Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Stillborn

Rozwiązany: Problem z routerem

Polecane posty

Ma problem z tym sprzętem.

Niby jest wszystko poprawnie skonfigurowane, niby komp mi odbiera z niego sygnał, ale nie mogę uzyskać pełnego połączenia, bo wyskakuje mi informacja:

System Windows nie może zakończyć naprawiania problemu, ponieważ nie można ukończyć następujących czynności:

Odnawianie adresu IP.

Byłby mi ktoś w stanie naświetlić, o co w tym chodzi?

Przeniosłem temat do odpowiedniego działu.-org

Dzięki org-u. Nie byłem pewien, gdzie mam ten temat zamieścić, bo nie wiem, czego dokładnie dotyczy problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki politanie za nakierowanie mnie na właściwe miejsce :]. Odznaczyłem te "automatycznie" i wpisałem adres IP i nr Maski Podsieci. I voila :]. Działa.

PS.

Za bardzo się ucieszyłem. Wyskoczyła mi informacja, że wszystko działa, jest pełne połączenie, ale i tak nie wczytuje mi się żadna strona w necie. Nie wiem, co jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem, że po kablu działa. Tylko bezprzewodowo nie chce. I nie wiem czemu, bo wyświetla mi info, że połączenie jest uzyskane a zasięg jest maksymalny. Nie wiem, co jest. Niby wszystko ok, ale strony się nie wczytują (przy korzystaniu z bezprzewodówki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw jeszcze raz adresy na sztywno.

Tzn? Wcześniej nigdy nie miałem styczności z routerem, więc nawet nie bardzo wiem, czego ode mnie wymagasz...

Co jakie wartości DNS wpisujesz ?

No tak. Nic tam nie mam wpisane, bo jakoś nikt mi takiej informacji nie przekazał... Będę musiał się dowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? Wcześniej nigdy nie miałem styczności z routerem, więc nawet nie bardzo wiem, czego ode mnie wymagasz...

Chodzi o przypisanie ich na sztywno na komputerze. Wyżej pisałem jak to zrobić:

Wejdź w Panel sterowania -> Połączenia sieciowe -> PPM na swoim połączeniu i wybierz właściwości -> Zaznacz Protokół Internetowy w wersji 4(TCP/IPv4) i kliknij Właściwości.

Tam ustawiasz WSZYSTKO manualnie. Wpisujesz IP, bramę i maskę (wszystko takie jak z routera) a DNS wpisujesz:

Pierwsze: 208.67.222.222

Drugie: 208.67.220.220

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawa się wyjaśniła. Zrobiłem to, co prosiłeś bym zrobił. Zrobiłem także kilka innych rzeczy, które na innych forach były podane (i skutkowały). I co? I nic. Okazało się, że router był zepsuty... Wymienili mi na nowy i wszystko ładnie śmiga.

Także politanie - dzięki za pomoc.

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...