Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adam1415

Rozwiązany: Uszkodzony molex

Polecane posty

Zlozylem w koncu komputer. Wszystkie kabelki podpialem; ruszyl. Wentylatory sie kreca, obraz na monitorze jest, dotykam pompy by miec pewnosc, ze dziala (mozna poczuc delikatne wibracje + slychac jak plyn scieka) a tu klops. Pompa nie dziala. Pomyslalem: "pewnie cos namieszalem z molexami lub zle podpialem". Podpinam jeszcze raz dociskajac wszystko mocniej anizeli za pierwszym razem. Wlaczam kompa, pompa dalej nie dziala... Wyciagam wtyczke a tu moim oczom ukazal sie urwany kabelek i szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojecia jak to sie stalo, skoro obchodzilem sie z tym jak z jajkiem...

image058eq.th.jpg    image057y.th.jpg    image054p.th.jpg    image052fq.th.jpg

Wiem, ze zdjecia nie sa najlepszej jakosci, ale mysle, ze cos sie tam dowidzicie :) Jak to dziadostwo naprawic? Aha, na nowa pompe mnie nie stac ...

W siateczce znajduja sie zolty, czerwony i czarny kabelek. Ten czerwony owyskoczyl. Mam lutownice, moge wykombinowac zbedne molexy z zasilaczy do katod, obcegi i wiertarke :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W siateczce znajduja sie zolty, czerwony i czarny kabelek. Ten czerwony owyskoczyl. Mam lutownice, moge wykombinowac zbedne molexy z zasilaczy do katod, obcegi i wiertarke :D

No dobra, to w czym problem?

OK, żartowałem! rozleciał się molex "męski", a w zasilaczu są "żeńskie". Czyli taki który znajdziesz tylko w przejściówkach (podobnych do uszkodzonej) albo starszych napędach CD/DVD i dyskach (ale w sprzęcie nie są "luzem" tylko przylutowane, co stanowi pewien problem).

Czerwony był podłączony do czerwonego czy do żółtego? albo inaczej: jakie jest napięcie zasilania pompki?

Molexa (uszkodzonego) możesz złożyć, pod warunkiem że blaszki nie wywineły się w drugą stronę -> nie wytrzymają prostowania.

http://www.gruntville.com/howtos/psu_sleeve/page6.php

^ Tak to wygląda, przy okazji pokazany demontaż.

Najpierw dowiedz się do którego kabla podłączyć i rozbierz molexa (bez zepsucia), a potem jakoś się go poskłada ;)

(po przylutowaniu kabelka od pompy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyskoczyl jeszcze czarny cieniutki kabelek :/

12V

sek w tym, ze nie zwrocilem uwagi jak to bylo popodlaczane wiec kanal. Wiem, ze czarny cieniutki kabelek byl wsadzony / przylutowany do czarnego. Czerwony tez wydaje mi sie byc byl przylutowany do czarnego, bo ow czarny ma dwa bardzo cieniutke dzyndzle. Chociaz... czy jest mozlwie, by czerwony byl przylutowany do zoltego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Czerwony byl podlaczony do zoltego a czarny do czarnego :) Skoro tajemnica co gdzie wchodzi zostala odkryta pozostala kwestia przylutowania. Pojawil sie problem:

Kabelek zolty i czarny z molexa juz wyciagnalem. Pozostala kwestia przylutowania, co bedzie ekstremalnie trudne zwazywszy na fakt, ze te kabelki sa bardzo cieniutkie, a te dynksy sa w zasadzie przykryte srebrna wtyczka i nie ma do nich dostepu. Innymi slowy te cieniutkie kabelki wchodza POD te srebrne wtyczki. Jakies sugestie?

Przylutowane. Nie wyglada to zbyt estetycznie, izolacje troszke podtopilem, ale grunt, ze dziala. Dziekuje za pomoc. Jestes niezastapiony :) Do zamkniecia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...