Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[FATE] Dyskusje o sesji Law of Talos

Polecane posty

No dobrze... to moja wybujała wyobraźnia, bo nie ma kogoś chorobliwie dobrego, który by aż promieniał uczciwością. :cheesy: Jak na MG mam po prostu troszkę chorą wyobraźnię, przez co moje oczekiwania były nad wyraz zbyt wielkie, choć nie do końca. Po prostu jestem ciekaw wszystkich kart... wiem to pierwszy stopień do piekła, lecz ja lubię grillowane. :icon_twisted:

Jednak do rzeczy... Dostanę, przejrzę, wybiorę i piszę posta rozpoczynającego sesję.

PS. Jak powiedziałeś Cruadinie. Charaktery się zmieniają... z wyjątkiem Jimmiego( kto zna Black Shadowa ten wie), no chyba że... zostawię to może na później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jak powiedziałeś Cruadinie. Charaktery się zmieniają... z wyjątkiem Jimmiego( kto zna Black Shadowa ten wie), no chyba że... zostawię to może na później.
Ależ ja byłem pewien od samego początku, że taka a nie inna postać jak Jimmie nie ma szans na coś co jest zwane "character developing" ;) Najwyżej będzie mówić i myśleć bardziej jak człowiek niż jak demon, ale w sensie zakresu słownika a nie celów, bo tutaj zawsze na pierwszym miejscu będzie wypruwanie flaków z oponentów i robienie krwawej łaźni ;]. A tak w ogóle to mogę poczekać, mnie to bez różnicy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... nie skomentuję tego, co się stało po przedłużeniu terminu. Powiedzmy, że to był taki odpoczynek do świąt. Na tym też pozostaniemy. Termin minął i (!)żadnej nowej karty nie dostałem. Tak, więc przyszedł czas na decyzję kto zostaje przyjęty:

- Black Shadow

- Cruadin

- brylant

- MarcinCallOfCthulhu

Wszystkim, którzy dostarczyli karty, dziękuję za poświęcenie czasu na ich tworzenie i szkoda, że nie mogłem przyjąć wszystkich, bo został jeszcze Artius. Jednak nie mam pozwolenia na więcej, jak i parzysta liczba uczestników byłaby dla mnie korzystniejsza. Jeśli chcesz to będziesz wpisany na listę zapasową.

Poproszę moderatora o utworzenie tematu i w tym tygodniu zaczynamy przygodę :uklon:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się pierwszy post i mam nadzieję, że jesteście zadowoleni :smile:

Proszę o napisanie (jak zwykle) pod postem ilości punktów przeznaczenia w tej samej liczbie ile macie aspektów. Do tego każdy z was ma 20 pkt WB, czyli wytrzymałości bojowej.

Podstawowo powinno to wyglądać w ten sposób:

FP:5

WB:20/20

Obym spełnił wasze oczekiwania, aż do końca sesji :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że zacząłeś naprawdę ładnie Shaker. Naprawdę ładnie :D Mam w sumie tylko dwie rzeczy do dodania:

- sugestia: jeżeli z opisu to bezpośrednio nie wynika to rozważyłbym zaznaczenie na początku do jakiej postaci jaka część posta się zwraca ;], co prawda można się domyślić z treści, ale może zdarzyć się sytuacja gdy człowiekowi ciężko się myśli i nie będzie miał pojęcia czy to jego część czy nie :P

- pomyślałem sobie na themem swojej postaci a właściwie demona tutaj... po paru sekundach

;)

To właściwie tyle a za odpis zabiorę się ASAP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisy ustawiłem w kolejności, w jakiej karty przyjętych graczy pojawiły się w temacie, jeśli się nie domyśliliście.

Uwierzyłem, że będziecie w stanie rozszyfrować to, co napisałem. :laugh:

@brylant

Tak z tą bramą to twoja część ;] Możesz przelecieć, jak chcesz... W tej chwili ty decydujesz. Jakbym nie wspomniał to wiedz, iż jest bezwietrznie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi odpis już jest. Chciałem odpisać szybciej, jednak zatrzymały mnie pewne sprawy, których nie chcę poruszać. Proszę o pamiętanie ile macie WB i odejmowanie sobie przy pisaniu postów. Będę oczywiście sprawdzał, jednak to będzie bardzo pomocne.

