Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xerber

Tutoriale Photoshop CS5

Polecane posty

Moment wprowadzenia nowej wersji Photoshopa uznałem za najlepszy do jego kupna, ale zanim to się stanie chcę trochę poćwiczyć na 30-dniowym trialu.

Zna ktoś może ciekawe strony z tutorialami do tego programu, wyjaśnionymi jasno, rzeczowo i od początku do końca. Mogą być po angielsku, bo w zasadzie mi to nie przeszkadza. No i szukam tutoriali do tworzenia grafiki, a nie retuszu zdjęć (bo to drugie mnie nie interesuje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zajmujesz się na poważnie grafiką komputerową, to nie radzę kupować PS. A no dlatego, że ,,coś tam umiem" nie jest wystarczającą rzeczą byś kupił PS. Radzę pracować na darmowych programach i tam dojść do perfekcji, a potem możesz pomyśleć o Photoshopie, bo inaczej będzie, to program jak każdy, lecz nie będziesz wstanie wykorzystać jego możliwości.

Odradzam kupno nie ze względu na cenę( tuż to ponad 2tyś.), lecz na brak twoich umiejętności, chyba że mi udowodnisz, iż jest inaczej, to wtedy znajdzie się jakieś tutki od obsługi progamu( a nie od tworzenia prac).

@down

Wpierw trzeba się nauczyć wogóle robić prace( rysowanie itd., bo bez tego nie zajedziesz), do tego darmowe aplikacje mają tyle funkcji, że wystarczy do zrobienie bardzo dobrej pracy i nie trzeba kupować programu za ponad 2 tys... A jak już tam się daleko zajedzie, to można iść dalej i kupić sobie PS... Przykładem jest, że jak kto umie, to i w Paintcie zrobi arcydzieło, oczywiście zależy o co chodziło mu przy założeniu tworzenia grafiki( ilistracje, montaże, czy digital painting).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://graffika.pl/ jeśli chodzi o tutoriale.

Stamtąd ściągniesz paczki textur, c4d, itp. Jest to takie duże forum. Znajdziesz tam wszystko, co potrzebne dla początkującego grafika.

A co do Photoshopa... Kolega ma rację, lepiej ćwiczyć na darmowych programach typu GIMP. Jeżeli już go opanujesz to weź się za Photoshopa, to będzie najlepsze wyjście, uwierz mi.

Pozdrawiam,

Rdg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...