Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cacum3

Zgubiona płyta Visty Home Premium 32 bity OEM skąd wziąć jej kopię

Polecane posty

Koleżanka z pracy ma laptopa do którego jest przypisany system Vista Home Premium 32 bit.

Niestety płytę zgubiła gdzieś a trzeba zrobić nową instalację. Zanim odeślę ją do Microsoftu, to chciałem się zapytać czy można inaczej zdobyć kopię tej Visty bez naruszania prawa i narażania się na wirusy itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym ale nikt nie ma. Wszyscy mają na dyskach wersję do odzysku. Myślałem o ściągnięciu z internetu ze strony Microsoftu, tak jak w przypadku Windows 7 (tak, tak tak można kupić najnowszy ssytem MS).

Ściąganie z różnych rapidów, w tym wypadku nie byłoby naruszeniem prawa (jest licencja i prawo do korzystania z danej wersji OS) ale boje się różnych wirusów itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem ostatnio z podobną kwestią do MS, powiedzieli mi, że nośnik z jakiego instalujesz system nie ma znaczenia - istotny jest klucz licencyjny. Możesz więc nawet ściągnąć system z netu, byle nie był scrakowany (ani zawirusowany : ) ) i jeśli wpiszesz legalny klucz licencyjny, wszystko będzie OK.

A nowa płyta z instalką kosztuje jakieś 30-40 zł, załatwia się poprzez MS Polska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...