Shvoonk

Jak zwykle przypominam, że jeśli chcesz podsumowywać i Ty, to napisz w komentarzu, tudzież na GG, każdego chętnie przyjmiemy.

A teraz pora już zaczynać podsumowanie tej obfitującej w zaskoczenia kolejki.

Korona Kielce - Cracovia 1:0

Znow potwierdziło się ze bez Andrzeja Niedzielana nie byłoby w tym sezonie Korony. Wtorek strzelił 4 bramkę dla Korony w 4 kolejnym meczu w 4 kolejce i żeby było śmieszniej to i w 4 minucie. Ale dla odmiany nie podawał Paweł Sobolewski ale Edi. Korona powinna wygrać trzema albo i czterema bramkami ale w sumie to musi się cieszyć z tej jedno bramkowej wygranej bo w ostatniej akcji meczu Cracovia byla blisko wyrównania. W całym spotkaniu defensywa Pasów byla tak dziurawa jak... Jak... A nawet ciężko mi znaleźć porównanie. Korona zagrała z dużą swobodą,ale chyba głównie za sprawą słabej postawy rywali jedynie zabrakło skuteczności. Na trybunach jak zwykle bardzo dobrze. Ogólnie mecz całkiem ciekawy.

[Castiel]

Legia - PGE GKS 0:2

Grał przedsezonowy kandydat na mistrza z drużyna która połowa ekspertów typowała do spadku. I co? Zespoły zagrały tak jakby ktoś to odwrócił i jakby to GKS mial się bić o tytuł. Legia poLegła po raz pierwszy(i pewnie nie ostatni)na nowym stadionie. Z każdej ofensywnej akcji GKSu wniosków nie wyciągali obrońcy Legii tylko napastnicy gości. Skończyło się to golami Marcina Zewlakowa. Bardzo do siebie podobnymi. Na prawde milo się patrzy na gre Bełchatowa. Po meczu trener Legii powiedział ze to przerażające jak łatwo strzelić jego drużynie gola. I ze Legia potrzebuje napastnika. Jak dla mnie to potrzeba też obrońcy. I to nie jednego a najlepiej czterech.

[Castiel]

Lechia - Śląsk 2:0

Mecz średni ale dało się go oglądać bez przełącząnia się na inne kanały wiec zle nie było. Ta sobota nie byla dobrym mnie dla Waldemara Soboty. Widać ze chlopakowi troszkę juz szkodzi presją a Ci którzy juz widzieli go w reprezentacji muszą to jeszcze raz przemyśleć. Lechia dominowała cały mecz co zaskoczeniem nie jest. Zaskoczeniem jest to ze strzeliła dwie bramki i wygrała. Debiutujący w naszej lidze Abdu Traore(btw ktoś wie ktory to juz Traore w naszej lidze?) Pokazał się z bardzo dobrej strony i wydaje się ze Lecha będzie miala z niego pożytek. Obrona Śląska musi na poważnie zacząć trenować wybijanie piłki z własnego pola karnego. Dla przypomnienia panowie: wybijamy jak najdalej przed siebie a nie do najbliższego rywala. Ale dzięki tym wybiciom zobaczyliśmy piękna bramkę Buzały. Oby wiecej takich.:)

z8309412N,Pawel-Buzala-strzelil-drugiego

[Castiel]

Lechia zdecydowanie odmieniona po kupnie Abdou Traore! To ten zawodnik zrobił klubowi potrzebną różnicę i dzięki niemu padły obydwie bramki na Traugutta. Nie wiadomo też co dzieje się ze Śląskiem. Ten zespół przed sezonem jak zwykle miał być jednym z kandydatów do mistrzostwa, zaś jak na razie dołują jak w poprzednim sezonie. Cały czas trwa protest kibiców, którzy niby przychodzą na stadion, ale nie są to ci sami kibice. Bardzo ładnym uderzeniem z woleja popisał się też Paweł Buzała przy golu na 2:0. Śląsk nie istniał, niezależnie czy ofensywa czy defensywa. Tak dalej być nie może, prezes powinien "wstrząsnąć drużyną"

