Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Graba

Komputer mi buczy

Polecane posty

Witam.Ostatnio gdy gram w byle jaką grę po paru minutach mój komputer zaczyna wydawać dziwny dźwięk (bzzzzzz,przerwa i znów bzzzzzz tyle,że coraz dłuższe).W gry gram takie co spełniają wymagania sprzętowe.Nawet podczas gry w "Hirołsa" 3 zaczyna buczeć...To może być wina "wietraka" czy czego..?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

Już wina zasilacza ? To tylko spekulacje ? Może wiatrak się wyrobił, ten dodatkowy, może od zasilacza/procesora wszedł na wyższe obroty. Sprawdź temperatury, albo najlepiej zlokalizuj co buczy. Ktoś ma ci na odległość powiedzieć co buczy ?

Może też być wibracje, u mnie np. mam podłożone papier A4 zwinięty, bo inaczej są wibracje.(przez nierówną obudowę, ale kto to widzi. )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek co się coś tam zna na komputerach mówi,że to przez to,że komp się nagrzewa.To jest prawdopodobnie przez to,że jest za gorąco w pokoju,a przez gry komputer musi jeszcze mocniej pracować...Czyli,że to wiatrak,który się zbyt mocno nagrzewa...Istnieje taka możliwość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje. Jestem tego prawie pewien ale ktoś musi teraz potwierdzić moje poglądy. Otóż doszedłem do tego... razem z programem Everest, że gdy zaczynał komp głośniej chodzić podczas grania, szybko grę zminimalizowałem i zerknąłem do Everesta... otóż wiatrak od procka miał, aż ponad 5000 RPM !!! Jestem prawie pewien, że to on ten dźwięk wydaje. Tym bardziej, że w pokoju ja sam nie mam czym oddychać to skąd ma komputer brać te powietrze ? Szybciej się nagrzewa wszystko to i wiatrak szybko chodzi.

Zgodzicie się ze mną ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie powinno. Spadek temperatury po zdjęciu ścianek obudowy oznacza, że masz naprawdę kiepsko wentylowaną obudowę. Należy ten stan rzeczy zmienić poprzez zrobienie porządku w obudowie, ewentualnie można dołożyć parę wentylatorków, a w skrajnej sytuacji zmienić obudowę na coś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...