Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mcrr

Rozwiązany: Router do Neostrady 1MB

Polecane posty

Witam. Otóż okazało się, że mój nowy komputer (a w zasadzie system Win 7 64bit) nie obsługuje stareńkiego modemu Thomson SpeedTouch 330. Zadzwoniłem na infolinię TP i chcieli mi wcisnąć router. Pomyślałem, że to wcale niegłupi pomysł, bo teraz w domu dwa kompy są (stacjonarny i laptop z Vistą 32bit). Chciałbym kupić router do 150 zł. Ważne żebym mógł podłączyć stacjonarny komputer kablem, ale wi-fi też się przyda dla laptopa. Powiedzcie też jakich modeli absolutnie nie kupować, bo podejrzewam, że w pobliskim sklepie nie będzie za dużego wyboru, a router potrzebny mi jest jak najszybciej, więc kupię coś z tego co będzie. No chyba, że będzie sam totalny syf...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny ci będzie router z wbudowanym modemem ADSL/ADSL2+. W tej cenie najlepsze są produkty TP-Linka. Śmiało możesz też brać jeżeli będzie jakiś Ovislink lub D-Link. Wystrzegaj się wszystkich routerów firm Thomson, Siemens, Planet, Modecom, LevelOne. Najlepiej idź do sklepu, spytaj jakiego mają TP-Linka albo D-Linka i napisz na forum. Postaram się ocenić czy to będzie udany zakup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i zamówiłem wstępnie jakiegoś pentagrama z wi-fi za 130 zł. Po pierwsze - będzie na jutro. Po drugie - kolejny, przyzwoity router z wi-fi kosztował ponad 180 zł. Sprzedawca mówił, że ten pentagram powinien dobrze z neostradą współpracować, a ja nie mam wielkich wymagań. Chcę po prostu podpiąć kablem kompa i móc korzystać z internetu żeby mi połączenia nie przerywało. Wi-fi też nie musi mieć gigantycznego zasięgu. Laptop i tak stoi na biurku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie problemów nie było ale kolega, który z komputerami nie miał za wiele do czynienia i z sieci kojarzyła nazwy "Wi-Fi, LAN i IP" ciężko się konfigurowało. Na dodatek jest ubogi w opcje. Miałem do czynienia z 2 routerami tej firmy i obydwa rozłączały internet dla komputerów pod kablem jak i tych podłączonych bezprzewodowo. Mam nadzieję, że to były felerne modele a twój będzie dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router już kupiony. Konkretnie jest to Pentagram Ceberus P 631-4R. Póki co sprawdziłem wi-fi. Połączyłem się z laptopem bez żadnych problemów. Przez kabel jeszcze nie sprawdzałem, bo komputer w naprawie. Nie rozpracowałem tylko jeszcze jak ten router hasłem zabezpieczyć... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...