Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ro442

Rozwiązany: Pomóżcie znalezć mapy zasięgu.

Polecane posty

Drodzy forumowicze,pomóżcie mi znalezć mapy zasięgu internetu radiowego(satelitarnego?) w okolicach Sokółki w woj.Podlaskim,patrzyłem radiowy z Orange,ale niestety nie ma Sokółki i okolic w zasięgu,nie daleko są Krynki i tam jest radiowy Orenga a w Sokółce już nie.Jest jeszcze internet darmowy z wieży ciśnień i z wieży strażackiej(mój kolega ma i bardzo go chwali) ale nie wiem czy do mnie dojdzie.Mieszkam 2,5 km od Bogusz(w Boguszach jest kablowy,jest to wieś i mają po kablu i mogą mieć ten darmowy) pech chciał że znów 1 km(może 1,5 km) od mojego domu jest wieś Bachmatówka i tam jest też po kablu,a nie wiem jakiego mają neta moi sąsiedzi(pytałem się ale nikt nie odpisał).Męczę się z netem bezprzewodowym z Orange :sad: (modem Hauwei).Dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest czy nie ma,a jeśli nawet lokalny operator np.Sokółki zaopatrywał Bachmatówkę(1,5 km ode mnie) to pewnie i tak by kabla nie przeciągnął bo by mu się to raczej nie opłacało,a ile by kosztowało przeciągnięcie kabla 1,5 km(ile tysięcy,setek)?

http://www.dostawcy-internetu.pl/

Na tej stronce wpiszcie w wyszukiwarce Bachmatówka i Bogusze,pojawią się operatorzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedzwonię,ale przypomniałem sobie że kiedyś dzwoniła do mnie jakaś Pani z TP i pytała się czy byśmy nie chcieli internetu,pewnie miała na myśli satelitarny,bo kablowy odpada(wziąłbym satelitarny,odpowiadał by dla mnie)tylko jakoś tak głupio wyszło z tym Orange.I jesli do mnie dzwonili to chyba sprawdzili ze dojdzie?Bo tak jak wspomniałem w domu mam 4/3 kreski zasiegu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ceny poszły w dół?Bo 200zł to przesada moim zdaniem.Albo zaraz zerknę na ich cennik.

A nie ma jakiś zniżek?Np.jak na 24 miesiące a nie na 12?Bo 200zł to raczej dużo(bardzo dużo).I pamiętam że dzwoniła jeszcze inna firma,tylko nie mogę sobie przypomnieć ich nazwy,też taka bardziej znana.

Zapomniałbym,mam telefon stacjonarny w TP,więc chyba powinna być jakaś zniżka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że telefon nie jest po kablu a jakaś antenka?(coś takiego jest,podobnego).To jak telefon mam(na zewnątrz domu jest jakaś antenka i jakieś kable przeprowadzone do telefonu) to w tedy też będzie odbierał internet satelitarny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdko do którego podłączony jest telefon. Od telefonu (lub stacji dokującej do telefonu bezprzewodowego) odchodzą 2 kable. Jeden to zasilacz podłączony do prądu a drugi to kabel telefoniczny podpięty do gniazdka telefonicznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak,telefon jest podłączony do skrzyneczki,skrzyneczka(TP) do gniazdka i do tej antenki.A ten darmowy by nie doszedł gdybym kupił mocną antenę?Bo z TP za drogie,mogę dołączyć mapkę narysowaną w paincie.Bo ten darmowy jest skierowany na Bogusze,a gdybym zarzucił antenę na dach,mój dom jest dosyć wysoki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz gniazdko telefoniczne to Neostrada powinna działać. Zadzwoń do TP i się dowiedz bo to będzie najlepsza opcja. Co do tego darmowego. Jest on 2.5 km dalej więc jest to praktycznie bardzo trudne, sprzęt całkiem drogi a to czy go odbierzesz to już tylko loteria. Potrzebowałbyś anteny panelowej/kierunkowej z ogromnym zyskiem, do tego jakieś AP lub router więc to następne pieniądze. Przy 1 km potrzebny zysk to ~14 dB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiadomo czy ceny mają spaść?Bo gdyby abonament był tańszy to był wziął na prawie 100%,ale 1mb/s i jego abonament 200zł to przesada,więc może kiedyś ceny spadną,trzeba cierpliwie czekać,a tak wracając tak na oko przeciągnąć kabel 1,5 km to ile by to kosztowało w przypuszczeniu?Albo po prostu kupie sobie XBOX 360 i nie będę musiał sie martwić o uruchamianie gier takich jak AC 2 itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...