Jump to content

Kroniki

  • entries
    11
  • comments
    27
  • views
    9,457

C++ i o tym, że to wcale nie takie łatwe


ZymDeQuad

412 views

 Share

Może najpierw opowiem jak to się stało, że zacząłem przygodę z C++. Mieliśmy zamawiać książki do szkoły i jakoś tak wypadło, że zamiast książki do gimnazjum zamówiliśmy ( z mamą, ale to nie jej wina, sam się gapiłem i tego nie zauważyłem :P ) podręcznik do liceum. "Eee.. tam, co takiego tam może być?" Okazało się tak:

1 rozdział algorytmy, nuuuda.

2 "O! C++ Zrobię jakiś fajny programik"

No i zabrałem się za czytanie, jednak zaraz zapał ostygł. Po co uczyć jak wyświetlić okienko z napisem "Mój pierwszy program"? Czytam dalej, "Aha, nawet to nie jest zbyt łatwe" Poczytałem trochę dalej, ale trzeba było iść do kościoła. Nastawiłem zasysanie C++ Microsoftu ( Trial na 30dni ) i poszedłem. Wróciłem, zainstalowałem, dalej czytałem, lekko zmodyfikowałem kod dla swoich potrzeb, trochę się powkurzałem i jest! Po godzinie pracy mam programik, który pyta o ilość gier na X'a!( xD ) Jeżeli podamy mniej niż 11 pisze, że masz mniej gier ode mnie, jak 11 to, że mamy tyle samo, a przy ponad 11 pisze, że masz więcej gier. Łał, co nie? :P

Po co ten cały wpis, pytacie? A po to, aby uświadomić, że programiści łatwo nie mają i jakieś tam błędy w grach można im wybaczyć ( co nie daje im jeszcze prawa do masowych ich popełniania ;) ).

W każdym razie zainteresowałem się C++ i programowaniem, więc postanowiłem dalej rozwijać tą wiedzę i Was również do tego zachęcam ;)

Pozdrawiam, ZymDeQuad.

 Share

7 Comments


Recommended Comments

Fajnie masz... my w gimnazjum na lekcjach informatyki to praktycznie zajmujemy się tylko Office'em no i mieliśmy dwie lekcje o Sumo Paint. Ja za to sam z siebie kupiłem książki do nauki programowania - Symfonia C++ standard (polecam).

Dev C++ - fajne darmowe środowisko do programowania w C++

Link to comment

Znaczy te C++ Było w podręczniku do liceum, który przez przypadek zamówiliśmy, jednak teraz się z tego cieszę ;) Jak znów będę miał jakieś 2h wolnego czasu zajmę się za zrobienie programu, który pyta o dzień i godzinę, a potem podaje jaką mam teraz lekcję :diabelek:

A tak się zastanawiam, wie może ktoś z Was jak zapisać taką aplikację w XXX.exe?

Link to comment

kazzpi, myślę, że czas został znacznie wydłużony przez to, że to mój pierwszy programik ;)

kubaku4, Tak w konsoli, jednak najpierw nauczę się w niej w miarę dobrze robić, a później się zobaczy...

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...