Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

muniak12

Komputer się zawiesza

Polecane posty

Witam, mój problem polega na tym, że po około 30 minutach normalnej pracy przy komputerze on się normalnie zawiesza. Wydaję mi się, że mogłem coś źle podłączyć gdy go czyściłem. Jeżeli ktoś mógłby pokazać na jakimś wzorze co i jak podłączyć było by mi bardzo miło. Gdy skanuje go ComboFix'em to komputer Zaczyna i kończy na etapie 49 i w czasie generowania logu się zawiesza.

Ja podłączyłem tak.

Twardziej oddzielną taśmą do płyty głównej.

Miękki (1.44) Oddzielną taśmą do płyty głównej.

Dvd-rom oddzielnie taśmą do płyty głównej.

Zasilanie jest podłączone do:

Twardziela

Miękkiego

Dvd-romu

Płyty głównej

W biosie w zakładce BOOT kolejność jest następująca:

1.Dvd-rom

2.Twardy

3.Miękki

te same ustawienia miałem wcześniej nic nie zmieniałem. Więc wina raczej w biosie nie leży.

Oto log z HiJackThis.

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2

Scan saved at 06:57:21, on 2010-04-20

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Boot mode: Normal

Running processes:

D:\WINDOWS\System32\smss.exe

D:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

D:\WINDOWS\system32\services.exe

D:\WINDOWS\system32\lsass.exe

D:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

D:\WINDOWS\system32\svchost.exe

D:\WINDOWS\System32\svchost.exe

D:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastSvc.exe

D:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

D:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

D:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

D:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe

D:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe

D:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe

D:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast5\avastUI.exe

D:\Program Files\iXi Tools\Driver Updater Pro\DriverUpdaterPro.exe

D:\Program Files\Pando Networks\Media Booster\PMB.exe

D:\program files\steam\steam.exe

D:\PROGRA~1\MICROS~3\wcescomm.exe

D:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe

D:\PROGRA~1\MICROS~3\rapimgr.exe

D:\Program Files\LogMeIn Hamachi\hamachi-2.exe

D:\WINDOWS\system32\svchost.exe

D:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe

D:\WINDOWS\System32\svchost.exe

D:\WINDOWS\System32\svchost.exe

D:\WINDOWS\system32\svchost.exe

D:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqSTE08.exe

D:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqbam08.exe

D:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

D:\WINDOWS\explorer.exe

D:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

D:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

D:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

D:\DOCUME~1\Alien\USTAWI~1\Temp\Rar$EX00.406\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.daemon-search.com/startpage

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: Download Energy Toolbar - {2bae58c2-79f9-45d1-a286-81f911301c3a} - D:\Program Files\P2P_Energy\tbP2P1.dll

O2 - BHO: HP Print Enhancer - {0347C33E-8762-4905-BF09-768834316C61} - D:\Program Files\HP\Digital Imaging\Smart Web Printing\hpswp_printenhancer.dll

O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - D:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll

O2 - BHO: Download Energy Toolbar - {2bae58c2-79f9-45d1-a286-81f911301c3a} - D:\Program Files\P2P_Energy\tbP2P1.dll

O2 - BHO: BitComet ClickCapture - {39F7E362-828A-4B5A-BCAF-5B79BFDFEA60} - D:\Program Files\BitComet\tools\BitCometBHO_1.3.7.16.dll

O2 - BHO: Burn4Free Toolbar Helper - {D187A56B-A33F-4CBE-9D77-459FC0BAE012} - D:\Program Files\Burn4Free Toolbar\v3.3.0.3\Burn4Free_Toolbar.dll

O2 - BHO: Java Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - D:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll

O2 - BHO: JQSIEStartDetectorImpl - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - D:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ie\jqs_plugin.dll

O2 - BHO: IEPluginBHO - {F5CC7F02-6F4E-4462-B5B1-394A57FD3E0D} - D:\Documents and Settings\Alien\Dane aplikacji\Gadu-Gadu 10\_userdata\ggbho.2.dll

O2 - BHO: HP Smart BHO Class - {FFFFFFFF-CF4E-4F2B-BDC2-0E72E116A856} - D:\Program Files\HP\Digital Imaging\Smart Web Printing\hpswp_BHO.dll

O3 - Toolbar: DAEMON Tools Toolbar - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - D:\Program Files\DAEMON Tools Toolbar\DTToolbar.dll

