Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PanJapko

Mysz do gier i programów graficznych

Polecane posty

Witam wszystkich,

Zastanawiam się nad kupnem myszy "do wszystkiego" ale od powiedzmy 5 lat nie jestem w temacie sprzętu. Zazwyczaj używam chwytu coś jak Claw Grip ale czasem poruszam myszą tylko palcami a dłoń leży na biurku nieruchomo. Odległość od końca środkowego palca do kciuka (dobrze rozumiem gdzie mierzyć?) to jakieś 14cm. Zależy mi na tym żeby mysz można było uwolnić (przydatne w podróży, podczas oglądania filmów czy prezentacji), ale też żeby była dobra do gier i można było ją ładować z kabla. Najważniejsze - mile widziana duża ilość przycisków programowalnych.

Jarałem się kiedyś G600 ale pracowałem na niej bardzo krótko bo kumpel dał na moment przetestować. Podoba mi się Razor Naga Epic Chroma ale trochę cenowo odstrasza (450zł). W MMO gram rzadko, a właściwie dopiero kompa zmieniłem, więc nie mogę określić w co zacznę grać :) natomiast duża ilość przycisków bardzo ułatwia pracę w programach CAD/Revit. Cena ok 200-300 ale jak będzie coś fajnego to mogę dać i 500zł. Nie przewiduję zmiany takiej myszy za 2 lata tylko na dłużej.

Jeśli o czymś zapomniałem to powiedzcie, 

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie 200-300 zł to chyba tylko Logitech G602 lub G700S kwalifikują się pod względem dużej ilości przycisków. Niestety sensory zastosowane w tych modelach do "strzelanek" raczej się wybitnie nie nadają. Za ~350 zł można kupić Logitech G403 z naprawdę świetnym sensorem (dyskusja w innym temacie), ale liczba przycisków nie jest zbyć pokaźna; ten sam sensor (i więcej przycisków) ma G900, ale trzeba obficiej sypnąć groszem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...