mistew

180 wyświetleń

Witajcie! Minela nam kolejna już kolejka Ekstraklasy więc wypadałoby ja podsumowac. W tym tygodniu dalem odsapnac wspolpiszacym i jest to tym razem tylko moj tekst. Zapraszam!

Widzew - Cracovia 2:2

Zdecydowany lider spotkania podejmowal u siebie dolujaca Cracovie, w ktorej na dobre rzady rozpoczal pan Szatalow. Zaskakujaco to wlasnie Craxa strzelila pierwsza bramke nogami Slusarskiego. Po przerwie wyrownal Broz. W 80 minucie czerwien zobaczyl Ugo Ukah, wiec Widzew gral w dziesiatke. Konsekwencja kartki byl takze rzut karny, jednak fatalnie przestrzelony przez Matusiaka. Poniewaz niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic, wiec niedlugo potem Budka i 2:1! Kiedy wydawalo sie ze taki wynik pozostanie do konca, bramke zdobyl Dudzic. Niesatysfakcjonujacy remis, wczoraj zostal zas zwolniony trener Widzewa, zastapil go Michniewicz.

Wisla - Legia 4:0

patrz poprzedni wpis

Polonia B. - Arka 2-0

Teoretycznie najmniej ciekawe spotkanie tej serii. Coz, w sumie trudno dyskutowac, jako ze widowisko nie bylo nazbyt porywajace. Obejrzelismy jednak bramki strzelane przez Bytom pod wodza nowego trenera - Jana Urbana, ktorego wlasciwy debiut wyszedl dobrze. I to pomimo ze bramki sa w zasadzie wieksza zasluga gry gosci, ale co tam... Polonia B. ciula niezwykle wazne punkty w kontekscie walki o utrzymanie, Arka je traci. Ale do rozegrania jeszcze troche spotkan.

Slask - Gornik 4:0

Orest Lenczyk! Ten nestor naszych trenerow odmienil oblicze Slaska, powodujac ze nasuwa sie niemila sugestia ze pana Tarasiewicza trzeba bylo zwolnic juz dawno temu. Slask dzieli i rzadzi, teraz calkowicie rozgromil Gornik ktory w meczu byl calkiem bezsilny. Gra Gornika ze-na-da. Ufam ze to tylko chwilowa niemoc, lecz kto wie?

Lech - Lechia 2:0

Mecz prowadzil w roli sedziego sympatyczny Japonczyk Toma (na mocy wymiany arbitrow z Japonia). Na szczescie to nie jest jedyne ciekawe wydarzenie tego meczu.Lech powoli czul juz chyba noz na gardle, w tym spotkaniu w koncu udowodnil ze jak chce to potrafi. Bardzo aktywny w tym meczu byl Rudnevs, ktory ukoronowal wystep bramka w 58. minucie. Inny zawodnik ktory zasluzyl na pochwaly to Peszko, ten z kolei strzelil pierwszego gola. Lechia atakowala bardzo rzadko zazwyczaj w osobie Buvala.

Polonia W. - Ruch 3:1

Jestem pozytywnie nabuzowany po tym meczu. Mimo ze trafilem dopiero na 38. minute na K6 to i tak obejrzalem kawal ciekawej pilki. Ulewa akurat rozpetala sie nad Warszawa wiec byl to typowy "mecz na wodzie", wlacznie z tymi smiesznymi wywrotkami. Bramke na 0:1 zdobyl Jankowski juz w 24 minucie. Tak wiec "do przerwy 0:1", ale po niej Polonisci zagrali niemal tak dobrze jak w slynnej ksiazce o tym tytule! (ktorej bohaterzy kibicowali Polonii!). Dwie brameczki Sobiecha, jedna Ebiego i radosny powrot do domu. Czego chciec wiecej?

Zaglebie - Belchatow 1:1

Jak zwykle ciekawe spotkanie w Lubinie. W 26 minucie Malkowski zdobyl bramke dla gosci, ktora nieco zalamala trenera Bajora. Caly czas zmasowane ataki i kontrataki nekaly jednych i drugich zawodnikow. W koncu droge do bramki znalazl Bartczak, ktory, co trzeba przyznac, wie jak zdobywac nieposledniej urody bramki.

Korona - Jagiellonia 1:1

Mecz o uklad tabeli zakonczony godzacym remisem. Bramke dla gosci zdobyl na samym poczatku meczu Grosicki. Potem bylo pare "kontrowersji" jednak slowo sie rzeklo - wiecej bramek dla Jagi nie uswiadczylismy. Piec minut przed koncem za to Vukovic pieknie uderzyl, 1:1 i Jaga wciaz ma 2 punkty przewagi w tabeli.