Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bzyk36

Pad firmy BigBen (PC)

Polecane posty

Witam. Mam problem z padem od firmy BigBen.

Pad wygląda tak:

http://www.akma.pl/images/bigben%20LUXE.jpg

Otóż- mimo moich usilnych starań, joypad nie działa poprawnie. W grze (np. Serius Sam 2) kamera kręci się jak szalona....

W właściwościach wygląda to tak:

http://img443.imageshack.us/i/padproblem.jpg/

W czym jest problem? Da się go rozwiązać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że ten ktoś ma innego pada i inny problem

Zauważyłem, w obu przypadkach (twoim i kolegi z linku) to pady bliźniaczo podobne (podróby) do XBOXowego. Same alternatywne sterowniki XBCD do tych alternatywnych padów powinny załatwić sprawę.

Żadna z porad w tamtym temacie nie pomoże

Skoro nawet nie zamierzasz próbować, to poco ci nasza pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nawet nie zamierzasz próbować, to poco ci nasza pomoc.

Chodzi mi o to, że tamte porady i STEROWNIKI są do innego pada (innej firmy). No i kolega ma zupełnie inny problem. U mnie gałka... cały czas jest w lewym, górnym rogu (chociaż nią nie ruszam). Gdy próbuję ruszyć w inną stronę, postać zaczyna latać jak szalona...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas jest w lewym, górnym rogu (chociaż nią nie ruszam). Gdy próbuję ruszyć w inną stronę, postać zaczyna latać jak szalona...

To się dzieje tylko w jednej grze czy też w paru innych? Próbowałeś skonfigurować pada w opcjach gry? Spróbuj może to pomoże. Zrób też reset ustawień tej kalibracji, tzn. przywróć domyślne ustawienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze z tego co widzę to nie wgrałeś sterowników z płytki tylko są te standardowe od windowsa. Prawdopodobnie błędnie interpretują oś spustów. To ona powinna być wciśnięta do połowy a nie oś analogów

Po drugie. Nie wiem jak jest z SS2 ale SS HD:First Encounter jest zgodny z Xinput. Czyli spróbuj wgrać XBCD jeżeli ten pad jest kompatybilny z nimi (wątpię) lub zastosować emulator pada od Xboxa LINK. Mi na win7 działał ten drugi o nazwie Vibmod do ktorego link też masz na tej stronie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doman18 - czy pamiętasz ten topic ->http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=67911 oraz ten cytat, który jest niżej?

Z resztą oto lista na jakie (Xboxowate) pady uważaj

- Big Ben LUX BB4997 - nie mylić wersji Lux z wersją zwykłą o tym samym numerze

- Big Ben Wireless BB 249965

O co chodzi z tymi padami które są na w/w liście? Czyżby byłyby jakieś feralne. Może niech bzyk36 ściągnie te sterowniki XBCD - niech spróbuje, przecież nic to chyba nie zaszkodzi jak pójdzie za twoją radą. Przecież to może rozwiązać problem, może lecz nie musi, jak się nie uda to będziemy kombinować dalej. A ty bzyk36 - zobacz tutaj -> Klik,klik i tutaj klik,klik w tym drugim jest to jak oni testowali tego pada Logitecha na niektórych grach, min. Devil May Cry 3, więc może spróbuj z tymi sterownikami XBCD - jak nie wyjdzie to zrobimy tj mówiłem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki... Z padem nie było żadnej płytki.... Tylko plastikowe "coś", a w nim pad....

To bardzo źle. Powinna być płytka z niebieskim nadrukiem. To są sterowniki. Bez firmowych sterowników nie będzie wibracji. Koniecznie poszukaj ich na stronce producenta (Big Ben Interactive) lub w google.

@HacKNSlasHMonsteR21

Na tej liście powinien być jeszcze Speedlink 360 style. W przypadku BB chodziło o spusty. Gościu z Morele twierdził że nie mają ich wogóle, nawet przycisków. Jednak znalazłem jedną aukcję na której wyraźnie widać było spusty w tym big benku więc teoretycznie można by je skreślić z tej listy ale wciąż nie wiem czy te spusty są na osobnej osi czy tak jak w wymienionym Speedlinku na jednej. Już kilka razy wyjaśniałem dlaczego to jest problemem ale powtórzę. Funkcję na spustach które są na jednej osi nie działają wciśnięte naraz tylko wzajemnie się znoszą. Czyli jak wciśniemy oba równo, to nic się nie będzie działo, dopiero jak któryś z nich będzie wciśnięty bardziej od drugiego wtedy będzie działać funkcja tego przycisku który jest bardziej wciśnięty.

Jest to problem który całkowicie wyklucza użycie tych spustów do samochodówek jako gaz i hamulec. Może być też problemem w innych grach. Jest możliwość obejścia tego. Wystarczy całą oś przeznaczyć na tylko jeden ze spustów a drugi zrobić na zwykły cyfrowy przycisk. Ale jak widać jest to rozwiązanie połowiczne.

Tylko nie zrozumcie mnie źle, ja nie jestem pewien czy BB akurat ma ten problem. Po prostu jego konkurent Speedlink jest w tej samej cenie i ma identyczną konstrukcję (różnią się tylko logiem) więc jest duże prawdopodobieństwo że tak właśnie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...