@Cruadin

Jako, że użyłeś szarży stawiłem na to, iż rzucam na ciało, a nie na siłę. I tak porządnie go trafiłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:

- z tego fragmentu: "Nagle ciemność znowu cię otoczyła" założyłem, że wokół mnie panuje mrok albo chociaż wystarczająco dużo cienia, żeby rzut na umiejkę nie miał kary ;)

- dla wyjaśnienia o co chodzi z aspektem tymczasowym od rzutu na charyzmę... to nie wiem jak u ciebie, ale z tego co się orientuję to sukces +4 w danej umiejce może dać aspekt tymczasowy dla innego gracza albo dla siebie na następny rzut, możliwe iż wiesz a moje wyjaśnienia są niepotrzebne, ale wolę powiedzieć teraz niż potem żałować :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh muszę być bardziej dokładny. Powiedźmy, że to jest troszkę zacieniona uliczka, bo słońce nie zdążyło jeszcze wzejść zbyt wysoko, dlatego bez kary :happy:

Z tym aspektem to dobrze, że powiedziałeś. Może ci się uda wypracować +4... Jeśli kostki będą bardziej łaskawe :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy post już jest, a w nim same nowości. Przy okazji Cruadin dostaje 2pkt do WB za wcześniejszy skuteczny atak. Czyli ma w tej chwili 10/20. Reszta bez zmian. Jednak spokojnie... przeciwnicy na dzień dobry wykorzystali swoje specjale. Dlatego dalej powinno być łatwiej ;]

Każdy ma już przeciwnika... Do roboty ludzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym zgłosić zażalenia i prośbę, żeby na przyszłość, jak już zaznaczam co by wykorzystać FP, to je używać a nie przedłużać ot tak pojedynek :P Jeśli będę trzeba to będę monosylabami tłumaczył w jaki sposób chcę użyć FP (+2 czy przerzut), bo gdyby użyte zostały oba to mnich byłby w większych problemach a jeszcze dorzucając stunta to niemal na pewno byłby martwy. A właśnie apropos niego to nie widzę, żebyś doliczył +1 i nie wiem w takim razie ile posiadam WB. Trochę niemiło, że to poleciało a nie dostałem oczekiwanego efektu :D

PS. Skuteczny atak? To czasem nie odnosi się także do mnie? ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy post już się pojawił. Mamy też już dwóch zwycięzców{Black, Cruadin). Każdy z nich dostaje po bonusie +2 do WB na stałe, jak i dwa punkty do ulepszenia specjalów. Dwa punkty odpowiadają ulepszeniu jednej ze specjalnych umiejętności na 2 poziom. Wybierzcie, którą chcecie dopakować, a ja przedstawię wam alternatywy tejże.

@Marcin

Wyjaśniam, żeby nie było niedomówień. Ten samodzielny twór to specjal dziewczynki. Ma osobne kratki i własne statystyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, miło ;) Sądząc po pierwszych rzutach nastawiałem się raczej na długą wymianę ciosów, ale jak widać kostki potrafią naprawdę wiele zmienić w ciągu kolejki...

