Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sebi1295

Problem, Zmiana sterowników do grafiki i directx

Polecane posty

Gość sebi1295

Mam problem z GRAW'em z najnowszego numeru.W jednym z punktów ,,pomocy" napisanych przez Ghost'a pisze że jeśli mam opisany przeze mnie problem to pomoże wgranie najnowszych sterów do karty graficznej i aktualizacja directx.Mój komp w sygnaturce.Proszę o instrukcję zmiany sterowników, czy jeśli chcę zainstalować nową wersję to muszę usunąć starą?Jeśli tak to jak?Czy zwyczajnie przez dodaj usuń?Co z directx'em?jak dokonać aktualizacji?Czy po prostu wgrać nową wersję?proszę o link'i.

Może ktoś zapoznałby się z tym tematem i mi pomógł lepiej:

http://forum.cdaction.pl/Ghost-Recon-Advan...zki-t92657.html

Proszę o w miarę szybką odp. bo jutro bym chciał sobie pograć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki najpierw musisz usunąć. Najlepiej wyczyść je programem DriveCleaner a następnie zainstaluj najnowsze ze strony ATI. Co do DirectX. Nie musisz go odinstalować. Wystarczy zainstalować nową wersję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej napisałem w innym temacie jak się usuwa sterowniki:

1.W panelu sterowania masz zakładkę dodaj/usuń programy-klikasz

2.Tam znajdzujesz obecne sterowniki do karty graficznej, zaznaczasz i klikasz usuń.

3.Ściągasz z internetu program Driver Cleaner TU

4.Restarujesz komputer.

5.Zanim uruchomi się rozruch systemu naciskasz klawisz F8.

6.Po włączeniu się systemu awaryjnego włączasz Driver Cleaner i wybierasz stery ati i je usuwasz.

7.Włączasz już ponownie normalnie kompa i ściągasz odpowiednie sterowniki.

Sterowniki do Twojej karty graficznej możesz ściągnąć TU

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Koniecznie trzeba robić to z tym systemem awaryjnym czy można inaczej.Nie wystarczy zwyczajnie usunąć przez dodaj usuń?Nie chcę mi się aż tak z tym grzebać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Mam jeszcze kilka ważnych pytań.Jestem w pewnym sensie ,,zablokowany" na forum więc odpiszcie na wszystkie pytania.A więc:

1 Jak wygląda praca w tym trybie awaryjnym?

1 Czy jeśli już mi się ,,uda" wyczyścić te stery to mam kompa zresetować czy może w trybie awaryjnym będzie opcja uruchom ponownie komp. czy coś takiego? Nigdy w tym trybie nie pracowałem.

3 Dajcie link'a do najnowszych sterowników dostępnych dla mojej karty graficznej? Najlepiej ze strony producenta.

4 Dajcie link'a do najnowszej wersji directx, najlepiej ze strony producenta.

5 Ile potrwa usuwanie programem tych sterowników?Czy to trudne?Czy program jest w polskiej wersji językowej?

6 Najpierw mam usunąć sterowniki z panelu dodaj usuń i potem w trybie awaryjnym wyczyścić czy może od razu w awaryjny i do czyszczenia?

PS.: Sprzęt w sygnaturce, wersja sterów w pierwszym poście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Jakiś, już dłuższy czas temu pisałem o szczegóły aktualizacji sterowników.Kiedy już się wszystkiego dowiedziałem, ściągnąłem ze strony producenta najnowsze sterowniki dla mojej karty graficznej - sygnaturka - a mianowicie catalyst 10.02 i do tego Driver Cleaner'a.Wszystko powyłączałem chcę usuwać stare stery z apletu Dodaj Usuń a tu zonq.Wyskakuje małe okienko Deinstalacja Ati a w nim pisze Error Initializing, coś takiego.Autor poradnika, z CDA kazał mi abym uruchomił instalatora nowych sterów, wtedy stare się usuną a jak nowe się będą instalować to żebym przerwał.Tak zrobiłem ale gdy włączam instalatora:

I klikam instal wtedy pisze Deinstation czy coś takiego [ na pewno nie ,,deinstalacjon"], i stery normalnie się instalują.Zresetowałem kompa bo po co mi 2 sterów, wyczyściłem rejestr i śmieci i na C było ok. 15mb. danych i folder ATI czyli nowe stery instalują się mimo że są stare, a więc ten sposób nie działa.Kompletnie nie wiem co robić???Wprawdzie tamte stery działają ale, nie chodzi mi GRAW i BioShock, a podobno jeśli zainstaluję najnowsze to nie będzie problemu.Pomóżcie jak je usunąć?

post-96785-1279294293_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń stare stery przez Dodaj/Usuń programy, a następnie wyczyść resztki Driver Cleanerem, lub Driver Sweeperem i powinno działać. Następnie zainstaluj nowe sterowniki. Autor poradnika do sterów ATI raczej nic takiego nie napisał, bo nie pasowałoby to zupełnie do screenów, które mu podsyłałem.

Nie poganiaj ludzi, my naprawdę mamy inne rzeczy do robienia niż tylko pomaganie na forum. Pamiętaj, że wszyscy tutaj pomagają społecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Tyle że podczas usuwania z panelu Dodaj Usuń wyskakuje Error Initializing.Co to może być?Jak temu bezpiecznie zaradzić?Zdaje mi się że znasz nieźle ang. to może znajdziesz w googlach coś sensownego bo ja bardzo ang. nie znam.Pomóż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj po prostu najpierw przeinstalować sterowniki, potem je usuń, i wgraj na nowo. To powinno się udać. Jeśli nie, to wklej jakiegoś screena z tym błędem, albo coś takiego, bo niewiele mi to mówi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

I co w tedy ze starymi?Słyszałem że posiadanie 2 sterów może spowodować różne błędy i awarie, prowadzące nawet do reinstalacji systemu, a tego robić mi się nie chce.Zainstaluję nowe stery a co zrobię ze starymi skoro nie mogę ich usunąć?Popatrz coś na ang. stronach ja znalazłem parę podobnych problemów ale nie znam zbytnio ang.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...