Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Laskolnyk

Pad Speedlink 360 Style - czy zadziała z wzsystkimi grami?

Polecane posty

Planuję zakup tego Pada, przekonała mnie recka z CDA i ocena 9/10...

Pogooglowałem trochę i z tego co widzę (jeśli chodzi o pady i konsole - jestem zielony w tych sprawach, ten pad to pierwszy jakiego kupię!) z padami do PC są problemy - mianowicie nie chodzą na nich wszystkie gry... Czy na tym będą jakieś problemy? Jeśli tak to czy sterowniki/jakieś dodatkowe oprogramowanie rozwiążą wszystkie problemy? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam wszystkich Czytelników i Redaktorów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam tego pada i aż takich problemów z nim nie ma. Oczywiście część gier na niego nie pójdzie ale wystarczy ściągnąć prosty program Xpadder KLIK! by to zmienić. Jest wiele poradników do tego programu np. TEN choć jego obsługa jest prosta i nie sprawia problemów. Dzięki niemu możesz podpisywać padowi klawisze z klawiatury lub myszki. W ostateczności możesz nawet sterować padem zamiast myszki, ale to zwykle się nie sprawdza, no chyba, że masz czas i cierpliwość. Mi dzięki temu programowi świetnie się grało w Risena i GRiD-a na padzie, co jest teoretycznie niemożliwe ( bo te gry nie obsługują tego modelu, a Risena chyba w ogóle nie obsługuje padów.

Jesteś miałbyś jakieś problemy pytania i problemy odnośnie tego programu ( i oczywiście pada) to pisz spokojnie na PW lub na gg 535087 tylko dziś jestem do 10 i wyjeżdżam na tydzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no fakt, na tym progsie da się chyba ładnie pokonfigurować wszystko.

Tylko powiedzcie mi od czego zależy to czy dana gra pójdzie na takim padzie, czy nie pójdzie?

I które gry (z tych, które wyszły w przeciągu roku do teraz) nie obsługują tego pada? Wie ktoś może?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie od tego, czy dana gra wykorzystuje xinput czy też DirectInput do komunikacji z padem. Ten pierwszy jest zarezerwowany dla padów kompatybilnych z padem od MS, jest wykorzystywany głównie w grach GfWL. Ten drugi jest częścią DirectXa i, teoretycznie, każda gra korzystająca właśnie z niego powinna bez problemu obsługiwać każdego pada.

Brak zgodności z xinput można obejść emulatorami, ale z nimi, jak to z emulatorami, bywa różnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pada kupiłem zaraz po jakże pozytywnej recenzji w CDA i mogę powiedzieć, że nie pograsz sobie w Residenta 4, w TDU i to chyba tyle. W PESa i w Fife jak najbardziej, jest szalenie wygodny i zaczepiście wygląda. Grałem nim w Shifta i muszę powiedzieć, że Drift nim, to prawdziwy drift, a nie obijanie się o bandy, tak jak to było w przypadku klawiatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pada kupiłem zaraz po jakże pozytywnej recenzji w CDA i mogę powiedzieć, że nie pograsz sobie w Residenta 4, w TDU i to chyba tyle. W PESa i w Fife jak najbardziej, jest szalenie wygodny i zaczepiście wygląda. Grałem nim w Shifta i muszę powiedzieć, że Drift nim, to prawdziwy drift, a nie obijanie się o bandy, tak jak to było w przypadku klawiatury.

Yyy... żadne shootery mnie nie kręcą, więc problem z z głowy, tlyko... co to jest TDU...?

Głównie od tego, czy dana gra wykorzystuje xinput czy też DirectInput do komunikacji z padem. Ten pierwszy jest zarezerwowany dla padów kompatybilnych z padem od MS, jest wykorzystywany głównie w grach GfWL. Ten drugi jest częścią DirectXa i, teoretycznie, każda gra korzystająca właśnie z niego powinna bez problemu obsługiwać każdego pada.

Brak zgodności z xinput można obejść emulatorami, ale z nimi, jak to z emulatorami, bywa różnie...

