Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kilerfcb

Speedtest i kosmiczne wyniki

Polecane posty

Witam

Od razu przejdę do rzeczy. Mam neta z UPC 25mb, gdy robię test prędkości łącza na www.speedtest.net to moje wyniki downloadu są kosmiczne (zawsze wynik jest gdzieś w okolicach 100mb i powyżej..) natomiast z uploadem jest OK, pokazuje dobry wynik. Przypuszczam, że ja mam coś powalone w systemie tylko nie wiem co, bo na drugim komputerze uruchamiam test i wyniki są normalne. Gdyby ktoś pomógł byłbym wdzięczny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie do konca sie rozumiemy, mam lacze 25 mb, fajnie dziala elegancko wszystko, transfer jest jak trzeba ale ten glupi speedtest pokazuje mi kosmiczne wyniki ! :P np 140 mb ! ? cos nie tak musi byc u mnie w systemie czy cos, bo na 2 komputerze sprawdzam speedtestem i pokazuje normalny wynik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK znam przyczynę problemu ze speedtestem, wystarczyło skorzystać z ich helpa <ściana>... tam pięknie i wyraźnie pisało, że mój problem powoduje program antywirusowy/firewall. Wiec wyłączyłem KIS i faktycznie zadziałało i wszystko śmiga. Pytanie teraz co i jak ustawić w KIS, aby nie "cudował" z tym speedtestem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cie nie rozumiem, co to za wielka tragedia że ci speedtest zły wynik pokazuje ? Przecież to nie wpływa w żaden sposób na jakość twojego połączenia a ty nie musisz sprawdzać co godzine na speedtescie jaką masz prędkość bo zawsze będziesz miał taką jak w umowie (chyba że przekroczysz limit ale wtedy nie trudno sie zorientować że coś jest nie tak).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dzięki, że mi uświadomiłeś, że to nie wpływa na jakość mojego połączenia. Po drugie nie mam potrzeby sprawdzać prędkości mojego łącza co godzinę, bo dobrze wiem jaka ona jest. Po trzecie.. jak nie masz nic sensownego do napisania to nie pisz..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest lepszy sposób na testowanie prędkości. Wchodzimy na stronę i ściągamy plik testowy odpowiedniej wielkości, sprawdzamy jaką prędkość downloadu pokazuje przeglądarka.

@IKSWID - wrzuć sobie tego screena w sygnaturkę, będziesz mógł szpanować na dzielni. ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkanar

Zwróć uwagę na to, że aby zmierzyć maksymalną prędkość łączą trzeba zacząć pobierać kilka plików na raz i najlepiej monitorować wszystko programem. Tak więc sposób polecany przez ciebie ma sens jeśli zaczniemy ściągać minimum 3 pliki naraz. Wszystko też należy śledzić np. programem NetMeter aby mieć sumaryczny wynik "szczytowej" prędkości łącza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile host ogranicza przepustowość. Ideą strony, którą podałem jest to, by przeciętny (a więc mający o sieci blade pojęcie) klient mógł się pochwalić tym, jak strasznie szybko mu zasuwa net. O ile mi wiadomo, nie ma tam żadnych limitów i pliki ściągasz na tyle, ile fabryka dała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. Nie do końca tak. To zależy też od ISP. Większość robi tak, że powyżej 4 Mbps aby przepustowość była wykorzystana w pełni potrzebne jest maksymalne obciążenie łącza dlatego poleca się rozpoczęcie pobierania 3 plików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...