Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiktorXIII

Dodatkowy dysk twardy SATA

Polecane posty

Chcę podłączyć dodatkowy dysk twardy (SATA), z tym że jedyny kabelek do którego mogę go podpiąć, wystaje z napędu DVD (kabelek trój żyłowy, identyczny jak ten do którego podłączony jest stary dysk). Po podłączeniu do niego dysku, komputer go jednak nie wykrywa. Ma ktoś jakiś pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosuj się najpierw do tego :

Jeśli masz JAKIKOLWIEK problem ze sprzętem to:

-> podaj jaki dokładnie masz sprzęt {procesor, płyta główna, zasilacz, ram, grafika, dyski twarde, napędy optyczne, system operacyjny?}

-> opisz swój problem możliwie dokładnie {co robiłeś kiedy się pojawił, wklej wszystkie znaczki i cyferki jakie się pojawiły nawet jeśli ich nie rozumiesz}

-> jeśli próbowałeś w jakikolwiek sposób naprawić problem to opisz krok po kroku co robiłeś i jakie były wyniki tych prób.

-> jeśli jest cokolwiek o czym chciałbyś powiedzieć ale nie jesteś pewny czy się przyda czy nie to? to napisz ? pare literek więcej twojej klawiatury nie zniszczy, a komuś może bardzo pomóc przy rozwiązaniu Twojego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny kabelek do którego mogę go podpiąć, wystaje z napędu DVD (kabelek trój żyłowy, identyczny jak ten do którego podłączony jest stary dysk)

Z całą pewnością NIE.

Ani "jedyny", ani "trójżyłowy".

Musisz mieć osobno (skądś, np. ze sklepu) kabel sygnałowy SATA i coś do zasilania.

Model dysku: Hitachi E182115 ES nic mi nie mówi, więc nie wiem nawet czy wystarczy molex (czy może potrzeba zasilania SATA?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...