do tego, to właśnie tam zlokalizowany jest mini-młyn Polonii (Rada Puchaczy się zwą).

Już gdy wchodzę ogarnia mnie wielkie zdziwienie - 10:2 dla Polonii! Niestety, wiem jak to może się skończyć, mam w pamięci spotkanie sprzed dwóch tygodni z Kotwicą, kiedy cały czas spokojnie prowadziliśmy, żeby później w czwartej kwarcie drżeć o wynik. Na początku Poloniści pokazali piękne zgranie zespołu i po trzech minutach dziesięć punktów przewagi. Ach, zapomniałbym, na meczu pojawiła się garstka osób z Zielonej Góry w szalikach Falubazu, w dodatku z własnym bębnem. Niestety, nie byli zbyt widoczni przez większą część meczu.

W drużynie mamy kilku młodych Polaków, lecz trzon drużyny stanowią sympatyczni Amerykanie. Jak zwykle popisali się efektownymi blokami, punktami po walce, rozgrywaniem no i wsadami! Piękna rzecz.

Pierwsza kwarta skończona, czas na loterię! Rzucane są cztery piłeczki w publikę, ich posiadanie uprawnia w przerwie do konkursu, w której nagrodą jest NBA 2k11. Ach, wyszły też cheerleaderki. Na Polonii jednak nie ma 20-letnich tancerek, lecz dwie trzy-czteroletnie dziewczynki, chyba córki jednego z zawodników. Polonia inwestuje w młodość, hehe.

W drugiej kwarcie 19 punktów przewagi! Naszym wszystko wychodziło, w dodatku ta ambicja... Nowakowski, to niemal wszedł wślizgiem w jednego z zawodników Zastalu.

Przerwa, kawiarenka czeka. W kawiarence są różne dobrocie, nawet sałatki co na halach sportowych jest jednak rzadkością. Ja biorę Hot Doga, w którym ktoś przesadził z musztardą. A fe.

Spokojnie zdążam na drugą połowę. Tam niestety nie popisał się sędzia. W trzeciej kwarcie co chwila dyktował rzuty wolne! Niektóre były tak naciągane, że nawet spokojni ludzie się wkurzali i nic dziwnego! Czyżby Zastal zbyt dostawał? No dobra, może przesadzam, ale ogólnie ta kwarta była tak absurdalna, że szkoda gadać - 14 wolnych Zastalu do 2 Polonii. Nieźle. 16 punktów przewagi przed ostatnią kwartą nie zwiastowało za dobrze. Ozwali się goście - "Ambicja dzisiaj Wam każe....". A u mnie też ciekawie. Jeden z "Rady Puchaczy" podchodzi do mnie i daje mi cynk - "Jesteś autobusem? To posłuchaj: widzieliśmy, że kilku cweli [chyba wiadomo o kogo chodzi? - przyp. mistew] kręciło się tu i rozkminiali, więc przystanek, dwa, za halą może być dym. Jak chcesz możesz się zabrać z kolegą". W sumie nie wiem, czy tak tylko mnie wkręcali, choć nie wydawali się na szczególnie dowcipnych. Zresztą i tak musiałem się spytać ojca.

Ostatnia kwarta to wpierw zmniejszenie straty do 12 punktów (ARGH!), potem jednak Czujkowski i Nowakowski biorą się do roboty, dzięki młodym Polakom odjeżdżamy na 17 pkt. potem dokładają się do tego Amerykanie, którym chwilę później dziękujemy za grę - "Nananananananana, jeee, Harding Nana!" - epic. I koniec ! 86:66! Drużyna Wojtka Kamińskiego pokazała kto rządzi w Warszawie! Hala Koło pozostaje w tym sezonie niezdobyta! I tak, przynajmniej do 5 grudnia....

A wracałem tramwajem, w którym na szczęście nie natknąłem sie na nabuzowanych fanów innych Warszawskich drużyn. I tak kończę tą relację. Warto chodzić na kosza!