110247

Puchar Polski... - czyli małe podsumowanie

mistew

202 wyświetleń

Witajcie! Kolejna runda Pucharu Polski, za nami, szybko ją sobie podsumujemy. Oto komplet wyników z jak zwykle niezawodnych 90minut.pl

Flota Świnoujście 0-1 Jagiellonia Białystok 22 września, 15:30 (2.156)

Maciej Makuszewski 5

Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-1 Śląsk Wrocław 21 września, 19:00 (500)

Łukasz Gikiewicz 23

Pogoń Szczecin 0-1 Legia Warszawa 21 września, 19:00 (10.000)

Michał Kucharczyk 88

Concordia Piotrków Trybunalski 0-1 GKS Bełchatów 21 września, 16:00 (650)

Marcus Vinícius 20

w Radomsku / w 36. minucie mecz został przerwany na cztery minuty z powodu zamieszek na trybunach

Widzew Łódź 1-0 Zagłębie Lubin 22 września, 18:00 (4.500)

pd.

Paul Grischok 103

W 98. minucie Mindaugas Panka (Widzew Łódź) nie wykorzystał rzutu karnego.

Łódzki KS 3-0 Polonia Bytom 21 września, 19:00 (2.079)

Mariusz Mowlik 57, Jakub Kosecki 65, Marcin Mięciel 90

Znicz Pruszków 0-1 Polonia Warszawa 21 września, 18:30 (2.000)

Bruno 90

Wigry Suwałki 0-2 Korona Kielce 21 września, 15:30 (1.800)

Maciej Tataj 22, 78

GKS Tychy 0-1 Lech Poznań 21 września, 15:45 (3.000)

Semir Štilić 77

Ruch Zdzieszowice 1-3 Ruch Chorzów 22 września, 16:00 (1.500)

Leszek Juszczak 52 - Maciej Jankowski 1, 63, Krzysztof Nykiel 50

Dolcan Ząbki 0-1 Wisła Kraków 21 września, 15:00 (2.000)

Paweł Brożek 10

OKS 1945 Olsztyn 2-0 Odra Wodzisław Śląski 22 września, 16:00 (2.000)

Łukasz Tumicz 6, Radosław Stefanowicz 27

GKP Gorzów Wielkopolski 0-1 Cracovia 21 września, 16:00 (3.000)

Bartosz Ślusarski 69

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2-1 Arka Gdynia 22 września, 18:00

pd.

Tomasz Żelazowski 95, Jarosław Białek 99 - Mirko Ivanovski 111

Górnik Zabrze 0-2 Lechia Gdańsk 21 września, 19:00 (2.000)

Abdou Razack Traoré 15, Bédi Buval 45

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-0 Piast Gliwice 22 września, 20:00 (1.500)

Sylwester Patejuk 76, Michał Osiński 88

Hmmm... Pierwsze wrażenia? Nie było jakichś super sensacji. Nie wiem, nie ta faza pucharu czy co? Faktem jest, że groźnie brzmiące nazwy w stylu GKS Tychy, czy Concordia Piotrków Tryb. nie sprawiły wielkiej sensacji, choć trochę krwi klubom napsuły. Zaczęło się od meczu Dolcana Ząbki z Wisłą Kraków, całe Ząbki się nakręcały na ten mecz. Po nie za dobrym widowisku Wisła wygrała, choć przed trenerem Maaskantem ciągle dużo pracy. Skoro już jesteśmy przy Krakusach, swój mecz ze Stilionem grała Cracovia, najgorszy zespół Ekstraklasy. Szczęśliwie wygrali, bramkę zdobył Ślusarski w 69' minucie. Mimo, że nie było wielkich sensacji, pięć słabszych drużyn wygrało z faworyzowanymi. Szczególnie pochwały należą się OKS Olsztyn, mało znanemu klubikowi który jednak pokonał znaną większości kibicom Odrą Wodzisław, co jest niemałym zaskoczeniem. ŁKS bezlitośnie wypunktował Polonię Bytom 3:0, jednak nie ma co się temu specjalnie dziwić. Polonia w tej chwili ma bardzo duże problemy z ostaniem się w Ekstraklasie i nie na rękę byłoby im jeszcze występować w Pucharze. ŁKS zaś jest na fali wznoszącej.

Podbeskidzie wygrało zaś z Piastem też miła niespodzianka. Ogólnie jednak Ekstraklasa nie dała się pohańbić większość drużyn przeszło dalej. Nieraz w ostatniej chwili jak w meczu Znicz - Polonia, gdzie bramka Bruno w ostatniej chwili dała zwycięstwo Polonistom. Część drużyn wygrywała 1:0, strzelając bramki, a następnie broniąc wyniku jak choćby Legia czy Lech.

Niestety nie obyło się też bez zamieszek na trybunach, tym razem popisali się fani Concordii i Bełchatowa.

Dobra to tyle na tą chwilę, przepraszam, że tak krótko!