Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lukas12x

Dysk C sam się zapełnia

Polecane posty

Mój dysk jest podzielony na 4 partycje - C,D,E,F. Na C mam zainstalowany system Vista Ultimate 64bit. I tutaj mamy problem, ten dysk samoczynnie się zapełnia . Teraz z 29 GB jest 98 kb. Próbowałem defragmentacji - nic to nie dało . Włączyłem oczyszczanie dysku też nic. Niewiem co robić, znalazłem na jakimś forum że może być to wina folderu WinSxS lub także jakiś wirus który ukrywa się w jakimś folderze i z czasem rozrasta. Może ktoś wie jak się tego pozbyć.

PS. Na tym dysku nie były instalowane jakiekolwiek gry lub programy, jest on wykorzystywany tylko przez Viste

PS.Usunięcie punktów przywracania nic nie dało tzn. Oczyszczanie dysku->Pliki wszystkich użytkowników na tym komputerze->(Wybranie dysku c)->Więcej opcji -> Drugie od góry oczyść-> Usuń i zero reakcji jakby niczego nie usuwał

PS. Sprawdzałem dysk odkurzaczem - znalazło pare plików ale usunięcie ich nic nie dało

HELP!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź ile zajmuje Vista

2. Zainstaluj Malwarebytes Anti-Malware i dokładnie przeskanuj komputer

3. Jaki masz antywirus/firewall?

EDIT: @kraven - z Vistą to się zgodzę, ale po dłuższym czasie używania Siódemki, regularnych aktualizacjach i instalowaniu MNÓSTWA śmieci na C: z 50 GB mam wolną ponad połowę. Sam system zajmuje niecałe 10GB. Kolega mówi, że na C: nie instaluje nawet programów, więc miejsce powinno być, chyba nawet w przypadku Visty. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około szesnastej dokładnie przeskanuje komputer programem Malwarebytes Anti-Malware (Było by szybciej gdybym nie przebił limitu w necie,długo się pobiera ) :tongue:

A co do antywirusa to gdzieś około 3 tygodnie temu skończyła mi się licencja na Kasperskiego 10 i teraz nie mam na komputerze żadnego antywirusa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

windows 7 professional x64 - 14,2 GB

jak rozumiem partycja ma jako całość 29GB? to troche za mało jak na viste (wersja ultimate oscylowała w pobliżu 20GB na dysku), dochodzi jeszcze swap file.

sprawdź rozmiar pliku stronicowania i ewentualnie ustaw go na innym dysku - tak przy okazji oprócz czynności zaleconych przez Alaknara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alaknar: Vista ma jednak wydanych dużo więcej aktualizacji bo jest dłużej na rynku. Siódemka też się rozrośnie, choć na pewno nie tak jak Vista. 29giga na system to za mało, dużo za mało. Pamiętaj, że partycja systemowa powinna być zajęta w mniej więcej 80% - nie więcej. Dzięki temu wszystko działa sprawnie.

Do tego, o ile wiem, systemu 64bit z rodziny windows instalują na partycji systemowej programy, które zostały stworzone do środowiska 32bit - być może to jest problem i kolega nieświadomie instaluje różne programy na partycję systemową?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik ze skanowania. Wykrył 10 wirusów to je usunąłem.

Malwarebytes' Anti-Malware 1.46

www.malwarebytes.org

Wersja bazy: 4052

Windows 6.0.6000

Internet Explorer 7.0.6000.17037

2010-06-22 16:37:32

mbam-log-2010-06-22 (16-37-32).txt

Typ skanowania: Pełne skanowanie (C:\|D:\|E:\|F:\|)

Przeskanowano obiektów: 318427

Upłynęło: 1 godzin(y), 2 minut(y), 9 sekund(y)

Zainfekowanych procesów w pamięci: 0

Zainfekowanych modułów w pamięci: 0

Zainfekowanych kluczy rejestru: 0

Zainfekowanych wartości rejestru: 2

Zainfekowane informacje rejestru systemowego: 1

Zainfekowanych folderów: 0

Zainfekowanych plików: 7

Zainfekowanych procesów w pamięci:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych modułów w pamięci:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych kluczy rejestru:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych wartości rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\nofolderoptions (Hijack.FolderOptions) -> Delete on reboot.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\SystemRestore\disableconfig (Windows.Tool.Disabled) -> Delete on reboot.

Zainfekowane informacje rejestru systemowego:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\NoFolderOptions (Hijack.FolderOptions) -> Bad: (1) Good: (0) -> Quarantined and deleted successfully.

Zainfekowanych folderów:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych plików:

D:\Documents and Settings\pc\Ustawienia lokalne\Temp\c.exe (Trojan.Downloader) -> Quarantined and deleted successfully.

D:\Documents and Settings\pc\Ustawienia lokalne\Temp\k.exe (Trojan.Downloader) -> Quarantined and deleted successfully.

D:\Documents and Settings\pc\Ustawienia lokalne\Temp\o.exe (Trojan.Downloader) -> Quarantined and deleted successfully.

D:\Documents and Settings\pc\Ustawienia lokalne\Temp\sshnas.dll (Trojan.FakeAV) -> Quarantined and deleted successfully.

D:\WINDOWS\system32\sshnas.dll (Trojan.FakeAV) -> Quarantined and deleted successfully.

F:\Program Files\DAEMON Tools Pro\Patch.exe (Trojan.Agent) -> Quarantined and deleted successfully.

F:\Program Files (x86)\DAEMON Tools Pro\Patch.exe (Trojan.Agent) -> Quarantined and deleted successfully.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie. Dla pewności - po restarcie kompa machnij jeszcze jeden pełny skan MBAMem. Jak nic nie znajdzie, odpal OTL (link masz w Sygnaturce Sevarda) zaznacz opcje Scan All Users, LOP Check, Purity Check oraz Use SafeList w Extra Registry (dobrze mówię, Sevard? : ) ) i wrzuć tutaj logi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta komenda: vssadmin list shadowstorage. Kidy ją wpisze w uruchom i wcisnę OK to nic się nie dzieje. A co do programu OTL to czy moglibyście napisać co zaznaczyć lub odznacyć w polskiej wersji. Nie bardzo znam angielskiego :icon_wink: A MBAM po ponownym skanowaniu niczego nie znalazł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OTL zaznacz opcje Infekcja LOP - sprawdzanie, Infekcja Purity - sprawdzanie oraz Wszyscy użytkownicy. Do tego we wszystkich opcjach, w których się da wybierz opcję "Użyj filtrowania".

Wpisz w wierszu poleceń z uprawnieniami administratora komendę

vssadmin Resize ShadowStorage /On=C: /For=C: /MaxSize=1GB

i zobacz jak to będzie wyglądało wtedy.

[edit]

Możesz użyć programu SpaceSniffer, żeby sprawdzić co zajmuje to miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...