Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sodar

Problem z zawieszaniem się rundll32.exe w Windows 7

Polecane posty

Witam

Jednak nie dam za wygraną. Poprzednim razem jak pojawił się ten problem to przeinstalowałem system. Ale musi być jakiś sposób, inny aby to naprawić. Jeśli nie to wybaczcie ale chyba wracam do jakiegoś starszego Windowsa. Nie będę się borykał z jakąś przykrą wadą siódemki, której MS nie zamierza naprawić.

Jakiś czas temu sporadycznie nie uruchamiały mi się niektóre gry za pierwszym kliknięciem ikony. Po prostu kursor przez chwilę okazywał zajętość a potem wracał do stanu normalnego i nie działo się nic. Tak było m.in. z Oblivionem. Za drugim razem wszystko się uruchamiało ale musiałem wtedy wychodzić do pulpitu bo przy pierwszym kliknięciu uruchamiał się proces rundll32.exe, który zajmował jakieś 50% procka i gra chodziła odpowiednio wolniej. Trzeba było ko zakończyć ale czasem to wywalało też uruchomioną grę. Przeszukałem wiele for, zdołowałem się i przeinstalowałem system.

Teraz po zainstalowaniu Ghost Recon Adwanced Warfighter okazało się że nie działa a symptomy są identyczne. Sterowniki od karty graficznej są najnowsze dostępne od producenta laptopa. DirectX też aktualny. Instalowałem GRAW ponownie w innym folderze niż program files, ale nic to nie dało. Nie skutkuje też uruchamianie w trybie zgodności ani z dostępem administratora. Warto zaznaczyć że GRAW uruchomione drugi raz działa bez problemu, ale połowę wolniej przez wiszący rundll32. Mój komputer to:

Dell Studio 1555 z procesorem Dualcore T4200, 3GB ramu, grafika Mobility Radeon HD4570, Windows 7 Home Premium 32bit.

Instalacja Windows jest dość świeża, nie wykryłem też żadnych wirusów. Jeśli ktoś ma podobne problemy z Win 7 albo wie jak to rozwiązać - proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ścieżkę procesu rundll32.exe, jeśli nie znajduje się w c:/windows/system32 to pewnie jest wirusem.

Proces rundll32.exe odpowiada za uruchamianie skryptów Dll i umieszczający je w pamięci, dzięki czemu aplikacje z nich korzystające mogą działać szybciej, ale mógł podszyć się pod niego jakiś wirus dlatego sprawdź ścieżkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz też jakiego używasz antywirusa.

Avast Free Antywirus 5.0.594

GRAW zaczął się normalnie uruchamiać :D! Nie wiem dokładnie co pomogło, robiłem co się da, skany antywirem, potem czyszczenie rejestru i plików tymczasowych ccleanerem, usunąłem zbędne programy z autostartu i dopiero po tym spróbowałem uruchomić. Zamierzam jeszcze uruchomić Malware Bytes i zrobić skan, ale ciesze się że działa.

Mimo wszystko mam obawy że to nie pomogło na długo, bo kiedyś już takie czyszczenie nic nie dało. Musiałem reinstalować system. Obym nie wykrakał :/.

EDIT. Sprawdzałem ProcessExplorer'em teraz jak już się GRAW uruchamia, ale nie widzę w ogóle procesu rundll32.exe. Nie wiem, może przeoczyłem czy co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja bym na Twoim miejscu zaczął od wywalenia Avasta i zainstalowania Aviry lub, nawet lepiej, pakietu Comodo (Comodo Internet Security, ten na samym dole).

Nie zdziwiłbym się, gdyby cały problem był powodowany przez Avasta właśnie. Historia zna takie przypadki. Zrób też to, o co prosi Sevard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podmieniałeś biblioteki, spróbuj przywrócić oryginalne pliki.

Instrukcja: (musisz mieć zupdatowanego windowsa)

1. Uruchom konsole ; koniecznie z uprawnieniami administratora !

2. Wpisz : " sfc /scannow " i poczekaj, trwa to dosyć długo ale naprawia wszystkie pliki systemowe w 99% przypadków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

Znam ten sposób, jak problem wystąpił po raz pierwszy zastosowałem ale nie pomogło. Próbowałem wtedy naprawdę wielu rzeczy. Możliwe że to jakaś ohydna wada Windows 7. Mam nadzieje że MS to naprawi w końcu w jakiejś poprawce.

Nie cytuj poprzedzającego posta.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...