O3 - Toolbar: Burn4Free Toolbar - {4F11ACBB-393F-4C86-A214-FF3D0D155CC3} - D:\Program Files\Burn4Free Toolbar\v3.3.0.3\Burn4Free_Toolbar.dll

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - D:\Program Files\Aurora Media Workshop\msdxm.ocx

O3 - Toolbar: Download Energy Toolbar - {2bae58c2-79f9-45d1-a286-81f911301c3a} - D:\Program Files\P2P_Energy\tbP2P1.dll

O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] D:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NVRaidService] D:\WINDOWS\system32\nvraidservice.exe

O4 - HKLM\..\Run: [HP Software Update] D:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "D:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [Adobe ARM] "D:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "D:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime

O4 - HKLM\..\Run: [sunJavaUpdateSched] "D:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [avast5] D:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast5\avastUI.exe /nogui

O4 - HKLM\..\Run: [LogMeIn Hamachi Ui] "D:\Program Files\LogMeIn Hamachi\hamachi-2-ui.exe" --auto-start

O4 - HKCU\..\Run: [DriverUpdaterPro] D:\Program Files\iXi Tools\Driver Updater Pro\DriverUpdaterPro.exe -t

O4 - HKCU\..\Run: [ALLUpdate] "D:\Program Files\ALLPlayer\ALLUpdate.exe" "sleep"

O4 - HKCU\..\Run: [DAEMON Tools Lite] "D:\Program Files\DAEMON Tools Lite\DTLite.exe" -autorun

O4 - HKCU\..\Run: [iPLA!] D:\Program Files\ipla\ipla.exe /autorun

O4 - HKCU\..\Run: [Pando Media Booster] D:\Program Files\Pando Networks\Media Booster\PMB.exe

O4 - HKCU\..\Run: [steam] "d:\program files\steam\steam.exe" -silent

O4 - HKCU\..\Run: [H/PC Connection Agent] "D:\PROGRA~1\MICROS~3\wcescomm.exe"

O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] D:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')

O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] D:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')

O4 - Startup: explore.exe

O4 - Global Startup: HP Digital Imaging Monitor.lnk = D:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe

O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office\OSA9.EXE

O8 - Extra context menu item: Pobierz wszystkie VIdeo za pomocą BitComet - res://D:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddVideo.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz wszystko za pomocą BitComet - res://D:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddAllLink.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz za pomocą BitComet - res://D:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddLink.htm

O9 - Extra button: Create Mobile Favorite - {2EAF5BB1-070F-11D3-9307-00C04FAE2D4F} - D:\PROGRA~1\MICROS~3\INetRepl.dll

O9 - Extra button: (no name) - {2EAF5BB2-070F-11D3-9307-00C04FAE2D4F} - D:\PROGRA~1\MICROS~3\INetRepl.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Create Mobile Favorite... - {2EAF5BB2-070F-11D3-9307-00C04FAE2D4F} - D:\PROGRA~1\MICROS~3\INetRepl.dll

O9 - Extra button: PokerStars - {3AD14F0C-ED16-4e43-B6D8-661B03F6A1EF} - D:\Program Files\PokerStars\PokerStarsUpdate.exe

O9 - Extra button: BitComet - {D18A0B52-D63C-4ed0-AFC6-C1E3DC1AF43A} - res://D:\Program Files\BitComet\tools\BitCometBHO_1.3.7.16.dll/206 (file missing)

O9 - Extra button: Pokaż lub ukryj HP Smart Web Printing - {DDE87865-83C5-48c4-8357-2F5B1AA84522} - D:\Program Files\HP\Digital Imaging\Smart Web Printing\hpswp_BHO.dll

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - D:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - D:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O10 - Unknown file in Winsock LSP: d:\windows\system32\nwprovau.dll

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{CB9D488D-FA0E-4444-A7CE-3EB468548A38}: NameServer = 85.128.22.177,85.128.22.65

O23 - Service: Ati HotKey Poller - Unknown owner - D:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - D:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - D:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastSvc.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - ALWIL Software - D:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastSvc.exe

O23 - Service: avast! Web Scanner - ALWIL Software - D:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastSvc.exe

O23 - Service: Usługa Google Update (gupdate) (gupdate) - Google Inc. - D:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe

