Jump to content
  • entries
    8
  • comments
    24
  • views
    12,068

Gothic


MaximusXIII

194 views

 Share

Zgadzacie sie z opinia ze gothic jest kultowa gra rpg.Ja tak,wlasnie przez niego polubilem ten rodzaj gier .Jaka czesc waszym zdaniem jest najlepsza i co sadzicie o arcani . Sadzicie ze bedzie to powrót do korzeni role playing game czy producenci zwala cala gre do czego dazyla trojka a szczegolnie dodatek. Ja osobiscie mam nadzieje ze jednak bedzie to solidny kawal roboty.

Nowe-szczegoly-Arcania-A-Gothic-Tale-bw2

 Share

8 Comments


Recommended Comments

Za krótko! Na forum są tematy do dyskusji i nikomu się nie chce dyskutować na blogach. Więc jesli już wyrażasz swoją opinię to niech post będzie o wiele dłuższy...

Link to comment

Gothic jest grą kultową, najbardziej zapadła mi w pamięci część druga. Z Arcanią nie wiążę większych nadziei, gdyż grę robi studio nie mające nic wspólnego z poprzednimi trzema częściami. Dodatek do gothica III wyraźnie pokazał co oznacza zmiana studia. Bez Piranii Gothic już nigdy nie będzie taki sam. Risen to prawdziwy spadkobierca tej wspaniałej serii, i wątpię czy studio odpowiedzialne za 4 część Gothica dorówna poziomem protoplastom. Z tym powrotem do korzeni RPG to trochę na wyrost wyjechałeś, bo sam Gothic 1 miał z korzeniami RPG mało wspólnego, był nowatorskim, nowym przedstawicielem gatunku RPG, dlatego fani klasyków typu Wizardy czy Might&Magic nie wciągnęli się w świat wykreowany przez niemców. Niemniej nowatorskie podejście wniesione do kanonu gier RPG przez zdolnych niemców przysporzyło serii wielu fanów.

Link to comment

Czyli raczej COGITO nie masz na co liczyć, bo w Arcanii głównym bohaterem ma być nowy Bezimienny, podczas gdy stary Bezimienny będzie siejącym postrach tyranem.

Mam duże nadzieje związane z Arcanią. Chciałbym aby twórcy tej gry wyciągnęli wnioski z (nie oszukujmy się) średniej 3 części (za duża i za mało różnorodna zarazem była) oraz tragicznego dodatku do niej i wrócili poniekąd do korzeni, czyli formuły rozgrywki z 1 i 2 części (świat nie musi w końcu być tak duży jak w 3, ważne żeby był bogaty w fajne lokacje i związane z nimi questy). Do tego jakby poprawili i usprawnili kwestie związane z walką, sterowaniem itp. Myślę, że mogłoby wyjść z tego coś całkiem przyzwoitego. A jakby zrobili jeszcze taką filmową, epicką historię jak np. w genialnym Mass Effect 2, to byłby pretendent do gry RPG roku.

Link to comment

Gothic 1 ma taką magie, że tego nie da się opisać, dwójka też ale już troszke mniej, trójka w ogóle nie ma tego co poprzedniej części czyli klimatu ale nadal wciąga i świetna fabuła a zmierzch bogów to średni Gothic 3 z niedociągnięciami. Tak moja opinia :smile:

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...