Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kluz

Niska wydajność nowej karty graficznej.

Polecane posty

Mój problem wygląda tak:

Miałem GF9800 512 MB. Spaliła się. Kupiłem EAH5750 1 GB. Odinstalowałem sterowniki Nvidi i włożyłem nową kartę. Zainstalowałem sterowniki. Wszystko jest ok. CoD4 chodzi ładnie gładko. Ale już taki Assassin's Creed II nie. Mimo, że na starej karcie działał perfekcyjnie. Nie wiem gdzie jest problem.Z innymi gierkami jest podobnie jak z ACII... Ścinają się. W większym lub mniejszym stopniu, ale jednak się ścinają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Core Quad Q6600 2.40 GHz

2x 1GB Kingston 800Mhz

COOLERMASTER RS-460 EXTREMEPOWER PLUS 460W

Asus P5QL/EPU

Windows 7 Ultimate

Karta graficzna z którą są problemy: EAH5750 1GB.

Karta graficzna która była wcześniej: Nvidia GeForce 9800 512MB.

Mam nadzieję, że to wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłeś stare sterowniki DriverCleanerem w trybie awaryjnym? Jeśli nie, usuń resztki sterów nVidii. To tak na początek. Tak prawdę mówiąc, to Twoja karta nie jest demonem szybkości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Windows 7 x64... coś ten Driver Cleaner nie czyści wszystkiego. Co mogłem to usunąłem.

Po za tym - co masz na myśli mówiąć, że moja karta nie jest demonem szybkości? Mógł byś to rozwinąć? Czy jest szybsza od starego GF itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten hd 5750 nie jest demonem szybkości, ale jest dużo szybszy od GF 9800GT. Na nowej karcie ACII będzie chodził ci na najwyższych detalach, a na 9800GT możesz ledwie na średnich grać, bo się trochę tnie. W kilku najbardziej wymagających grach nie pograsz sobie na najwyższych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na 9800GT możesz ledwie na średnich grać, bo się trochę tnie. W kilku najbardziej wymagających grach nie pograsz sobie na najwyższych.

O przepraszam. Ja mam tą kartę i Crysis śmiga na najwyższych. oczywiście bez AA. Zaraz sprawdzę dokładnie jak się ma wydajność 5750 do 9800.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się dołączę do sprzeciwu luqa :< Też posiadam 9800GT co prawda w wersji Green i nieco gorszym procku, ale po O/C na wydajność nie narzekam... Crysisa jeszcze nie odpalałem, ale wiem, że World in Conflict śmiało działa na Full w 1280 ;) Bez AA, z anizo ale nie pamiętam ile :P Niebawem zrobię test na GTA IV i BC 2 i dam znać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem wygląda tak:

Miałem GF9800 512 MB. Spaliła się. Kupiłem EAH5750 1 GB. Odinstalowałem sterowniki Nvidi i włożyłem nową kartę. Zainstalowałem sterowniki. Wszystko jest ok. CoD4 chodzi ładnie gładko. Ale już taki Assassin's Creed II nie. Mimo, że na starej karcie działał perfekcyjnie. Nie wiem gdzie jest problem.Z innymi gierkami jest podobnie jak z ACII... Ścinają się. W większym lub mniejszym stopniu, ale jednak się ścinają.

kilka dni temu mialem podobny problem - pomogl dopiero format i instalacja wszystkiego na nowo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że nazwa jest "dziwna", ale proszę":

atiumdag8.660.0.0 / Win7 64.

Co do formatu - wyjątkowo wolał bym go uniknąć.

EDIT: O super... filmy w HD mają "lekko" obniżoną jakość. Nie wiem jak opisać jak to wygląda - jak jest postać to nie jest gładka tylko taka lekko kanciasta. Ogólnie nie jest dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odinstaluj te sterowniki i wrzuć te: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...windows-7-64bit

najnowsze ze strony producenta, powinny poprawić wydajność. Ale najpierw usuń stare i śmieci po nich z rejestru i z dysku.

A 5750 aż tak daleko od 9800 nie odbiega wydajnością. 9800GTX+ = GTS250 = 4850 = 5750, a z kolei ten cały GTX+ bardzo dużo wydajnością od GT nie odbiega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty nazywają się Ati Radeon ze względu na markę, którą ludzie już znają. Tak na prawdę powinny się one nazywać (1)AMD (2)Ati Radeon, pierwsze jako producent, drugie już jako nazwa kart.

Nie będzie komplikacji, instaluj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem wszystko co było związane ze sterownikami od ATI. Używałem Driver Clenaer'a i CCleaner'a. Zainstalowałem to co było na stronie która została mi podana:

Czy powinenem coś jeszcze doinstalować?

System chodzi wolniej niż wcześniej, ale czemu? Nawet mogę powiedzieć, że chodzi tragicznie. O uruchomieniu gier nie mówiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...