mistew

Wisła - Polonia B. 2:1

Spotkanie drużyn, które w tym sezonie zawodzą. Z jednej strony Wisła, która szczęśliwie gromadzi punkty, jednak jej gra pozostawia wiele do życzenia, a z drugiej strony Polonia Bytom, nieodnotowująca takich sukcesów jak w poprzednim sezonie. Mecz nie zapowiadał się jakoś specjalnie ciekawie... i taki był też w istocie. W pierwszej połowie przewaga Wisły, która nie grała fantastycznie, ale zdobyła bramkę jako pierwsza - Mełecki po ładnych podaniach Żurawia i Paljicia, wpakował na pełnym gazie bramkę do pustej bramki. Tuż przed przerwą bramkę zdobyli goście z Bytomia, a konkretniej Matawu, który wykorzystał niemrawość Wiślańskiej obrony. W drugiej połowie akcja trochę z niczego - Diaz w ostatniej chwili uratował piłkę przed opuszczeniem boiska, następnie dość przypadkowo trafiła ona pod nogi Riosa, który oszukał obrońców Polonii, a następnie oddał strzał, co prawda zablokowany przez Juszczyka, jednakże w odpowiednim miejscu odnalazł się Żuraw, ustalając wynik spotkania na 2:1.

[DJK]

Widzew - Polonia W. 0:0

W pierwszej połowie piłkarze obu stron nie pokazali nic wielkiego. Widzewiacy nie potrafili rozgrywać między sobą piłki, a gdy już udało im sie przedstać pod pole karne "Czarnych Koszul" skrzydłowi zawodników z Łodzi nie potrafili dobrze dośrodkować w pole karne.

Nieco lepiej wypadli zawodnicy Polonii , grali mądrze, długo utrzymywali się przy piłce, ale oprócz jednej sytuacji, w której Sobiech sam na sam z bramkarzem nie potrafił pokonać Mielcarza, nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji

W drugiej połowie kopacze z Łodzi musieli dostać ostry "opieprz" od trenera Kretka, bo wreszczcie zabrali się do roboty. Spychneli piłkarzy z Konwiktorskiej, którzy nie potrafili stworzyć już żadnej akcji, pod własną bramkę. Niestety mimo silnego dopingu kibiców piłkarzą Widzewa nie udało się strzelić bramki, a mecz zakończył się wynikiem remisowym. Należy też wspomnieć, że bardzo słabo w spotkaniu wypadł Ebi Smolarek, może tak bardzo zestresowało go powołanie do reprezentacji Franciszka Smudy ?

[Zireael]

Zagłębie - Arka 1:0

W sobotni wieczór ponad 8 tysięcy kibiców zgromadzonych na Dialog Arena miało nadzieję, że Zagłębie zdobędzie swoje pierwsze upragnione 3 punkty. Zaczęło się dla gospodarzy wyśmienicie, bo już w 5 minucie katastrofalny błąd Szmatiuka wykorzystał 20-letni pomocnik Miedziowych Arkadiusz Woźniak. Norbert Witkowski w tej sytuacji nie miał szans na naprawienie błędu własnego defensora. Arka dalej popełniała fatalne błędy w pobliżu własnego pola karnego i mało brakowało, żeby wykorzystał to Amer Osmanagić. Tym razem górą był goalkeeper gości. Kolejny błąd w wyprowadzeniu piłki przez Arkowców, piłkę przejął Grzegorz Bartczak, który dośrodkował w pole karne, po raz kolejny strzelał Woźniak, tym razem nie sprawił większych problemów Witkowskiemu. Po pierwszej połowie Zagłębie zasłużenie prowadziło z Arką Gdynia. W przeprwie doszło do kuriozalnej sytuacji, bo na nowym obiekcie zgasło oświetlenie i druga połowa rozpoczęła się niemalże z 40 minutowym opóźnieniem. W drugiej połowie zdecydowanie przeważali przyjezdni. Strzały Ivanovskiego i Glaviny nie zrobiły wrażenia na Isailoviciu. O dziwo najlepszej sytuacji do strzelenia gola, Arkowcy nie stworzyli sobie sami. Csaba Horváth był bliski pokonania własnego bramkarza, jednakże piłka trafiła w słupek. Pod koniec meczu Szmatiuk mógł się zrehabilitować za błąd, jego strzał obronił Isailović. Zagłębie odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie, a Arka po kolejnym niezłym wyjazdowym meczu musiała przełknąć gorycz porażki. Kto wie jakby potoczył się mecz, gdyby nie indywidualne błędy z pierwszej połowy.