O23 - Service: LogMeIn Hamachi 2.0 Tunneling Engine (Hamachi2Svc) - LogMeIn Inc. - D:\Program Files\LogMeIn Hamachi\hamachi-2.exe

O23 - Service: Java Quick Starter (JavaQuickStarterService) - Sun Microsystems, Inc. - D:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe

O23 - Service: nProtect GameGuard Service (npggsvc) - Unknown owner - D:\WINDOWS\system32\GameMon.des.exe (file missing)

--

End of file - 8588 bytes

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Porady dotyczące pisania tematów o problemach

Jeśli masz JAKIKOLWIEK problem ze sprzętem to:

-> podaj jaki dokładnie masz sprzęt {procesor, płyta główna, zasilacz, ram, grafika, dyski twarde, napędy optyczne, system operacyjny?}

-> opisz swój problem możliwie dokładnie {co robiłeś kiedy się pojawił, wklej wszystkie znaczki i cyferki jakie się pojawiły nawet jeśli ich nie rozumiesz}

-> jeśli próbowałeś w jakikolwiek sposób naprawić problem to opisz krok po kroku co robiłeś i jakie były wyniki tych prób.

-> jeśli jest cokolwiek o czym chciałbyś powiedzieć ale nie jesteś pewny czy się przyda czy nie to? to napisz ? pare literek więcej twojej klawiatury nie zniszczy, a komuś może bardzo pomóc przy rozwiązaniu Twojego problemu.

Czytaj regulaminy bo po coś one zostały stworzone. A jak nie wiesz jak coś sprawdzić to użyj Google.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procesor AMD Sempron 2.6GHz, Asrock k7nf2-raid, tracer 230W, DDR1 1024MB KingStone, grafika Radeon 9250, Samsung 160GB, Dvd-Rom LG, Windows XP sp2

Problem zaczął się odkąd ponownie podłączyłem komputer.

Z początku miałem problemy z procesorem... musiałem go wyjąć i ponownie włożyć. Teraz nie wiem w czym jest wina.

Wydaję mi się, że problem leży po stronie hardware, ponieważ mogłem coś źle podłączyć. Więcej info w 1 poście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być możę źle chłodzenie na procka założyłeś ..

Za dużo pasty to to samo co za mało pasty :) działa wtedy jak izolator, nie jak przewodnik.

Wiem, bo mam takiego mądrego kolege, co jak wymieniał chłodzenie boxowe na jakiegoś spire`a to całą tubę [CIACH] i po godzince w carbonie athlonik do 90 oC dobijał :)

Na forum nie przeklinamy, nawet w formie wygwiazdkowanej. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrapać ... uważaj, lepiej dać dokładną instrukcję..

żęby nie było rysek, użyj jak najdrobniejszego papieru ściernego. Naprawde jak najdrobniejszego. Delikatnie zetrzyj podstawę coolera i procesor, nanieś pastę (wizyta w sklepie, około 10zł - nie polecam produktów na bazie "srebrzanki" - tylko dla zaawansowanych userów), odpowiednią ilość i złóż całość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną nieścisłość w jednym programie, którego to akurat ściągnąłem mianowicie Everest. W zakładce Opcje Zasilania przy Stan baterii jest napisana wartość 'Brak baterii' a bateria jest, w dodatku w pełni sprawna.

Temperatura :

Płyta główna 34 stopni C

Procesor 57 stopni C

Aux 23 stopni C

Twardy Dysk 38 stopni C

W czasie gry mam takie same wartości.

Korzystając z okazji. Jest jakiś łatwy i szybki sposób wyeliminowania procesu

explore.exe
z komputera żeby nie eliminowało pulpitu ?

Ten proces jest strasznie denerwujący. Blokuję mi często komputer po ponownym uruchomieniu. Wcześniej przed nowym problemem używałem programu ComboFix. Ale teraz niemam jak go użyć bo się wiesza przy generowaniu logu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, 57stopni w idle jak na procesor to stanowczo za dużo. Prawdopodobnie proc się przegrzewa, i stąd te zwiechy. Dla semprona to niebezpieczna temperatura. Zdejmij chłodzenie, odkurz wentylator jak i radiator z syfów, połóż nową pastę uprzednio pozbywając się starej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że to ja czegoś nie zrozumiałem i nie wymieniłeś Tracera na kolejnego Tracera... bo to była by głupota kompletna. Ta firma jako taka znajduje się na czarnej liście i praktycznie każdy zasilacz może Ci usmażyć komputer (chyba, że ten konkretny model nie jest felerny ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć).

