Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

crevbtm94

Probelm przy Starcie kompa

Polecane posty

Witam !

Od niedawna mam pewien problem . Mianowicie zainstalowałem sobie Viste SP2 , a usunąłem XP . Teraz przy starcie kompa wyskakuje mi w lewym , górnym rogu migająca kreska ( miga około z minutę ) . Wie ktoś jak się tego CZEGOŚ pozbyć ;p ?.

Pozdro .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym momencie dokładnie ta kreska miga? Podaj konfigurację sprzętową i napisz jaką dokładnie masz Vistę. Napisz też w jaki sposób usunąłeś XPka i na której partycji w kolejności on był.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym momencie dokładnie ta kreska miga? Podaj konfigurację sprzętową i napisz jaką dokładnie masz Vistę. Napisz też w jaki sposób usunąłeś XPka i na której partycji w kolejności on był.

AMD Athlon 2 X2 245 2.90 GHz,2 GB RAM,GeForce 9500 GT,dysk caviar 500gb . Vista Ultmiate 32 bit Service Pack 2 .

Załączam kompa, widać ekran z plyty głównej a potem zachodzi to zjawisko ;p .

XP usunąłem poprzez dysk instalacyjny (czyt.XP) . Potem miałem probelmy , bo wyskakiwało mi okienko , gdzie miałem do wybrania dwa windows'y - xp i viste . Oczywiście miałem tylko Viste , ale na dysku zachował się folder Windows.old . Potem usunąłem komunikat z wybraniem win w rejestrze poprzez " Easy BCD 1.7.2 " . I zostało mi tylko takie coś :

Entry#1

Name:Microsoft Windows Vista

BCD ID:{current}

Drive: E:\

Bootloader Path: \Windows\system32\winload.exe

Windows Directory: \Windows

[Mam dwa dyski SATA i ATA , XP miałem na dysku C, a teraz Viste mam na partycji E, ogólnie mam 4 partycje . C w trybie ata a D,C,F w sata ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootloader powinien być na pierwszej partycji, która jest przeszukiwana przez BIOS, być może jest na innej. Zobacz jeszcze na której partycji masz katalog Boot oraz plik bootmgr (o ile się nie mylę, to będą ukryte) i ustaw w BIOSie kolejność bootowania dysków tak, żeby dysk, który zawiera te pliki był pierwszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folder Boot mam na partycji E (tam gdzie mam zainst. win. )

ustaw w BIOSie kolejność bootowania dysków tak, żeby dysk, który zawiera te pliki był pierwszy.

Mógłbyś powiedzieć mi dokładniej jak to zrobić ? ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś powiedzieć mi dokładniej jak to zrobić ? ;p

Jeżeli masz BIOS Award to wejdź do sekcji w głównym oknie o nazwie "Advance BIOS Features" -> tam jest lista, która przedstawia kolejność bootowania dysków -> Kliknij na "First Boot Device" i wybierz ten dysk, który zawiera te pliki i będziesz miał go jako pierwszy. Normalnie to się tam wybiera "CD-ROM byś mógł zainstalować windowsa a w "Second Boot Device"- "Hard Disk" - też potrzebne do instalacji wieśka.

Jeżeli masz BIOS Phoenix idź do sekcji "Boot" -> potem "Boot Device Priority" -> wciśnij Enter i wybierz "1st Boot Device" i wybierz ten swój dysk z plikami. Tu przy instalacji wieśka tak samo się wybiera co w Awardzie. Ale najpierw zrób to co ci mówi Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...