[Diacon]

z8256030Z,Zaglebie---Gornik-1-2--Adam-Ba

Jagiellonia - Lech 2:0

Ten mecz cieszył się dużym wzięciem, więc skomentują go nam trzy osobistości... po czym się okazało, że jest kłótnia, bowiem zapomniałem powiedzieć Wam jak to będzie... przepraszam chłopaki....:

W jednym z niedzielnych meczów, Jagiellonia podejmowała u siebie mistrza, Lecha Poznań. Kibice Jagi chcieli obejrzeć powtórkę z Superpucharu, kibice z Poznania byli pewni, że awans do fazy grupowej LE, doda piłkarzom skrzydeł. Niestety tak się nie stało. Początkowo mecz był bardzo wyrównany, ale w 71 minucie świetną okazję stworzył Frankowskiemu Grosicki, a Franek pokonał Burca ładnym strzałem. Chwilę później czerwony kartonik, obejrzał Manuel Arboleda. Jacek Zieliński mimo wszystko wierzył w wygraną i po chwili na murawie, biegało już trzech napastników Lecha. Jednak z tyłu pozostała bardzo dziurawa defensywa, co wykorzystał Norambuena najpierw uderzając w poprzeczkę, a później podając idealnie do Kamila Grosickiego, który zakończył akcję pięknym strzałem głową i zapewniając Jagiellonii pewne zwycięstwo.

[shvoonk]

Sześć tysięcy kibiców przyszło na stadion w Białymstoku, by zobaczyć w akcji swoich

ulubieńców w starciu z naszym jedynakiem w europejskich pucharach. Sygnał do ataku dał

Siergiej Kriwiec, który w 7 minucie meczu zdecydował się na strzał z dystansu, piłka jednak

poszybowała nad bramką. Kilka chwil później, Marcin Kikut również postanowił sprawdzić swoje

uderzenie zza pola karnego, ale jego strzał był niecelny. W 26 minucie Marcin Burkhardt

dośrodkowywał z rzutu wolnego, nikt z kolegów nie zdołał strącić piłki. Piłka skozłowała

przed Buriciem i sprawiła mu sporo trudności. Jagiellonia z minuty na minutę nabierała

rozpędu. Jarosław Lato z lewej strony boiska wrzucił piłkę w pole karne, a Tomasz Kupisz

wślizgiem uderzył piłkę minimalnie obok słupka. W drugiej połowie Słąwomir Peszko był w

sytuacji sam na sam z Sandomierskim, jednakże zbyt długo zwlekał i jego strzał zdążył

zablokować obrońca. W 55 minucie na boisku pojawił się Kamil Grosicki, który kwadrans

później przeprowadził kapitalną indywidualną akcję po czym wyłożył piłkę Frankowskiemu,

który tylko dopełnił formalności. Pięć minut później głowa zagotowała się Arboledzie, który

otrzymał drugą żółtą kartkę i był zmuszony zakończyć swój udział w meczu. Jagiellonia nie

musiała długo czekać na kolejne sytuacje. Strzał Alexisa wylądował na poprzeczce, ale 3

minuty przed końcem spotkania jego dośrodkowanie w ładnym stylu wykończył Kamil Grosicki.

Jagiellonia w tym sezonie jest jeszcze niepokonana, a Lech przegrał w lidze pierwszy raz od

25 spotkań.

[Diacon]

W Białymstoku była powtórka z Superpucharu Polski. Jaga wygrała wtedy z Lechem 1:0. Mecz 4 kolejki ekstraklasy zapowiadał się więc bardzo ciekawie. No i taki był. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Jagiellonia miała świetne długie podania, które zaskakiwały Lecha, mistrz Polski miał natomiast skuteczny kontratak. W drugiej połowie to Lech przez pierwsze 20 minut przeważał na boisku. Dopiero wtedy Michał Probierz zdecydował wpuścić na boisko ?Grosika?. I wtedy zaczęła się dominacja Jagi. W 71 minucie Kamil Grosicki podał do Tomasza Frankowskiego, a ten bez problemu wpakował piłkę do bramki Lecha. W 74 minucie Arboleda dostał czerwoną kartkę. 14 minut później Jaga ustaliła wynik na 2:0, po strzale Grosickiego. Jagiellonia nadal atakowała, ale nie przyniosło to skutków. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Jak dla mnie i tak głównym aktorem spotkania był sędzia. Zakończenie połowy, gdy ?Franek? wychodził na sam na sam, druga żółta kartka dla Arboledy, jak dla mnie nie zasłużona i wiele innych sytuacji, które psuły widowisko. Jako kibic Jagielloni cieszę się z wyniku, ale również jako kibic Lecha, niepokoi mnie jego forma.

[Zorzin]

Górnik - Ruch 1:0

Wielkie derby Śląska transmitowane w... Orange Sporcie? Cóż to nie są już te derby co kiedyś. Sam mecz zawiódł. Było to nędzne spotkanie dwóch słabych drużyn. Spotkanie rozstrzygnął rzut wolny egzekwowany przez Magierę. Ruch niestety grał bardzo zachowawczo, defensywnie, za co został skarcony właśnie przez rzut wolny. W drużynie Górnika niezłe zawody zagrał Stachowiak. I to tyle, co mogę napisać o tym meczu.