Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Piotrov

Acer Aspire 7730Z

Polecane posty

Witam, mam dosyć poważny i niezwykle pilny problem.

Do rzeczy. Ktoś z mojej rodziny w Niemczech kupił sobie laptopa z tytułu - Acer Aspire 7730Z i ma na nim Windowsa Vistę 32-bit po niemiecku. Niezwykle mu zależy na tym, aby system był po polsku i z chęcią zakupiłby Windowsa 7 właśnie w naszym języku. Problem jest taki, iż nie wiem czy można zainstalować na tym kompie owego Windowsa w wersji OEM 64-bit. Proszę o szybką odpowiedź, a wręcz błagam o nią, gdyż do jutrzejszego południa muszę zamówić system operacyjny, bo niedługo wyjeżdżam do Niemiec właśnie i muszę dostarczyć tę przesyłkę. Ale czy jest też konieczne kupno nowego systemu? Może da się go jakoś spolszczyć czy co...?

Pozdro, Piotrov.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po tym, że na stronie Acera do tego modelu oferowane są sterowniki dla Windows 7 64 bit sądzę, że sobie poradzi. Ew. spróbuj się szarpnąć na wersję BOX (Home Premium jest w miarę tanie, a niczego "wyższego" nie potrzeba jeśli się nie ma komputera firmowego), która ma zwykle opcję instalacji w obu wersjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym radził sprawdzić, czy nie da się na tym Acerze "przeinstalować" systemu (z użyciem partycji recovery) na inną wersję językową. Pamiętam, że przy pierwszym uruchomieniu mojego lapka (FS) w trakcie "instalacji" systemu z partycji recovery w którymś momencie zostałem poproszony o wybranie wersji językowej. Jeśli z Acrem jest podobnie - cóż, "próba nie strzelba" a w razie powodzenia zostanie parę PLN w kieszeni :).

PS Mam nadzieję, że się nie spóźniłem :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, są nowe fakty.

-Mam to kupić do czwartku włącznie(bo w sklepie).

-Znajomy właściciela owego lapka powiedział mu, że na ten model wejdzie tylko Vista. lol? Nie chce mi się wierzyć.

-Nie wiem jak na lapku zrobić reistalację skoro nawet nie ma płyty do systemu. Wiem, że jest na partycji dodatkowej, ale co z tego? xd

-Procek według strony intela jest 64-bitowy.

Więc mam rozumieć, że ta siódemka wejdzie, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wejdzie spokojnie. Sterowniki do Visty przeważnie pracują poprawnie również z Windows 7, więc problemów być nie powinno. Instalację z partycji dodatkowej przeważnie uruchamia się wciskając jakiś klawisz, gdy pojawi się plansza BIOSu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

-Znajomy właściciela owego lapka powiedział mu, że na ten model wejdzie tylko Vista. lol? Nie chce mi się wierzyć.

-Nie wiem jak na lapku zrobić reistalację skoro nawet nie ma płyty do systemu. Wiem, że jest na partycji dodatkowej, ale co z tego? xd

-Procek według strony intela jest 64-bitowy.

Więc mam rozumieć, że ta siódemka wejdzie, tak?

I dobrze, że nie chce Ci się wierzyć. Jak Vista chodzi, to 7 na 99% też będzie działał (zwłaszcza, że sterowniki pod Vistę działają też pod 7). Jak przeinstalować system z partycji recovery - powinno być napisane w instrukcji. Takiej w formie elektronicznej nie znalazłem, więc ja Ci nie pomogę, ba, na stronie Acera cyferkami 7730 oznaczony jest TravelMate, nie Aspire, hmmmm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, myślę, że poradzę sobie z reinstalką, ale czy na pewno będzie wtedy możliwość zainstalowania w innym języku? xd

Muszę to wiedzieć na sto procent, bo z tym oprogramowaniem do Dojczlandu jadę tylko raz. Dzięki za wasze odpowiedzi, oczekuję następnych.

EDIT.

Kolejny znajomy powiedział, że nie można zainstalować wersji OEM na używanym lapku. No nie wytrzymam już... Dzisiaj wieczorem jadę to kupić i okazuje się, że muszę wydać 700 PLN na BOX. To prawda jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w windows update są pakiety językowe dla win 7 ... nie wiem, czy we Viście to nadal jest wspierane, ale można by spróbować... wejdź w windows update i wyszukaj aktualizacje opcjonalne a następnie pobierz polski pakiet językowy.. będzie się instalować "chwilke" i po problemie :)

a potem pokaż swojej rodzinie jak głupio jest postępować bez słuchania rad mądrych ludzi.. jeżeli w update jest ten pakiet językowy to wyje** kase w błoto :)

kto jeszcze sprzedaje viste? bo jak widze ludzie jeszcze ją kupują :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam u siebie sprawdziłem i niestety nie ma takiej opcji... Podobno wersja Ultimate oferuje takie coś.

Tak w ogóle to rozwalili mnie kupnem tej Visty. Nie dosyć, że 32 bit i 1 GB RAMU będzie się marnował to dodatkowo właśnie Vistę, która w wersji OEM kosztuje 50 PLN mniej niż siódemka w OEM'ie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 zł na OEM? Po jakiego wała chcesz kupować Ultimate? : ) Siódemka to nie XP, gdzie trzeba było kupować Professional, żeby mieć wszystkie podstawowe funkcje. W Ultimate masz od groma dodatkowych programów, o większości których istnieniu nawet nie będziesz wiedział. Kup za tę cenę Home Premium, ale w BOX. Będziesz mógł instalować na dowolnym (jednym) stanowisku i w dodatku będziesz mógł wybrać wersję 32/64 bitową.

OEM nie można instalować na używanych komputerach, bo to jest licencja na oprogramowanie, które zostaje dołączone do gotowych zestawów. W przypadku stacjonarek jeszcze można było trochę MS naciągać (za zgodą MS Polska), bo zgadzają się na używanie OEM w przypadku zestawów komputerowych, które się samemu sobie składało. Normalnie jednak instalować to oprogramowanie można tylko na komputerach, które następnie trafią do użytkownika końcowego.

Hipoteza - możesz kupić system w wersji OEM i następnie "sprzedać" go razem z laptopem temu, kto ma być właścicielem. O ile wystawisz na to fakturę, wszystko powinno być OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup seven w oemie i instaluj. przeczytałem swoją licencje oem (mam win 7 professional x64) i jest tam wzmianka n/t rozpowszechniania...

teoretycznie oem może kupić podmiot montujący, regenrujący komputery lub preinstalujący oprogramowanie..

kupiłem kpmputer dla siebie (choć na firme) i nie sprzedawałem go nikomu, choć tak jest zapisane w licencji. jednakże M$ polska akceptuje to i podciąga pod podmiot montujący komputer (sam sobie go złożyłęm)

Ty kupując licencje oem będziesz podchodził pod pomioto preinstalujacy oprogramowanie.

jeżeli chcesz, możesz zapytać przedstawiciela M$ Polska czy na 100% możesz kupić OEM na używany lapek (dodaj, ze jest sprowadzony, ale nowy ;) )

kontakt do M$ - pomoc@microsoft.com lub plmsd@microsoft.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...