Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

engine123

Airlive WL-5460AP v2 problem

Polecane posty

Mam problem z routerem. Nie mogę go zresetować. Robię wszystko tak, jak jest napisane w instrukcji, dochodzę do momentu, w którym muszę zainstalować firmware, wchodzę na adres jaki jest podany w instrukcji ładuje system routera i po 3 minutach przeglądarka (IE 6) informuje mnie, że nie może się połączyć ze stroną. :sad: Nie wiem co robić. Nie wiem też czy dobrze podłączyłem router do kompa, żeby mógł się z nim połączyć itp. Proszę o pomoc najlepiej od początku (podłączanie routera), do końca (koniec konfiguracji). Oczywiście może być mniej.

Przyjmę pomoc na pw.

Jeśli tekst wydaje się chaotyczny to przepraszam ale po 3 dniach robienia tego samego popadam w lekką paranoje :wacko:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zaktualizuj przeglądarkę. IE 6 to już prehistoria i to może być problem. Gdy sprawdzisz na czymś nowszym i nadal będą problemy, to wtedy pisz, to pokombinujemy inaczej.

Aktualizacja nie pomogła. :sad:

Zainstalować firmware ? Ale po co ? Sprawdzałeś czy masz już aktualny ? Z routerem łączysz się kablem od komputera, tak ?

Firmware instaluje dlatego, że resetuje router, i tak jest w instrukcji. A co do tego podłączenia to nie mam pewności. Ponieważ podłączenie routera bezpośrednio tylko pogarsza sprawę, łącze go z routerem przewodowym a ten podłączam do PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż czytam instrukcję i nigdzie nie widzę by była potrzeba aktualizacji firmware przy restarcie routera. Odpowiedz mi jeszcze czy ty chcesz zrobić reboot czy przywrócić router do domyślnych ustawień ? Ogólnie to nie konfiguruj go przez drugi router tylko podłącz bezpośrednio kablem do komputera i dopiero przeprowadź konfigurację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby przywrócić go do domyślnych ustawień wciskasz i trzymasz przez ponad 10 sekund przycisk Reset z tyłu routera.

A kiedy podłączam go bezpośrednio do komputera tracę połączenie z siecią (bo muszę wyjąć 1 kabel i wsadzić 2-gi).

Teraz możesz ustawić wszystko logując się na router poprzez adres 192.168.100.252. Tutaj też masz FAQ: http://pl.airlive.com/support/support_2a.j...PD1217473992975.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz tak ?

Router 1 - twój router | nie wiem jaki model

Router 2 - Airlive WL-5460AP v2

<-----> - kabel typu RJ-45

Sieć:

Komputer <-----> Router 1 <-----> Router 2 | port LAN1

Komputer jest w tej samem podsieci co ten Airlive ? Musi mieć IP z zakresu 192.168.100.x. Jeżeli ma inne to się nie połączysz.

Co najważniejsze, z tego co pamiętam to na tego Ovislinka da się tylko zalogować bezprzewodowo. Tak więc musisz łączyć się z nim komputerem, który ma kartę bezprzewodową i adres IP taki jak napisałem wyżej.

Tutaj znajdziesz dokładną, angielską instrukcję: http://pl.airlive.com/support/support_4.jsp?seq=6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...