Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fillipo

Windows 10

Polecane posty

Witam chciałbym przenieść się z windowsa 7 na  win 10. Pierwsze chciałbym sprawdzić ten windows przed kupnem bo nie miałem z nim styczności i moje pytanie brzmi czy mogę zainstalować windows z tego obrazu ze strony micorsoftu  ? https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz.

Przede wszystkim to nie ma potrzeby kupowania systemu, bo można nadal uaktualnić Windows 7 do 10 za darmo. To przy założeniu, że nie zmieniasz edycji systemu (tzn. z 32bit na 64bit i odwrotnie, albo z np. Home na lepszą) Jeśli masz wersję BOX, to wystarczy podczas instalacji po prostu wpisać klucz od 7 i powinien pasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Bo może?

 

@Fillipo Mała poprawka do tego, co napisał yojc. Tak naprawdę ilość bitów nie musi się zgadzać nawet w przypadku wersji OEM. Klucz od Windowsa 7 x86 pasuje do wersji x64 i na odwrót. MS gdzieś kiedyś nawet napisał, że nie będą się czepiali tego, gdy ktoś zainstaluje system x64 z klucza x86 (i na odwrót). Po prostu chcą, żeby ludzie jak najszybciej przesiedli się na x64 i wtedy będą mogli spokojnie porzucić x86.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja:)

To i ja się podłączę do tematu.

1. Czy wobec tego jeśli kupię nowego Windowsa 7 to będę mógł jego kluczem zainstalować Windowsa 10, w przypadku gdy to świeży komputer? Czy trzeba podać, że korzysta się z ułatwień dostępu?

2. Czy lepiej instalować system na nowo, czy jako uaktualnienie? Chodzi o to, że jeśli nie da się od razu wgrać Windowsa 10 kluczem z 7, to może uda się go zaktualizować korzystając z ułatwień dostępu :), a potem go usunąć i zainstalować czystą wersję :) 

Dzięki za informację

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jeszcze jakieś sklepy mają jakieś legalne kopie Windowsa 7, ale będą to pojedyncze przypadki i cena tego systemu będzie w okolicach 500zł w przypadku wersji Home OEM. Z tego też powodu nawet jeśli uda Ci się znaleźć gdzieś legalną Siódemkę, to nie będzie to opłacalny zakup, w momencie, gdy taniej możesz mieć Windowsa 10 w wersji BOX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...