Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

roberto_i

Rozwiązany: Brak obrazu po podłączenu MSI HAWK R5770

Polecane posty

No więc dokonałem zakupu nowych części do komputera, temat o zakupie tutaj: KLIK. Niestety po złożeniu kompa i odpaleniu zanotowałem brak obrazu. Próba restartu BIOS-u spełzła na niczym. Płyta dysponuje zintegrowaną kartą graficzną, jednak powinna się wyłączyć po włożeniu karty. Dodatkowe zasilanie zostało podpięte, zarówno bezpośrednio z zasilacza, jak i dla pewności, poprzez przejściówkę z Molex. Zasilacz był sprawdzany w serwisie Komputronika i zostało potwierdzone, że działa stabilnie. Być może jest to wina ilości mocy, którą dysponuje zasilacz, bo ma on 400W, a MSI zaleca do tego radka 450W... :dry: Gdzie w końcu leży wina? Bardzo proszę o jakiekolwiek rady z Waszej strony. Z góry dzięki za pomoc. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko powinna styknąć.

Można spróbować odpalić kompa z włożoną kartą, ale niepodpiętym dodatkowym zasilaniem - wtedy powinien się wyświetlić na ekranie monit o podłączenie zasilania. Jeśli tak będzie, to faktycznie może nie dawać rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jednak na innym zasilaczu. Dodatkowo posprawdzaj, czy wszystko jest dociśnięte (przede wszystkim karta graficzna i pamięci). Czy słychać jakieś piknięcia przy uruchamianiu kompa?

Tak offtopując:

@3m2oo5 Ten projekt, o którym masz napisane w sygnaturce trudno jest uznać za najnowszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sevard:

To taki chwyt marketingowy, żeby weteranów zebrać :) jestem przy ufo:ai już rok i testuje kolejne wersje :)

swoją drogą to najlepszym klonem było chyba extraterrestrials

//nie powinno być z tym problemu, ale spróbować zawsze można: wyciągnij kartę, uruchom kompa, w biosie wyłącz integrated graphics i ustaw init display first na pci-e, włóż kartę, dociśnij dobrze, podepnij zasilanie.

(to troche na siłę rada, żeby offtopa nie było zbyt wielkiego)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że dopiero teraz odpisuje, ale problem dość szybko się rozwiązał. Cały sprzęt podłączałem o dość późnej porze i widocznie naszła mnie chwilowa słabość w rozróżnieniu wszystkich kabli. :laugh: Zestaw chodzi, że aż miło. Pewnie do podkręcenia będę potrzebował mocniejszej zasiłki, ale na razie pasuje mi tak jak jest. W każdym bądź razie dzięki za pomoc. :happy:

PS. Czy ktoś mógłby mi polecić jakąś dobrą stronkę internetową bądź program, gdzie można sprawdzić pobór mocy (w czasie rzeczywistym) w spoczynku/obciążeniu komputera? :smile:

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...