Czyli kupując model od Microsfotu miałbym pewność, że każda gra na owym padzie ruszy z kopyta i będzie działać jak natura chciała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy... żadne shootery mnie nie kręcą, więc problem z z głowy, tlyko... co to jest TDU...?

TDU - Test Drive Unlimited. Dosyć dobra gra wyścigowa, o specyficznej fizyce sterowania, która nie każdemu przypadła do gustu.

Czyli kupując model od Microsfotu miałbym pewność, że każda gra na owym padzie ruszy z kopyta i będzie działać jak natura chciała?

Dokładnie tak. Oryginalny pad od Microsoftu jest oficjalnie wspierany we wszystkich nowych tytułach. Myślę, że warto dopłacić i mieć 100 % komfort z gry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy... żadne shootery mnie nie kręcą, więc problem z z głowy, tlyko... co to jest TDU...?

TDU - Test Drive Unlimited. Dosyć dobra gra wyścigowa, o specyficznej fizyce sterowania, która nie każdemu przypadła do gustu.

Czyli kupując model od Microsfotu miałbym pewność, że każda gra na owym padzie ruszy z kopyta i będzie działać jak natura chciała?

Dokładnie tak. Oryginalny pad od Microsoftu jest oficjalnie wspierany we wszystkich nowych tytułach. Myślę, że warto dopłacić i mieć 100 % komfort z gry :)

Cholera :D

No trudno, tamten jest tańszy a i tak wspiera gry o które głównie mi chodzi - Fifa i PES...

I może asasyn...? ;) I parę innych tytułów?! :D

P.S.

Pad już w drodze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy sam nadal gram w pes'a na poczciwym padzie od ps2 z przejściówką :D i jest ok. Jednak w niedalekiej przyszłości (przy wyjściu nowej fify) zamierzam nabyć oryginalnego pada Microsoftu. Skoro zamierzasz grać tylko w piłkarskie gry to pad powinien się sprawdzić. Najwyżej spędzisz trochę więcej czasu nad konfiguracją przycisków, ale będzie ok ;)

PS

W assasyna też grałem i było równie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy sam nadal gram w pes'a na poczciwym padzie od ps2 z przejściówką :D i jest ok. Jednak w niedalekiej przyszłości (przy wyjściu nowej fify) zamierzam nabyć oryginalnego pada Microsoftu. Skoro zamierzasz grać tylko w piłkarskie gry to pad powinien się sprawdzić. Najwyżej spędzisz trochę więcej czasu nad konfiguracją przycisków, ale będzie ok ;)

PS

W assasyna też grałem i było równie dobrze.

No może nie tylko w sportowe, ale... jakieś gry akcji też, bo bardzo chciałbym przetestować tego pada w akcji np Batman: Arkham Asylum :P O asasynie już mówiłem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podam ci taki mały spis gier akcji, które Ci się nie uruchomią. Są to :

- Gears Of War

- Kane & Lynch Dead Men

Więcej, nie pamiętam.. obiecuję poprawę i proszę Cię ojcze o rozgrzeszenie :D. A tak poważnie to wydaje mi się, że coś jeszcze mi umknęło - najwyżej później dopiszę :)

Batman i GTA IV również będzie działać, ale niezbędne jest użycie programu xpadder, bądź podobnego. W innym wypadku, gra albo nie wykryje pada, albo gałki będą kompletnie pomieszane - chodzi o ruch do przodu, do tyłu, oraz pracę kamery.

Myślę, że co nieco Ci rozjaśniłem. W razie czego pisz, chętnie odpowiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo Batman to raczej GfWL chyba...

No nic, trzeba czekać. Na upartego to każda gra pójdzie przez ten emulator.

Właśnie tutaj jest problem. Te dwa tytuły, które Ci podałem zadziałają jedynie z oficjalnym padem Microsoftu. Próbowałem wszystkimi sposobami zagrać w nie na moim padzie, ale nie dałem rady. Fakt faktem, że to tylko dwie gry, ale zawsze to coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo Batman to raczej GfWL chyba...

No nic, trzeba czekać. Na upartego to każda gra pójdzie przez ten emulator.

