Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wloowka

Na ekranie pojawiają się plamy gdy poruszam kursorem

Polecane posty

Witam, mam następujący problem. Podczas ruszania kursorem, przewijania stron lub grania w trójwymiarowe gry na ekranie robią sie fioletowo-zielone plamy. Nie umiem inaczej tego określic, po prostu takie kolorowe plamy np za kursorem, za literkami itp. Nie wiem czego to może być wina, byćmoże przez to, że przycisk od włączania/wyłączania monitora się psuje i wyłączałem go poprzez wyciągnięcie kabla zasilającego. To strasznie denerwuje i praktycznie uniemożliwia granie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że ani na screenshootach ani na filmikach tego nie widać, a normalnie są takie smugi :/ Kurcze nie mam jak powiedzieć wszystkiego bo darmowa licencja na Everest Ultimate Edition się skończyła, a zwykły pokazuje tylko niektóre rzeczy.

Wentylator : Faltron (nie znam dokładnie modelu, wiem tyle że kupiony ok. 3miesiące temu za 160zł, sprzedawca powiedział, że jest bardzo dobry i nie rozwali mi komputera),

Karta graficzna : NVIDIA GeForce 8600 GT,

Ram : 2x 2GB DDR2,

Wentylator w karcie, zasilaczu, przy procku i jeden przy obudowie,

System : Windows Vista.

A dzieje się tak od dzisiaj, wczoraj było jeszcze wszystko OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz od kogoś kabel sygnałowy do monitora i sprawdź, czy na nim też są takie problemy. Jeśli nie, kup nowy kabel. Jeśli tak, warto by jeszcze sprawdzić z innym monitorem (na Twoim kablu sygnałowym, a jeśli dalej problemy - na innym).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuję dziś załatwić sobie od kogoś kabel. Pojawiła się jeszcze jedna usterka - maksymalna rozdzielczość to 1024x768 kiedy moja optymalna rozdzielczość to 1498x1024(nie jestem pewny czy dokładnie taka ale coś w tym guście :P), a opcji żeby ją wybrać w ogóle nie ma :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator : Faltron (nie znam dokładnie modelu, wiem tyle że kupiony ok. 3miesiące temu za 160zł, sprzedawca powiedział, że jest bardzo dobry i nie rozwali mi komputera),

Tak z ciekawości - miałeś tutaj na myśli "wentylator", czy może raczej "zasilacz"? : ) Bo jeśli to drugie, to pewnie też chodziło Ci o "Fortron", a nie "Faltron".

Pojawiła się jeszcze jedna usterka - maksymalna rozdzielczość to 1024x768 kiedy moja optymalna rozdzielczość to 1498x1024

Ha! Trzeba było tak na samym wstępie, jeszcze przed podanie pełnego konfigu. : )

Na klawiaturze: [Win]+[R] -> devmgmt.msc -> sprawdź czy pod "Karty graficzne" masz jakieś ikonki wykrzykników albo krzyżyków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodziło o zasilacz :P Pomyłka :P

Powiedziałbym o tym problemie z rozdzielczością wcześniej ale stało się tak dopiero dzisiaj. Nie wiem o co chodzi więc daje screenshoota :

http://www.speedyshare.com/files/23661837/obrazek.jpg

http://www.speedyshare.com/files/23661867/obrazek2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź tutaj i ściągnij sterowniki do swojej karty. Do tego jeszcze CCleaner.

Teraz w Menedżerze Urządzeń prawy klik na kartę graficzną, "Odinstaluj", jak się skończy, uruchom ponownie komputer, ale w trybie awaryjnym (wiesz, jak odpalić?), uruchom CCleaner, każ mu wyczyścić resztki po sterownikach nVidii.

Teraz odpal komputer normalnie, zainstaluj ściągnięte sterowniki. Daj znać czy coś się zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...