Jump to content
  • entries
    43
  • comments
    109
  • views
    16,479

Recenzja : A4Tech X-718 BK


AveKaja

704 views

Po recenzjach gier, książek filmów, przyszedł czas na pewną nowość. Tą nowością jest recenzja myszki dla graczy od A4 Techa - A4 Tech Oscar X-718 BK.

Od razu zaznaczam że "byłem" antyfanem A4 Techa, i "fanbojem" Logitechów co dodatkowo wyjdzie na plus dla myszki :)

Cena Kupna (Allegro) : 65 zł (wraz z przesyłką)

Firma : A4 Tech

Model : Oscar X-718BK

Paczkę otrzymałem w "standardowym" pudełku. Seledynowy karton. Z tyłu wypisane wszystkie cechy myszki. To dobrze. Z przodu - to samo tyle że bez opisu danej cechy. Wewnątrz, karta gwarancyjna, instrukcja, para zapasowych ślizgaczy (na zwykłym, śliskim papierze i trochę krzywo przyciętym ale i tak jest dobrze), oraz płyta z oprogramowaniem

Od czego by tu zacząć. Ok, regulowanie DPI jest wygodne, odbywa się za pomocą przycisku umieszczonego na środku myszki. Po zainstalowaniu odpowiedniego programu (i tu muszę się wyżalić. Płyta była mi niepotrzebna bo oprogramowanie nie chciało z niej działać, musiałem wszystko pobrać z neta) mamy do zmiany 6 rozdzielczości, do których dobieramy kolory (brak, zielony, żółty, czerwony. Kolory mogą także przy jednej rozdzielczości zmieniać się np. czerwony-żółty itp.). DPI można zmieniać w pionie jak i w poziomie, zakres wynosi od 400 DPI do 3200 DPI. Rozdzielczości zmieniają się płynnie wszystko jest fajnie. Jedynym minusem może być to, że nie możesz wybrać poprzedniej rozdzielczości. Myszka była testowana na Revoltec Gamepad Precision Basic, i na nim jak i na innych powierzchniach (m.in. Drewno, Metal, Plastik) sprawdzała się równie dobrze. Na (nie)uwagę zasługuję tutaj przycisk 3xFire, który po jednym kliknięciu wykonuję akcję równą 3 szybkim kliknięciom. Po prawej stronie myszki pustka, po lewej stronie znajduję się antypoślizgowa guma na kciuk. Trochę za śliska jak na antypoślizgową. Nad nią znajdują się dwa przyciski które można dowolnie zaprogramować. Większość myszki ma chropowatą powierzchnię co pozwala pewnie trzymać myszkę. Przeszkadzać może zbyt duży odstęp między chropowatą częścią a lakierowaną linią gdyż w szczelinę bez problemu dostaje się brud, jednak na szczęście brud nie dostaje się do wnętrza myszki. Myszkę polecam tym, którzy nie potrzebują 66,6 przycisków do gier MMO, oraz nie potrzebują 5,5 mln DPI do grania.

Ocena 8/10

+Tania

+Wygodna powierzchnia

+(jak dla mnie) Świetnie leży w dłoni

+Duży zakres DPI

+Ogólnie bardzo dobry stosunek jakości do ceny

-Problem z instalacją oprogramowania.

-Brak możliwości wybrania poprzedniego DPI

-W pewne miejsca łatwo dostaje się brud

I garść zdjęć ( widać na nich ww. Lakierowane powierzchnie i ogólny wygląd myszki

dsc00985.th.jpg

dsc00986.th.jpg

dsc00988.th.jpg

dsc00989.th.jpg

dsc00990.th.jpg

Trochę nierozgarnięta recenzja ale to pierwsza taka moja recenzja, więc liczę na komentarze, te dobre jak i złe. :happy:

7 Comments


Recommended Comments

Sprawdza się bardzo dobrze, sam używałem tej myszki zanim przeniosłem się na Oscara X747 Brown Fire (3600 DPI). Ma akurat wystarczająco dużo przycisków, by nie trzeba było zerkać na klawiaturę, dzięki czemu mogę się bardziej skoncentrować na grze. Czułość jest świetna, nie wiesza się i przyjemnie leży w dłoni. Jedyną wadą może być to, że paprochy i inny syf dość łatwo dostają się pod gumowe części z lewej strony.

Link to comment

Gentleman, ja niestety posiadam na swój użytek inne myszki. Na laptopie obecnie posiadam Logitech B105, zaś na komputerze Apollo Am48. Ta pierwsza jest mała i bardzo dobra. Z kolei ta druga mi się narazie nie podoba, bo ostatnio kupiłem ją. Muszę się do niej przyzwyczaić.

Link to comment

Do sprawdzenia trochę konkretów - http://investexpo.pl/

Kwestia taka, na czym komu zależy. Ale ogólnie macie tam sporo sensownych porad. 

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...