Jump to content
  • entries
    70
  • comments
    216
  • views
    29,505

Theme Hospital


kraven2000

1,247 views

Moją ukochana małżonka zrobiła mi ostatnio prezent. Mianowicie słysząc moje opowieści o jednej z najlepszych gier w swojej klasie, za pomocą allegro nabyła dla mnie Theme Hospital.

Tak moi drodzy, od 2 dni jestem szczęśliwym posiadaczem tejże cudownej gry z serii sold out.

Cudeńko zostało wydane w 1997 r. z miejsca stając się grą wszech czasów dla wielu miłośników gier ekonomicznych. Powodów było wiele, cudowna i prześmiewcza grafika, podobnież humor - proste zasady rozgrywki ale wysoka trudność na późniejszych poziomach. Cudeńko.

Wersja, którą posiadam z założenia ma nie działać jedynie na vista i windows 7 w wersji 64 bit. Niestety, na siódemce w wersji 32bit również nie działa dobrze. Sama gra chodzi dobrze i stabilnie, rzecz w tym, że na 22 calowym monitorze następuje awaria kolorów. Starałem się na tysiąc sposobów pozbyć się problemu, niestety się nie udało. Tryby zgodności nie działają, uruchamianie w mniejszych rozdzielczościach, wyłączenie wygaszaczy i upiększeń pulpitu również nie pomogło. Pozostało mi więc uruchomienie gry w dos box w którym śmiga aż miło.

Gdyby ktoś wiedział jak uruchomić grę w windows 7 tak, żeby nie było błędów grafiki, proszę o info!

W internecie znalazłem również odpowiednik Open TC dla theme hospital. Grupka zapaleńców tworzy darmowy port, dzięki któremu gra ma działać na nowych systemach. Rzeczywiście, gra wygląda lepiej, chodzi stabilnie i wszystko byłoby fajnie...gdyby nie fakt, że program jest w wersji beta i nie pozwala na uruchomienie kampanii z gry. Również filmy nie są odczytywane. Z niecierpliwością będę śledził prace na portem i mam nadzieję, że niedługo pojawi się wersja ostateczna.

Ps. Na windows xp na monitorze w formacie 4:3 wszystko śmiga łanie i bez błędów.

ThemeHospital.jpg

3 Comments


Recommended Comments

Moja chyba pierwsza (i ostatnia :P) gra strategiczno-menedżerska, w którą naprawdę intensywnie grałem Te choróbska pacjentów... syndrom króla, niewidzialność etc :)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...