Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marahin

Rozwiązany: Temperatura Procesora

Polecane posty

A więc tak. Kupiłem nową kartę graficzną, i teraz dalej testuję jej możliwośći. Zauważyłem jednak, że kiedy daję w grach (Just Cause 2, Metro 2033) grafikę na full, i pogram tak ze 10 minut, to dzieje się (wg. mnie) niepokojąca rzezc.

Chciałem zobaczyć, jaka temperatura procesora jest wlasnie podczas grania. Uruchomilem Riva Tuner (wspomagany czujnikami karty graficznej) i sobię patrzę na temperaturę procesora. Przed włączeniem gry - 40 stopni C.

10 minut później, Just Cause 2 najlepsze opcje grafy

75 stopni C.

Metro 2033 - PhysiX nVidii aktywne, cala grafa na very high.

81 stopni C.

I pytam się Was, bo pewnie się znacie, czy taka temperatura (81 stopni) jest w miare okej dla procesora Intel Core 2 Duo E7500?

Dodam, że kiedy wyłączę grę, to po 40 sekundach jest 60 - 40 stopni z powrotem.

//Czytałem że dla różnych procesorów jest różna maksymalna temperatura - Intel Pentium : do stu stopni, potem sam sie wyłącza komp, a inne 60 stopni. Tak więc jak Wy myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz chłodzenie na procku (box, czy coś innego, jeśli coś innego, to co)? Jaką masz obudowę? Czy masz jakieś dodatkowe wentylatory? Jeśli tak, to jakie, gdzie i w jakim kierunku są skierowane?

Jeszcze napisz, czy przy czyszczeniu ruszałeś jakoś chłodzenie procka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer - jest specjalny plug-in do rivy na monitorowanie temperatury c2d.

Cooler jak widać boxowy. Czym czyściłeś wnętrze komputera? Poruszałeś chłodzenie proca?

Troszkę bałaganu wkradło Ci się do obudowy, radzę poukładać i pospinać kable. Masz może gdzieś jakiś wentylatorek tłoczący powietrze do obudowy?

Przyłączając się do pytania Gofer'a czy ty patrzysz w standardowej rivie na Core Temp? Czy masz plug-in dla c2d? Bo my tu się produkujemy z kolegami, a nie wiemy tej podstawowej rzeczy :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko odkurzaczem. Specjalnie delikatnie, aby nic nie potrącić. Często z pecetem jeżdżę, więc może podczas podróży coś się poruszyło, ew podczas wkładania karty graficznej, bo pare dni temu wymieniałem.

Tam jest dużo kabli, ułożylem ile mogłem. Niektóre z nich idą do obudowy (mam podświetlaną) przez co nie zawsze da się je spiąć.

Nie mam takiego wentylatorka.

Co do temperatury - myślę, że karta graficzna może troszkę w tym przeszkadzać. Na karcie są dwa wiatraki, które wyrzucają ciepłe powietrze w góre (zaraz jak mi się uda zrobić fotkę to wrzucę.) może to jest problemem.

Co do Gofera: patrzę standardowo na Core temp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Gofer Cię przejrzał core temp w rivie to standardowo temperatura rdzenia karty graficznej... Dla GPU tak wysokie temperatury pracy są normalne, a co do czyszczenia kompa odkurzaczem to nie najlepszy pomysł ponieważ na końcu rury zbierają się ładunki elektrostatyczne które po zbliżeniu do któregoś z podzespołów mogą go uszkodzić, polecam do czyszczenia wnętrza obudowy sprężone powietrze w puszce albo jeszcze lepiej kompresor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yy. Aha. Czyli to znaczy że jest okej? o.o *zielonym ja jest!*

Okej, wielkie dzięki za pomoc i przepraszam że tak wyszło. Ja kompletnie zielony w tematach tego typu, nie mialem pojęcia że Riva monitorowała kartę zamiast procka. Przepraszam wielce i dzięki ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziękujemy Gofer'owi za zwrócenie uwagi na to czego my nie wyłapaliśmy i uważaliśmy za oczywistą oczywistość :) Do monitorowania temperatury procka polecam np. Everest'a.

@DOWN: EEEE, tam Everest jest całkiem spoko też pokazuje temperatury rdzeni, a do tego także GPU i RAM'u, osobiście posiadając płytę Asus'a używam Asus PC Probe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...