Zastanawiałem się dobrych dziesięć minut i mimo dalszego wczytywania się w fragment mam wątpliwości czy te dwa punkty mogą maksymalnie pomóc mi ulepszyć tylko jednego "specjala" czy też dwa? Niemniej wychodząc z założenia, że co za dużo to nie zdrowo na sam początek wydaje mi się, że wypada ulepszyć sobie tylko jedną um. specjalną a jest nią... "Zęby i szpony". Niemniej mam jeszcze jedno pytanie - drugi level to swoją drogą, ale czasami i jej pierwotna postać (tzn. "specjala") nie dostaje pewnego ulepszenia? Czyli w tym wypadku zamiast +1 do rzutów na um. magii Cieni dostaję +2? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mieszać, a więc 2 pkt odpowiadają ulepszeniu specjalnej umiejętności z 1 poziomu na 2. Poczekamy na Cruadina i pomyślę nad alternatywami, a i nie zapomnijcie, że ulepszanie wiąże się też z większym kosztem WB ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim zastanowieniu wybieram Psychozę. Możliwość uderzenia mocniej się przyda. Podoba mi się też fakt, że mój pierwszy przeciwnik nawet nie zdołał mnie drasnąć. :icon_twisted: Chociaż mam wrażenie, że następnym razem nie będzie tak łatwo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam, że post pojawi się do końca tygodnia{do soboty}. Pisanie odpowiedzi zajmuje mi trochę czasu i muszę mieć wenę. Jednak obecnie szkoła wyssała ze mnie wszystkie siły witalne i nagorsze jest to, że do końca tygodnia mam jeszcze sporo nauki. Rzuty wykonam już dzisiaj, a jutro skontaktuję się z Blackiem i Cruadinem w sprawie specjalów. Za posta zabiorę się w środę, kiedy to mam trochę odpoczynku.

Myślałem, że utrzymam dość szybkie tępo odpisów, jednak zbliżające się wakacje, mobilizują, jak widać nie tylko uczniów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny post się już pojawił. Przepraszam za opóźnienie i liczę, że się nie gniewacie. A jak tak to popatrzcie w regulamin xD

Postać brylanta dostaje bonus +2 do WB na stałe i 2 pkt na ulepszenie umiejętności z 1 poziomu na 2.

Postać Marcina dostaje tymczasowe +3 pkt do WB za piękną serię trafień, bez otrzymania żadnych obrażeń.

@Black: Taka manipulacja była celowa :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy post na sesję się już pojawił. Przy okazji wyrobiłem się w ciągu tygodnia, więc nie jest za późno xd

Teraz rozpoczyna się część opisowa, jednak nie martwcie się. Będzie jeszcze dużo potyczek, z których uzyskacie potrzebne wam do ulepszenia specjalów punkty.

Przepraszam, że tak późno, jednak leń końcowo szkolny dopada każdego... ucznia. Szczególnie, jeśli jest to druga liceum :laugh:

PS. Nadal czekam, aż brylant mi przekaże, jaką to umiejętność chce ulepszyć... czy w ogóle chce coś ulepszać?

PS2. Jeśli dotrwacie do końca to obiecuję wam naprawdę epickie zakończenie. W zależności od tego, jak się spiszecie :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochłonąłem po przyjeździe z Opener'a zatem czas wracać do odpisywania. Czekamy jeszcze na odpowiedź Marcina( która to już drugi raz się spóźnia, a ja mam ograniczoną cierpliwość), choć miał więcej czasu... Wracamy do zasady tydzień na odpis, no chyba, że ktoś wyjeżdża i pisze to w nieobecnościach na sesji. Wtedy proszę o wcześniejsze powiadomienie mnie o tym w ramach możliwości.

Spocznij.

[EDIT 7 VII 2011 by BS]

Odpowiedź będzie w poniedziałek, bo jestem aktualnie zajęty i poza domem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shaker

Kurczę, bracie, wyluzuj. Nikt nie urwie ci głowy jeżeli spodziewany odpis spóźni się o kilka dni, szczególnie, że dałeś do tej pory poznać po sobie, że zależy ci na sesji i nie chcesz zostawić graczy na lodzie. Zatem zamiast tracić niepotrzebnie siły i nabijać kombosa w dyskusyjnym odpocząłbyś od PCta a potem machnął komputerowym piórem raz a dobrze ;)

Więc teraz, osobiście, oczekuję na post w głównym temacie a nie tutaj, w dyskusjach ;] Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę, żebyście byli poinformowani :D Czy to źle? ... No może przeszadzam, jednak post już jest.

Postać Marcina otrzymuje tradycyjnie tak, jak reszta +2 na stałe do WB i 2 pkt na ulepszenie specjala na 2 poziom.

PS. Jak będę miał trochę czasu(i chęci) to zrobię wam rozpis graficzny rozegranych pojedynków, który będę uzupełniał ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...