Właśnie tutaj jest problem. Te dwa tytuły, które Ci podałem zadziałają jedynie z oficjalnym padem Microsoftu. Próbowałem wszystkimi sposobami zagrać w nie na moim padzie, ale nie dałem rady. Fakt faktem, że to tylko dwie gry, ale zawsze to coś.

Dobra - niech najpierw przyjdzie bo i tak już zabuliłem 61 PLN :P A jak wyjdzie Fifa 11 to mam nadzieję, że w końcu pogram sobie czerpiąc w pełni radość z tej gry... o grze dwóch osób przy jednym kompie nie wspominając (prawda, że się będzie dało, prawda?! :D ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to pad od PS2 nie nadaje się do PESa, czy do Fify. Wytłumaczenie jest proste - analogi powinny być, tak jak w padach od Xboxa 360, w miejscu, gdzie w padzie od PS2 są krzyżaki - o wiele lepiej wyczuwasz samą kontrolę nad zawodnikiem, bo kciuk jest w optymalnej pozycji. Przynajmniej mi gra się o niebo lepiej na padach od xklocka - szybciej się wczuwam w dowolną grę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to fakt że z padem MS też nie jest tak różowo bo nie jest kompatybilny z niektórymi starszymi tytułami. Np. w moim przypadku żeby pograć w DMC3 musiałem wgrać alternatywne sterowniki XBCD a PoP:WW w ogóle nie chciał współpracować z padem ani w przypadku XBCD ani oryginalnych sterów. Trzeba być tego świadomym. Ponadto radziłbym przed zakupem tego pada gdzieś go sobie pomacać. Ja np. mam problemy z wciskaniem Y gdy przytrzymuję prawy bumper bo palec "fak ju" opiera mi o wyprofilowanie na spusty. Szybko odczuwam ból.

Druga bardzo ważna sprawa. Nikt nie wspomniał że w przypadku tego Speedlinka spusty są na jednej osi i funkcje na nich wzajemnie się znoszą gdy wciśnie się oba spusty po równo. Szczególnie w samochodówkach może to być problem ale w innych grach które wymagają wciskania spustów też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz na to wpadłeś? CDA może na grach się zna ale z peryferiami to u nich kulawo. Jeżeli chodzi o kompatybilność to nie powinno być problemów z żadnym systemem. Jeżeli z wiśtą działa to i zadziała z siódemką. I naucz się używać opcji edytuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKS. Pad doszedł, podłączony, testowany na ProEvo 2010 i AC2. W ustawieniach gier ani pada nic nie grzebane, wszystko na domyślnych ustawieniach znalezionych przez system i gry + sterowniki z płytki od Pada.

Pytanie: dlaczego kolory przycisków nie pokrywają się z kolorami menu w AC2 (chodzi o prawy górny róg menu akcji w grze)?

Dlaczego w PESie jest tak samo przesunięte? (Zielone "A" to u mnie bodajże niebieskie "3")

Niby idzie się przyzwyczaić, ale chyba to powinno się zgrywać ze sobą, inaczej nie byłoby tych kolorów. A rozmieszczenie i kolor przycisków na padzie identycznie jak w tym od MS przecież. Nawet w podglądzie opcji w PES2010 pad wygląda identycznie i kolory też się nie zgadzają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny problem - dlaczego w Fifie strzał zawsze jest próbą przelobowania bramkarza...?

EDIT:

Przegooglowałem i trafiłem na x360ce vibmod 3.1.4.1. Pokonfigurowałem tak, że zgadza się już co robię fizycznie z tym, co jest wyświetlanie (prawy grzybek się nie zgadzał, i cztery 3 z 4 przycisków akcji. Tylko co teraz? Wszystko się już pokrywa, trzeba ten pliczek ini i bibliotekę dll wrzucić do katalogu z exe'kiem. Ale to wcale nic nie zmienia w danej grze (Fifa).

I o co chodzi z tym?

The xinput dll can have several names, you can rename the dll to those below till you find one that works:

xinput9_1_0.dll

xinput1_3.dll

xinput1_2.dll

xinput1_1.dll

Wszystkie 4 takie pliczki mam w system32.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...