O szorowaniu drobnym papierem ściernym procesora jeszcze nie słyszałem... ja używam zwykłej chusteczki i alkoholu i nigdy nie miałem z tym żadnych problemów.

Co do Everesta to najwyraźniej złe wartości pokazuje (jak każdy inny program nie musi być zbyt dokładny) bo praktycznie nie ma możliwości coby procek nie zagrzał się nawet o 1 stopień w czasie grania. Postaraj się użyć innego programu do mierzenia temperatur np Speed Fan.

Spróbuj także poprawić chłodzenie na procesor i zrób porządek w budzie z kablami bo może być zły przebieg powietrza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, jeżeli tym zasilaczem jest Tracer to tak czy siak powinieneś wymienić na jakiegoś nie z czarnej listy. Najczęściej polecane 400 W na tym forum są Fortrony. Przynajmniej nie będziesz miał obawy, że wszystko Ci się zjara. Sprawdź te temperatury tym drugim programem. Albo np Core tempem jeśli będzie u Ciebie działał (bo nie wiem czy obsługuje takie procesory). Tylko pamiętaj, że granie i ogólne obciążanie kompa może się dla niego źle skończyć (naturalnie nie musi ale na tym zasilaczu jest to bardziej prawdopodobne, że coś padnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracer do wymiany na coś porządnego. W logu z HijackThis widzę, że coś siedzi w systemie, ale jako, że ten log nie pokazuje zbyt dużo, to potrzebne będzie coś innego. Combofixa nie należy używać jako skanera. Należy go używać tylko wtedy, gdy jest to konieczne, pod opieką kogoś, kto wie jak się nim posługiwać. W skrajnych przypadkach może on rozwalić system.

No, ale nic. Wykonaj skanowanie programem Malwarebytes' Anti-Malware, niech ponaprawia to, co znajdzie. Następnie wklej loga, który zostanie wygenerowany po skanowaniu.

Ponadto ściągnij i uruchom OTL, pozaznaczaj opcje: Scan All Users, LOP Check, Purity Check. Zaznacz też opcję Use Safelist w Extra registry. Wklej oba wygenerowane przez OTL logi.

Powyższe logi umieść w nowym temacie w dziale programy. Ten temat na razie zostawiam, bo mam przeczucie, że ze sprzętem też coś jest nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie pozostałości starej pasty za pomocą papieru ściernego... Kogoś poniosła fantazja - zwykle pasty, jak wszystkie silikonówki, pasty ceramiczne itp. dają bardzo łatwo usunąć się za pomocą papierowego ręcznika, czy szmatki. Jeśli do tego dojdzie alkohol, rozsądnie użyty, to po paście nie zostanie nawet ślad. Dopiero przy usuwaniu Liquid Metali można POMYŚLEĆ o pomaganiu sobie w czyszczeniu za pomocą papieru ściernego, ale osoby uzywajace LM powinny doskonale wiedzieć, jak tej pasty się pozbyć. W końcu takich cudów nie używa się do chłodzenia powietrznego, ani nawet wodnego. Dopiero przy FC ma to sens. W dodatku stare semprony nie posiadają kapsla zabezpieczającego rdzeń, a szlifowanie rdzenia jest pomysłem, lekko mówiąc, głupim. Drapanie spodu chłodzenia również jest złym pomysłem, bo:

a) Tracimy gwarancje, a ta jednak może się przydać.

B) Złe drapanie może spowodować spadek wydajności chłodzenia.

Szlifowany procesor również wiąże się z utratą gwarancji.

Reasumując - ścierak do czyszczenia pasty termoprzewodzącej to pomysł absurdalny.

A przyczyną problemu prawdopodobnie jest temperatura procesora. 57 stopni procesory z tej rodziny mają przy obciążeniu, nie w idle. Coś zepsułeś przy montażu chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały OT

Gofer

Czyszczenie pozostałości starej pasty za pomocą papieru ściernego... Kogoś poniosła fantazja

Hehe ja tak robię ;] nie znam innego skutecznego sposobu na ściągnięcie Colabolatory a wypróbowałem wszystkie jakie znalazłem w sieci ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...